Retardanty wzrostu w ogrodzie - czy warto ich używać ?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Retardanty wzrostu w ogrodzie - czy warto ich używać ?

Post »

Witajcie:) Mam takie oto pytanie: co uważacie na temat retardantów wzrostu? Czy warto ich używać w ogrodzie? Polecano mi środek o nazwie Asahi SL ? Czy ktoś może się wypowiedzieć na jego temat?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Retardanty wzrostu w ogrodzie - czy warto ich używać ?

Post »

Asachi stymuluje wzrost roslin a nie ogranicza. http://www.asahi.pl/ , więc "doradca" nie był w temacie.
W rolnictwie stosuje się wiele retardantów wzrostu, np. Antywylegacz Płynny? 725 SL , który ma za zadanie skrócić i wzmocnić źdźbła zbóż a w sadownictwie używany jest Regalis PLUS 10 WG ograniczający wzrost wilków . Jeżeli chodzi o zastosowanie antygiberelin w ogrodnictwie to raczej szerszego zastosowania nie widzę.
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Retardanty wzrostu w ogrodzie - czy warto ich używać ?

Post »

Przepraszam mój błąd. Miałem na myśli stymulatory wzrostu a napisałem retardanty. Więc jeśli chodzi o stymulatory to co możecie mi polecić ?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Retardanty wzrostu w ogrodzie - czy warto ich używać ?

Post »

Asachi jest dobry i ogólnie dostępny. Możesz też za 40 zł kupić 1 kg Rosahumus i zrobić z niego 4 litry Black Jaka po 6 dych za litr. :) . Możesz tez zastosować któryś z tych stymulatorów http://doradztwosadownicze.pl/asahi-tyt ... termiczny/ i dodatkowo coś z aminokwasami http://agrosimex.pl/oferta/nawozy/nawoz ... nokwasami/ albo wyciągami z alg np. Bio-algeen S-90 czy Snow Grow Ace. Są też preparaty Terra Bac, Terra Bac Plus, Aqua Bac Plus i Biolarex, Plant Power 2003 itp.a wszystkie podnoszą wydajność co najmniej o 15 %. Wybór należy do Ciebie. :D Jak kupisz te dwa pierwsze wytłuszczonym drukiem to w zupełności wystarczy.
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Retardanty wzrostu w ogrodzie - czy warto ich używać ?

Post »

Użyć jednocześnie rosahumusa i asahi czy kupić jeden z tych dwóch środków używać ?
jjdj

Re: Retardanty wzrostu w ogrodzie - czy warto ich używać ?

Post »

Kiedys spryskałem róże retardantem B-9 dla eksperymentu. Rzeczywiście nie urosły duże, ale jeszcze nigdy nie widziałem tak obficie kwitnacych róż (wielkokwiatowych).
Co do stymulatorów świetnie sprawdza się triacontanol.
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Retardanty wzrostu w ogrodzie - czy warto ich używać ?

Post »

A więc ostatecznie jakiego użyć najlepiej ? Rosahumus, Asachi czy Triacontanol? Wrócę jeszcze do wcześniejszego pytania: Rosachumus i Asachi mieszać czy używać oddzielnie ?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Retardanty wzrostu w ogrodzie - czy warto ich używać ?

Post »

Rosahumus jest do podlewania, Asahi do oprysków. Stosować możesz jednocześnie ale najpierw przestudiuj ulotki, żeby nie przedawkować. Triakontanolu nie znam.
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Retardanty wzrostu w ogrodzie - czy warto ich używać ?

Post »

Przy jednoczesnym stosowaniu dawkowanie będzie takie same jak na ulotkach czy może inne ? Tego samego dnia stosować obydwa środki czy naprzemiennie ?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Retardanty wzrostu w ogrodzie - czy warto ich używać ?

Post »

Jakbyś choć pobieżnie przejrzał ulotki, tobyś nie zadał tego pytania.
jjdj

Re: Retardanty wzrostu w ogrodzie - czy warto ich używać ?

Post »

Dokładnie, poczytaj w necie ulotki i opinie na temat produktów. I nie licz na cuda, że w tym roku z małej sadzonki urośnie Ci 5 metrowe drzewo.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Retardanty wzrostu w ogrodzie - czy warto ich używać ?

Post »

Stosując GA3 można mieć kapuściane drzewko ;:306
NIE stosować dla kapusty, zmienia jej smak na gorzki i kapusta staje się ogromna (zostały zgłoszone okazy 3 metrowe) i drewnieje
http://www.gibereliny.pl/?pl_co-to-jest-ga3,1
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Retardanty wzrostu w ogrodzie - czy warto ich używać ?

Post »

Wiadomo że na cuda nie ma co liczyć. Chodzi mi o stymulacje wzrostu :) Ulotki właśnie przeczytałem :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”