Jak rozpoznać polski miód? Pszczelarze alarmują – zalewa nas import z Ukrainy i Chin. "Pszczelarze w Polsce zbankrutują?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7588
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak rozpoznać polski miód? Pszczelarze alarmują – zalewa nas import z Ukrainy i Chin. "Pszczelarze w Polsce zbankrutują?

Post »

Jak rozpoznać polski miód? Pszczelarze alarmują – zalewa nas import z Ukrainy i Chin. "Pszczelarze w Polsce zbankrutują?



"...Alarmujące sygnały płyną od pszczelarzy, którzy donoszą, że do Polski dotarło aż 10 tysięcy ton tańszego miodu z Ukrainy, który nie spełnia standardów Unii Europejskiej. Dodatkowo, do kraju napływa miód z Chin, oferowany po znacznie niższych cenach, co budzi obawy dotyczące jakości i pozwala stawiać drastyczne pytania o przyszłość rodzimego pszczelarstwa. Czy wkrótce przyjedzie nam pożegnać prawdziwy, polski miód?*

Za 1 litr dobrej jakości miodu musimy zapłacić około 60 zł. Co w takim razie zawiera miód, który jest sprzedawany w cenie 15 zł/litr?

Poza Unią nie ma zakazu używania GMO i pestycydów, które są zakazane w państwach Unii Europejskiej. Właścicielami ziem są międzynarodowe firmy rolne zarejestrowane na Cyprze, które z tej działalności nie płacą podatków Ukrainie

— apeluje na portalu społecznościowym Kurpiowskie Bractwo Bartne.

Co istotne, nie tylko Ukraina zalewa polski rynek. Potężnym dostawcą są Chiny, a oba państwa odpowiadają za prawie 90 proc. importowanego do Polski miodu.

Sytuacja polskich pszczelarzy......"


Więcej.... :arrow: https://wpolityce.pl/gospodarka/682002- ... iny-i-chin
Miłego dnia!
Admin.
Sabara
50p
50p
Posty: 50
Od: 15 lis 2023, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak rozpoznać polski miód? Pszczelarze alarmują – zalewa nas import z Ukrainy i Chin. "Pszczelarze w Polsce zbankrut

Post »

Mogę potwierdzić to, że miód z ukrainny zalewa Polskę. Na ryneczkach oraz przy drogach gdzie sprzedają miody obecnie widać, że jest sprzedawany inny. Samemu widziałam słoje z ukraińskimi napisami, następnie jak nie szły to przepakowują to w Polskie etykiety.

To jest straszne, że politycy jednej i drugiej partii celowo niszczą Polską gospodarkę i rolnictwo na rzecz ukraińskiego - byle jakiego produktu.

Z Ukrainy nie ma dobrych produktów - są oszukane i niskiej a często pewnie i szkodliwej jakości. Nie chce tutaj wprowadzać polityki - ale to obywatele tego kraju dopuści polityków takich z obydwu ugrupowań co od zawsze demolowali i nadal niszczą ten kraj od środka.

Tak samo mąka - na paczkach jaka jest informacja w sklepach - PAKOWANE W POLSCE - PAKOWANE!
Ale nie pochodzące wcale z Polski. Kto na to się zgadza i do tego dopuszcza. Przecież właśnie ten skorumpowany rząd / tak samo jak skorumpowany poprzedni.
Pozdrawiam Sandra.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Jak rozpoznać polski miód? Pszczelarze alarmują – zalewa nas import z Ukrainy i Chin. "Pszczelarze w Polsce zbankrut

Post »

Droga Sabara. Zrozum,że w demokracji każdy rząd jest skorumpowany. Jest to fundamentalna zasada demokracji! Jak myślisz, ile kosztuje wygranie wyborów? Zapewniam, że setki milionów. A skąd te setki? Ze składek? od Ducha Świętego? Nie! Od środowisk bogatych, które oczekują rewanżu. Więc z założenia każdy rząd demokratyczny jest przedstawicielem nie narodu ale tych 10% którzy dali forsę. Mnie, Ciebie, Kowalskiego... mają za nic. Potrzebni jesteśmy raz na cztery lata przy urnie. Dawniej arystokracja rodowa nie miała ojczyzny. To samo dotyczy arystokracji pieniądza. Myślicie, że coś stracą gdy Polska zniknie z mapy? Wolne żarty.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jak rozpoznać polski miód? Pszczelarze alarmują – zalewa nas import z Ukrainy i Chin. "Pszczelarze w Polsce zbankrut

Post »

Wracając do meritum tematu. Ja mam taki patent na rozpoznawanie, jaki produkt skąd?
Jajka kupuję od sąsiadki, która ma kury. Zaprosiłam pszczelarza z ulami na kwitnienie lipy w lesie za płotem i mam od niego miód "z moich lip". Wędliny kupuję swojskie od lokalnych producentów. Ziemniaki "od gospodarza". Owoce i część warzyw mam swoje lub nabyte po sąsiedzku. Myślę, że i na pozostałe produkty przyjdzie czas. Jakość nie do porównania z żywnością sklepową.
Zamiast sarkać, że wszystko jest złe "zza tej, czy innej, miedzy", warto poszukać wokół siebie i znaleźć prawdziwe perełki. Oczywiście cenowo wychodzi czasem nieco drożej. (Jednak akurat w przypadku miodu, w układzie z pszczelarzem, gdzie godzę się na wstawienie uli na mój teren, miód mam za darmo ;:333 ) Jakość produktów spożywczych "sklepowych" nieustannie się pogarsza i ma na to wpływ nie tylko geopolityka rządów i korporacji ale i zwykła oszczędność + dążenie do zysków producentów żywności w każdym kraju świata. Oszczędzanie na jakości nie jest obce również nam Polakom.
Da się znaleźć dobre produkty, tylko trzeba się rozejrzeć i poszukać. Niestety większość z nas woli iść do pierwszego lepszego marketu, załadować pełen koszyk byle jakiego g.... za jak najniższą cenę a potem krzyczeć, że jakość nie jest prima sort.
Pozdrawiam Lucyna
karion
500p
500p
Posty: 550
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak rozpoznać polski miód? Pszczelarze alarmują – zalewa nas import z Ukrainy i Chin. "Pszczelarze w Polsce zbankrut

Post »

Sabara pisze: 17 lut 2024, o 13:40 Mogę potwierdzić to, że miód z ukrainny zalewa Polskę.
Najbardziej lubię takich sprzedawców którzy wrzucają zdjęcie kilkunastu uli a sprzedają kilkaset słoików 1.2kg. Jak się wejdzie na pozostałe aukcje okazuje się ,że handluje jeszcze 20 innymi odmianami. :lol: Trzeba zwrócić uwagę ,że każdy miód występuje w określonej porze w określonej ilości i skoro jest go bez ograniczeń to :idea:
Zalewają zdjęciami ładnie opakowanych słoików, ale nie ma ani jednego z procesu oddzielania miodu od plastrów i całej reszty pozyskiwania i przelewania. Gdzie są te wszystkie ule ?

Nie musi to być Ukraiński tylko miód ,ale i z Chin.
Teraz tylko osobiście od pszczelarza który ma ule można kupić miód. W sieci nie sądzę abyśmy dostali to za co płacimy. Zbyt łatwo oszukiwać na miodach.

Przy amatorskiej uprawie kilku uli czasem się dopłaca do interesu lub wychodzi lekko nad kreską gdyby się policzyło koszty utrzymania ,ale przynajmniej wiemy co jemy.
Andrzej997
200p
200p
Posty: 471
Od: 21 lut 2020, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak rozpoznać polski miód? Pszczelarze alarmują – zalewa nas import z Ukrainy i Chin. "Pszczelarze w Polsce zbankrut

Post »

Osobiście nie kupuję produktów o których wiem, że są podrabiane, np. miód czy oliwa z oliwek. W zasadzie nie słodzę, ale raz dziennie herbatka z dodatkiem 2 łyżek syropu z własnych owoców - pycha i nie muszę czekać, aż ostygnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”