Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Oczywiście, że wypędzone nawozem sztucznym sadzonki były największe :shock: Takich nikt na bazarku nie kupuje :lol: Ja bym wolała te krępe, podlewane pokrzywówką, wyglądały najlepiej.

Czyli jednak walczysz z całą ekologią, tak myślałam :lol:

Śmiało, zgłoś się do mnie, zapraszam :oops:
Może przedstawisz nam nicki tych osób, czy też je wymyśliłeś w teorii?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Na prawdę brak mi słów. Znów nie zrozumiałaś. :| Takie osoby dopiero mogą się pojawić.
A to czytałaś ? A gdzież tam. PRZECIEŻ TO CZYSTA HEREZJA ;:306
asprokol pisze:Cieszę się że są ludzie którzy mają efekty. Mój kolega podobnie - kiedy otrzymał własny skrawek ziemi, była to skorupa która dawała mizerne plony. Wystarczało 3 lata i jest inaczej. Nie stosował cudów na kiju tylko normalnie ją uprawiał. Ocena że podłoże lepiej wygląda niż kiedyś będzie prawdziwe jeżeli odrzucimy efekty naszej pracy (przekopywanie nawożenie itp).
Moje obserwacje czy coś działa czy nie sprawdzam na zasadzie równych warunków.
Próbując udowodnić że nie jest to rewelacja zastosowałem równe warunki a nie w myśl teorii zobaczę za rok dwa czy będzie lepiej.

Posadziłem w identycznym podłożu 20 sadzonek papryki - 10 dostawało rewelację w/g specjalistki od upraw zgodnie z instrukcją
0,2 litry preparatu na 10 litrów wody - użyłem 2 litry tej papki i miałem 100 litrów do podlewania. Koszt inwestycji około 20 zł.
a pozostałe 10 dostało własny produkt - wsypałem 1 kg granulowanego obornika do 100 litrów wody. Koszt około 1,20 zł
Podlewałem i nawoziłem tak samo, podając dodatkowo preparaty 2 razy w tygodniu. Efekt totalna porażka preparatu humusowego zbiory były o 13 % mniejsze czyli :
Mimo zapewnień producenta że w bańce siedzi 1 tona obornika pokonał go 1 kilogram ;:306
Ja zawsze szukam rejestracji produktu bo tam jest kto to produkuje i co zawiera. Przestałem ufać producentom od chwili kiedy podniecony setkami pochlebnych opinii złożyłem wizytę w zakładzie produkcyjnym. Widok betoniarki i dwóch ekspertów wsypujących łopatą składniki nie tak bardzo przerażał jak usłyszana dyskusja. Franek liczyłeś te sipy ? a Franek zabełkotał a gdzie mam policzyć.
Nie kupiłem więc nawozu do kwasolubnych, nawet widząc że głównym składnikiem był siarczan amonu bo na kupce była taka tabliczka.
Mowa oczywiście o kwasach humusowych zawartych we wszystkich tzw. polepszaczach gleby. Wynika to z wcześniejszych postów.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... s&start=14
aria pisze:Oczywiście, że wypędzone nawozem sztucznym sadzonki były największe :shock: Takich nikt na bazarku nie kupuje :lol: Ja bym wolała te krępe, podlewane pokrzywówką, wyglądały najlepiej.
kaLo pisze:Następny tydzień eksperymentu. Pokrzywówka ma w sobie to "coś" ale tylko tyle, żeby być odrobinę lepszą od kranówki. Ponieważ pomidorki fertygowane nawozem są większe potrzebują o wiele wiecej wilgoci, dzisiaj po południu dostały 100 ml wody demi, bo zwiędły. Od następnego podlewania do kazdych 100 ml kranówki będę dodawał 1, słownie, jedną granulkę saletry amonowej. Zobaczymy jak podziała na pomidorki tak mikroskopijna dawka nawozu.

Obrazek
...jokaer
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Teraz już przeczytałam, nie wiem o jaki środek chodzi ;:108

Ale cieszę się, że obornik jest lepszy niż to coś :heja sama go używam i wszystkim polecam ;:136
Chyba, że ktoś nie ma dostępu do obornika, to wtedy dałabym to coś, koszt niewielki a zbiory tylko o 13% niższe. Myślę, że warto :D

Aaa, rosahumus, nie stosowałam, ale niezły wynik. Warto spróbować :uszy

Dobrze, że zamieściłeś zdjęcie, każdy sobie wyrobi zdanie sam.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Chodzi o Rosahumus, handlowa nazwa Leonardytów o zawartości 80% kwasów huminowych, które rozpuszczone w wodzie noszą nazwę handlową Biohumus Active o zawartości 30 lub 15% tychże kwasów i kilkakrotnie droższe.
Nazwa Rosahumus została użyta we wcześniejszych postach. Podałem linka do strony.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Producent podaje skład Humusu Active, każdy może sobie przeczytać.

W 1 ml nawozu Humus Active zawiera:
- miliardy PM-ów Pozytywnych Organizmów pochodzących z uszlachetnionego
przez dżdżownice kalifornijskie obornika zwierząt kopytnych z nieintensywnych gospodarstw rolnych. PM-y asymilują azot z powietrza i uwalniają uwiązane w glebie składniki pokarmowe takie jak azot (bakterie fotosyntetyzujące) oraz potas, fosfor i mikroelementy (bakterie promieniowe). PM-y szybko rozkładają resztki organiczne (liście, łodygi, komposty i inne) dostarczając składniki pokarmowe oraz próchnicę pokarmową. Szybki rozkład materii organicznej oraz dominacja PM-ów znacznie ogranicza rozwój patogenów wywołujących choroby roślin, rozwój chorób grzybowych.- miliardy koloidów TAP- Trwałej Aktywnej Próchnicy wraz z próchnicą pokarmową o powierzchni zbiorowej nawet 1000 metrów kwadratowych, która jest niezbędna do trwałego rozwoju PM-ów. Dzięki temu gleba pulchnieje i znacznie zwiększa swoją pojemność wodną i sorpcyjną.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

jeszcze pisze:Tylko po co je tam dają, i w dodatku przeterminowane...
wyjaśnienie na priv

Kiedyś na jednym forum polemizowałem na temat tego co w kilogramie ma 30 ton obornika. Minimum 40 osób zakrzyczało moją wiedzę że jestem .....................
Jestem ;:306 za kilka złotych uzyskałem dokładne informacje skąd wszystkie wyszły i ciekawostka pokrywają się adresem tej firmy która to rozprowadza.
Mam więc w głębokim poważaniu niektóre posty zachwyconych że super produkt tak wypielęgnował XXX że fotka roślinki która jest dwa razy większa musi robić wrażenie.
Też tak potrafię

Po wielu latach nasza firma opracowała znakomity stymulator wzrostu o technicznej nazwie PGTK.
TESTOWANE ROŚLINY z lewej z dodatkiem naszego produktu.
Ogłaszamy konkurs na nazwę autor wybranej nazwy otrzyma bon na nasze produkty o wartości ...............

Obrazek

Rozwiązanie znane w firmie - produkt nosi nazwę techniczną skrót "Przyjdzie Głupi To Kupi"
zawartość woda z najtańszym barwnikiem organicznym.
Teraz 1000 nicków i udajemy zadowolonych
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Asprokol,
dzięki :wit
Iza
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

KaLo, świetnie potrafisz manipulować nawet wynikami własnego eksperymentu. Mówiłam o tym zdjęciu

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=224
To zdjęcie mówi wszystko.
...jokaer
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

aria pisze:Producent podaje skład Humusu Active, każdy może sobie przeczytać.

W 1 ml nawozu Humus Active zawiera:
- miliardy PM-ów Pozytywnych Organizmów pochodzących z uszlachetnionego
przez dżdżownice kalifornijskie obornika zwierząt kopytnych z nieintensywnych gospodarstw rolnych. ............................................................
To uszlachetnienie polega na tym że, ta dżdżownica zeżre krowią kupę i wydali swoją.
Przypomina mi to tekst mojej kuzynki która była ze stolicy czyli najmądrzejsza, nie jak my prostaki z małego miasteczka co jedli świnie i krowy ........... ona uszlachetniała wieprzowinę i wołowinę.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

aria pisze:KaLo, świetnie potrafisz manipulować nawet wynikami własnego eksperymentu. Mówiłam o tym zdjęciu
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=224
To zdjęcie mówi wszystko.
..... Cytuję tekst zamieszczony pod zdjęciem.
kaLo pisze:...
Od lewej pokrzywa, kranówka, nawóz. Dopiero 3 krotne podlanie pomidorków pokrzywówką bez rozcieńczenia ( nie spaliła korzeni !!! ;:oj ;:oj ) dało rezultat podobny do kranówki z jedną perełką saletry amonowej na 50 ml. Dodanie do wody demineralizowanej odrobiny soli gorzkiej i gipsu poprawiło wygląd pomidorków w 3 kubku. Jak widać stosowanie pokrzywówki 1:100 daje tyle co nic o czym z bólem zawiadamiam zwolenników jej stosowania. Jak ktoś ma zasobną ziemię to nie zaszkodzi, jak kiepską to nie pomoże.Koniec eksperymentu.
Tak napisałem pod zdjęciem, czego znów łaskawie nie zauważyłaś . I kto tu manipuluje?

Tekst nie dotyczył nawożenia/jokaer.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Dyskusja na temat nawozowych sztuczek zatoczyła chyba niezbyt ciekawe kręgi :?
Proponuję ochłonąć i skupić się na konkretach, a nie na słownych przepychankach.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

kaLo pisze:
aria pisze:KaLo, świetnie potrafisz manipulować nawet wynikami własnego eksperymentu. Mówiłam o tym zdjęciu
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=224
To zdjęcie mówi wszystko.
..... Cytuję tekst zamieszczony pod zdjęciem.
kaLo pisze:...
Od lewej pokrzywa, kranówka, nawóz. Dopiero 3 krotne podlanie pomidorków pokrzywówką bez rozcieńczenia ( nie spaliła korzeni !!! ;:oj ;:oj ) dało rezultat podobny do kranówki z jedną perełką saletry amonowej na 50 ml. Dodanie do wody demineralizowanej odrobiny soli gorzkiej i gipsu poprawiło wygląd pomidorków w 3 kubku. Jak widać stosowanie pokrzywówki 1:100 daje tyle co nic o czym z bólem zawiadamiam zwolenników jej stosowania. Jak ktoś ma zasobną ziemię to nie zaszkodzi, jak kiepską to nie pomoże.Koniec eksperymentu.
Tak napisałem pod zdjęciem, czego znów łaskawie nie zauważyłaś . I kto tu manipuluje?

Tekst nie dotyczył nawożenia/jokaer.
Zauważyłam ten podpis ale zastanawia mnie czy rzeczywiście jest to prawda. Zrobiłeś eksperyment i zaprzepaściłeś jego obiektywny wynik? Czyli wszystko na nic?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Czy napisałem choć jedno słowo, które nie miało by pokrycia we wcześniejszych moich postach?. Czy cytuję wyrywkowo fragmenty postów innych forumków w ten sposób, aby potwierdzały moje racje? Kol. Aria swoim postępowaniem całkowicie zasłużyła sobie na to, co Ją spotkało. Amen.
Zauważyłam ten podpis ale zastanawia mnie czy rzeczywiście jest to prawda. Zrobiłeś eksperyment i zaprzepaściłeś jego obiektywny wynik? Czyli wszystko na nic?
Masz całkowite prawo do takiej oceny. Mozesz to zweryfikować. Wystarczy , że powtórzysz ten eksperyment, ale kto uwierzy, że zrobisz to identycznie i z dotrzymaniem wszelkich warunków i staranności ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”