Roundup - jak działa,kiedy rozkłada się w ziemi,skutki jego działania itp

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
marioxq
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 lip 2016, o 22:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup - Jak wykryć ? - konflikt sąsiedzki

Post »

witam
Roundap jest obecnie uważany jako środek prawdopodobnie powodujący raka, wiele się słyszy , czyta w internecie o jego szkodliwości... Szukam porady.
Od kilku lat nagrywam sąsiada ja " przy okazji swoich " oprysków pryska mój żywopłot , trawę. Poza niszczeniem roslin, estetyki dochodzi działanie złośliwe. To tak obrazowo : ja mam ogródek , ty masz ogrodek, ja mam trawnik , ty masz trawnik. Niby pryskasz u siebie na chwasty, ( no bo jakże , na co innego} a niszczysz moje co najlepsze.
Mam to ponagrywane. W ogóle pruska jak gł...całe podwórko , tak jak można z węza w upał podlewać trawnik, podwórko. Pryska oczywiście opryskiwaczem . Policja, straz gminna , a nawet ochrona środowiska to ignoruje. Ktoś pisał o wojnie z sąsiadem... Nie ma gorszej od tej gdzie przy oczywistości patologii, przegrywasz sprawę... A ja tego doświadczam
Czytam taki temat :
Porachunki z chwastkillerem
Piotr, rolnik z okolic Lublina na forum ogrodniczym opisuje jak sąsiad spalił mu hektar uprawy rzepaku. Pokłócili się o miedzę, rolnik wskoczył na opryskiwacz i "zaznaczył swoje" herbicydem. Po kilku dniach okazało się, że tam gdzie powiał wiatr, na wiele metrów od granicy pól, chemia wypaliła rośliny do ziemi.

To się nie powtórzy. Za temat wzięli się urzędnicy Unii Europejskiej, a ci uwielbiają wychowywać głupiutkich konsumentów. Najpierw weszło w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego o ograniczeniu dostępu w handlu środkami ochrony roślin. Rok temu unijne przepisy zatwierdziła w Polsce ustawa, wprowadzając definicję amatora i profesjonalisty posługującego się środkami ochrony roślin.


czy ktoś ma wiedze w zakresie poskromienia takiego gościa, wybicia mu z głowy takich pomyslów
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

W Polsce istnieje tylko teoretycznie definicja amatora i profesjonalisty. Tak tak istnieje, ona jest, ale rzeczywistość pokazuje co innego. W sumie dla niektórych roundap stał sie Bogiem.


Jak nic nie pomaga i każdy olewa to poszedł bym do lokalnego tygodnika ze zdjęciami i niech się świnia tłumaczy jak przyjadą redaktory :lol:
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
mario_79
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 26 lip 2016, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Roundup - Jak wykryć ? - konflikt sąsiedzki

Post »

I co to pomoże? Następnym razem wyleje coś na pewno na działkę i będzie to trwało.
Po prostu spóbować pogadać poważnie. Przynajmniej konflikt się zażegna. Trzeba żyć..
Awatar użytkownika
krasy78
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 24 lip 2015, o 10:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 15 km na zachód od Zielona Góra

Re: Roundup i skutki jego działania

Post »

Warto też zauważyć jedną ciekawą sprawę.
Otóż zgodnie z prawem patent na Roundap (prawa autorskie do receptury) wygasły już oficjalnie i jego produkcją mogą zajmować się wszyscy, łącznie z chińskimi zakładami chemicznymi.
Beczka azjatyckiego specyfiku kosztuje w hurcie tyle co kiedyś kanister oryginalnego Roundapu.
Czy nie jest tak (chyba że za daleko wybiegam z przemyśleniami) że całą tą awanturę rozpętało samo --nazwa zastrzeżona1-- :D
Zakazujemy użycia specyfiku wraz z jego klonami (czyszcząc rynek z cudownego środka na chwasty) a za chwilę --nazwa zastrzeżona1-- zmieniając kilka składników w recepturze wypuszcza na rynek "nowy" produkt na którego produkcję ponownie będzie mieć wyłączność i licencję na kolejne 40 lat.
MlodySzkolkarz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 21 lis 2018, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Oprysk randapem siewek świerka

Post »

Witam. Zrobiłem dzisiaj chyba coś strasznego. Nie zobaczyłem że siewki zaczęły wschodzic i opryskalem zielsko w inspektach randapem. Dużo ich nie weszło może z 10 ale jak grzebnelem palcem to w ziemi jest dużo już kielkujacych. Czy coś się stanie tym co są w ziemi? Jak to zobaczyłem to od razu wszystko zlalem wodą żeby jakoś te stężenie zmniejszyć.
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1369
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Oprysk randapem siewek świerka

Post »

Oj słabo, jest szansa, że znienawidzisz roundup do końca życia, jak dla mnie to środek ale do pryskania na jakiejś drodze albo placu żwirowym, z dala od jakichkolwiek roślin, które chcemy, żeby rosły.
Pozdrawiam,
Tomek
MlodySzkolkarz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 21 lis 2018, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oprysk randapem siewek świerka

Post »

No może nie będzie tak źle. Oby nie było bo będę musiał wszystko odsiewac na nowo. Poczekam dwa tygodnie i będzie widać co i jak.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Roundup - jak działa,kiedy rozkłada się w ziemi,skutki jego działania itp

Post »

MlodySzkolkarz!

Jestem ciekawa co dalej się dzieje.
Jak już miną te dwa tygodnie daj znać.
Chociaż osobiście czarno to widzę.
MlodySzkolkarz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 21 lis 2018, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup - jak działa,kiedy rozkłada się w ziemi,skutki jego działania itp

Post »

Swierki pięknie wschodza a zielsko zaczyna usychac. Randap im nie zaszkodził. Świerki zaczęły intensywnie wychodzić z ziemi dopiero po około 4 dniach od oprysku. Może i dla tego im nic się nie stało.
california
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 16 gru 2021, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Roundup

Post »

Witam, czy ktoś z Was posiada informacje nt wycofania glifosatu ( np. roundup, agrosar itp. ) ?
Doszły mnie słuchy, że ma niedługo być wycofany, ale oficjalnej informacji nie znalazłem nigdzie.
Pozdrawiam.
jagusia111

Re: Roundup

Post »

Niekoniecznie. Licencja wygasa w grudniu 2022 roku, ale KE podjęła wstępną decyzję o przedłużeniu jej na kolejny rok. Jak będzie, czas pokaże.
california
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 16 gru 2021, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup - jak działa,kiedy rozkłada się w ziemi,skutki jego działania itp

Post »

Dziękuję za informacje :)
Tylko nie bardzo w takim razie rozumiem sytuacje w której dostępność środków zawierających glifosat jest tak ograniczona a Ci którzy sprzedają mają horrendalne ceny.
Niestety potrzebuję dużą ilość i pewnie będę zmuszony zapłacić tyle ile będą chcieli.
Chyba ,że ktoś zna jakieś inne herbicydy które są równie skuteczne .. i tańsze :D
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 961
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup - jak działa,kiedy rozkłada się w ziemi,skutki jego działania itp

Post »

Poszukaj w internecie.
Nie musisz siebie i kolejnych pokoleń truć glifosatem!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”