Ryby - naturalny nawóz do drzewek owocowych ????

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pomidorowka
100p
100p
Posty: 108
Od: 22 mar 2012, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Ryby - naturalny nawóz do drzewek owocowych ????

Post »

Drodzy Forumowicze


Ostatniej jesieni na swojej niewielkiej działce, posadziłam kilka drzewek owocowych tj. gruszkę, śliwki, czereśnie i jabłonie oraz kilka krzaków agrestu i porzeczek.

Wszystko ładnie się przyjęło chociaż strasznie marnie to rośnie. Drzewka są tak słabe że chyba pierwszy mróz załatwi je na amen (oby nie)

Dodam że ziemia jest klasy 5 :(

Ostatnio znajomy rodziny powiedział że jest ponoć sposób aby drzewka odżyły.

Trzeba resztki ryb bądź całe, nie koniecznie świeże, wkopać na głębokość 20 cm obok każdego drzewa.


Powiedzcie mi proszę czy ktoś może o tym słyszał, może stosował - jeśli tak czy rzeczywiście były efekty
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ryby - naturalny nawóz do drzewek owocowych ????

Post »

Na pewno zawiera to składniki mineralne, ale czy nie ma prostszych i tańszych nawozów ? :D u mnie w okolicy kiedyś kure zakopywali pod drzewka. Na moje oko to prędzej robactwa można się spodziewać niźli super wyników w uprawie drzewek .
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ryby - naturalny nawóz do drzewek owocowych ????

Post »

Oj, ja bym bała się takiego nawozu. Co prawda ryba bardzo szybko się psuje i rozkłada ale czy drzewo zdoła posilić się tym co z procesu zostanie?
Moja mama zakopała pod marniejącego rododendrona skórkę od banana bo niby dużo potasu. Rododendron już dawno w utylizacji bo w skórce było węecej chemii niż nam się mogło wydawać.
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
fanrats
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 18 wrz 2010, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: RZESZOWSZCZYZNA

Re: Ryby - naturalny nawóz do drzewek owocowych ????

Post »

Ja kilka lat temu posadziłam winorośl na sporym kawałku tołpygi (dostaliśmy ją, ale nam nie smakowała, więc przeleżała rok w zamrażalniku :wink: ) W następnym roku mieliśmy kilkanaście kiści pysznych winogron. Wszyscy byliśmy zaskoczeni taką obfitością owoców na jednorocznej roślince. ;:108
Pozdrawiam :) MARTA
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ryby - naturalny nawóz do drzewek owocowych ????

Post »

Hej, wklejałem ten link już kiedyś w temacie o borówce amerykańskiej. Tutaj jest uprawa biologiczna z wykorzystaniem nawozów z ryb. Zobaczcie jakie piękne boróweczki: https://www.youtube.com/watch?v=wFEIeTn-NhA
jjdj

Re: Ryby - naturalny nawóz do drzewek owocowych ????

Post »

Martwe zwierzęta to świetny nawóz. Zawsze zakopuję np. zdechłe kury między krzewami i dostają niezłego kopa. Można przecież kompostować padlinę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”