Oprysk na chwasty młodej uprawy warzyw

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
grpawel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 28 maja 2010, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Oprysk na chwasty młodej uprawy warzyw

Post »

Witajcie,
Nigdy nie stosowałem oprysku po siewach na chwasty, ale z powodu pracy mam coraz mniej czasu na działkę, a w poprzednim roku plonów praktycznie nie było.

Zastanawiam się, czy jest taki preparat, który nie zniszczy mi upraw, a pozbędę się chwastów. Na chwastach też się nie znam, wiem, że pojawia się perz, mlecz, oset i inne "trawiaste" chwasty.
Z mleczem o ostem jestem sobie w stanie poradzić, mlecz wyciągam z korzeniem (tyle ile się da), a perz pędzelkiem maluje rundapem - ale z "trawiastymi" chwastami już sobie mniej radzę.
Ziemię mam czarną, ale gliniastą, dlatego ciężko chwasty wyrwać z korzeniami nie niszcząc upraw

- dlatego potrzebuje jakiegoś preparatu, który zadziała przynajmniej na część chwastów a nie uszkodzi mi plonów.
Blisko siebie mam posiane buraki marchew i pietruszkę - i to chciałbym spryskać.

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Oprysk na "małą" marchew, pietruszkę, buraki

Post »

Potrzebujesz raczej oprysku na chwasty a nie na małą marchew,pietruszkę ,buraki.
Rośliny użyteczne ,czyli warzywa opryskuje się przeciw chorobom ,na szkodniki ale nie w tym celu by je uchronić przed zarośnięciem chwastami.


Zmieniam zatem tytuł wątku.

Polecam też do przejrzenia http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=8&t=86027
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
grpawel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 28 maja 2010, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oprysk na chwasty młodej uprawy warzyw

Post »

Czyli po prostu należy plewić? ....
Na internecie znalazłem środek o nazwie Sencor Liquid 600 SC - ponoć można stosować przy młodej marchewce, ale nić nie piszą o buraku czy pietruszce
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Oprysk na chwasty młodej uprawy warzyw

Post »

Nie idzie pogodzić, żeby jednym środkiem opryskać różne warzywa, a nawet w jakiej fazie wzrostu jest dana roślina. Są środki, które należy opryskiwać kilka dni przed siewem, przed wchodami i potem inne gdy dane warzywo jest w pewnej fazie wzrostu. Herbicydy nie są dla amatorskiej uprawy, a uprawę towarową należy w zawczasu zaplanować. Nawet na kilka lat do przodu. Bo może się okazać, że po oprysku kukurydzy na drugi rok raczej kapusta nie urośnie.
grpawel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 28 maja 2010, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oprysk na chwasty młodej uprawy warzyw

Post »

oka, więc rozwiałeś moje wątpliwości - chociaż nie jestem zadowolony :)

Dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Oprysk na chwasty młodej uprawy warzyw

Post »

Nie wiem jak jest na glebie ciężkiej, ale u mnie na piaskach wystarczy ze dwa razy po prostu przegrabić wschodzące chwasty, a roślina uprawna dalej sobie poradzi, zagłuszy następne wschodzące chwasty.
grpawel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 28 maja 2010, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oprysk na chwasty młodej uprawy warzyw

Post »

Motyczką nie przerobie tej ziemi, po kazdych opadach ziemia robi sie twarda i musze łopatką przerabiać ziemię, bo nawet trawa nie chce wyjsc z korzeniem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”