Pomoc w zagospodarowaniu działki

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Pomoc w zagospodarowaniu działki

Post »

Witam, proszę o pomoc w rozmieszczeniu roślinności na mojej nowej działce. Moja działka to jest ta pośrodku-z widoczną już marną trawką. Rośliny, którymi dysponuję na dzień dzisiejszy to: 2x klon, 2x jarzębina, 5x hortensja, berberys, pęcherznica, parzydło, tamaryszek, trzmielina, budleja, forsycja, bez lilak x4, żylistek, kalina x2, jaśminowiec, śnieguliczka, 6x róża, 2x agrest, jeżyna x3, pigwowiec x3, krzewuszka, 2x orzech laskowy, 2x porzeczka czarna, 2x porzeczka czerwona, magnolia. Bardzo proszę o pomoc, jak to rozlokować na tej działce. Docelowo mniej więcej na środku działki ma stanąć malutki domek letniskowy. Plus muszę zmieścić na działce jeszcze ok 14 drzew owocowych. Doradzi mi ktoś? Nie chcę popełnić błędów :(

EDIT: Działka ma 1336m2


Obrazek
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w zagospodarowaniu działki

Post »

Najpierw oddziel sad. Będzie mniejszy teren do obsadzenia.
Czy nie grodzisz działki?
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Pomoc w zagospodarowaniu działki

Post »

Na razie brak funduszy na grodzenie, ew jakiś żywopłot na tą chwilę, będzie oddzielone sznurkiem, ew drutem ogrodzeniowym :(
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
misssun
50p
50p
Posty: 84
Od: 1 cze 2015, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Pomoc w zagospodarowaniu działki

Post »

Cześć nie jestem i pewnie jeszcze dlugo nie będę wprawionym ogrodnikiem (jak wiele osób tutaj), ale malinkowo już trochę ma więc powiem co dzis uznałabym za nasz błąd.
Sianie trawy na całej działce... każda rabata, warzywnik wszystko zaczynało się od pozbywania się trawy. Wiadomo, że ogród się zmienia, pewne strefy rozrastają, ale przynajmniej częściowo oszczędziłabym sobie pracy.

Sprawa druga mieszanka trawy. Mimo tego ile się wcześniej naczytałam nasza nie powala i niestety będzie z czasem do podmiany. No chyba,że za dużo będę na forum i grządki mi się jednak połączą :roll:

O rozmieszczaniu roślin za wiele nie powiem bo ja to robię na kartce z uwzględnieniem preferencji i docelowej wielkości. Bo o ile byliny można przesadzić licząc się z ewentualnymi szkodami o tyle drzewa nie bardzo.
Sandra, Malinkowo
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Pomoc w zagospodarowaniu działki

Post »

Ano właśnie... :D
Uważam,że przydatne mogą być następujące wskazówki
Urządzam ogród,o czym pamiętać viewtopic.php?f=7&t=6
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”