Siarka, kiedy i jak ją stosować?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Siarka, kiedy i jak ją stosować?

Post »

aha, bo gdzieś tu czytałam, żeby pod różaneczniki rozsypać interwencyjnie siarkę żeby było aż żółto. Stąd moje pytanie.

edit:
A teraz weszłam jeszcze w link podany u góry przez Hankę, to w m.in. tym właśnie wątku wyczytałam o stosowaniu siarki. Tam też jest, że można taką rozpuścić w wodzie, co daje odpowiedź na moje pytanie. Z tego wynika, że jednak można ją zastosować do podlewania.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siarka, kiedy i jak ją stosować?

Post »

Ja też polecam do zakwaszenia siarczan amonu,przekompostowane trociny, torf kwaśny, był jeszcze taki preparat
Insol ale szukać zakwaszającego bo są też wapniowe np.Insol Ca.
Nawozy dla rożaneczników są zakwaszające.
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Siarka, kiedy i jak ją stosować?

Post »

Suzana, ale te trociny i kwaśny torf to się daje że tak powiem ;) do środka, prawda? Ja w tym roku podlałam moje Rh zakwaszaczem do gleby, tak się to nazywało. Nie pamiętem składu, bo opakowanie było już sfatygowane i to była resztka. Jeśli dobrze pamiętam, chyba to Dr Ogrodnik, ale co wchodzi w skład tego środka, to nie wiem.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siarka, kiedy i jak ją stosować?

Post »

Jak już są posadzone krzaki to posypuje się pod krzaki, można trochę motyczką zmieszać z glebą,deszcz będzie wypłukiwał w spód składniki .
Co roku trzeba używać zakwaszających rzeczy bo wody gruntowe nie są kwaśne i podnosi się to pH ziemi.
Jeżeli 1 raz zastosowałaś coś zakwaszającego to jeszcze w trakcie roku musisz coś dać bo to chyba mało co dałaś.Trocinami , torfem po wierzchu nigdy nie przedawkujesz.Ja to nawet taki kopiec mam z tych materiałów pod krzakami i składniki powoli uwalniają się.
Przed sadzeniem to też dałam dużo kwaśnego torfu, zmieszałam z glebą z tego miejsca.
Znajoma mówiła że wykopali duży dół pod borówkę amerykańską, nasypali trocin, wsadzili krzewy i tylko podlewają, borówek mają mnóstwo.
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Siarka, kiedy i jak ją stosować?

Post »

Dzięki, tak będę robić ;:108
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
tbet
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 maja 2007, o 12:15
Lokalizacja: JELENIA GÓRA
Kontakt:

Re: Siarka, kiedy i jak ją stosować?

Post »

Jeśli chodzi o siarkę granulowaną to ja ją stosuję na jesieni. Nie sypię "by było żółto" lecz delikatnie i staram się wymieszać z glebą. poza tym "na co dzień" kwaśny torf i kora (drobna i gruba) oraz dedykowany nawóz do kwasolubnych np. Magiczna Siła do borówek.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Siarka, kiedy i jak ją stosować?

Post »

Pozwoliłam sobie odświeżyć temat.
Wyczytałam w necie, że siarka jest grzybobójcza i dobrą metodą na pozbycie się szkodników, jest powtykanie główek zapałek do doniczek.
Czy ktoś już to praktykuje i czy tak powtykane zapałki nie zaszkodzą roślinom (szczególnie mam na myśli rośliny domowe) ?
Pozdrawiam.
DarekRz

Re: Siarka, kiedy i jak ją stosować?

Post »

Główki zapałek zawierają bardzo mało siarki. Głównie chloran potasowy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”