Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
litk
 Tytuł: Uprawa metodą Square Foot Gardening
PostNapisane: 1 mar 2017, o 22:24 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Witam,
czy próbował ktoś tej metody uprawy? Jest bardzo ciekawa, jednak zastanawia mnie jak wykonać taki perfect soil mix w skład którego wchodzi: torf, perlit i rozdrobniony kompost. O ile perlit można tanio kupić na allegrooo bo za 120l tylko 40zł, ale co z torfem i rozdrobnionym kompostem? Nie bardzo wiem jaki to miałby być torf, a skąd jeszcze rozdrobniony kompost? Czy też taki można kupić i docelowo jak taki wyhodować?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

dziadek22
 Tytuł: Re: Uprawa metodą Square Foot Gardening
PostNapisane: 28 mar 2017, o 08:08 
1000p
1000p

---
Dla mnie metoda Square Foot Gardening to jedynie sprytny sposób na wyciągnięcie pieniędzy z mojej kieszeni. Może ma sens tam gdzie są mikroskopijne ogródki przydomowe, a właścicielowi posesji nie brakuje pieniedzy, ale nie na działce rodzinnej o powierzchni rzędu 300 metrów kwadratowych gdzie można produkować własny kompost..
Nawet dysponując tylko balkonem możesz produkować ziemię liściową we wiadrze idealną na uprawy balkonowej. Jesienne liście po roku to świetny kompost.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości