Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
olszynka87
 Tytuł: Kaczka biegus indyjski - najbardziej czadowy sposób na ślimaki ??
PostNapisane: 30 sty 2017, o 20:10 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Witam wszystkich. Mam pytanie za 1000 pkt i za piękny uśmiech. Sprawa wygląda tak - nienawidzę ślimaków. Mam fobię, nie przejdę obok dziadostwa, mdli mnie na sam widok, nie toleruję, wysadziłabym w powietrze, ich widok budzi we mnie demony... to tak w skrócie. Mordowanie ich jest dla mnie niemożliwością - nie zbliżę się na metr (ot uciekam z wrzaskiem i czekam, aż ktoś szkodnika się pozbędzie). Kolega z pracy, znając mój stosunek do tych paskud, poinformował mnie, że najlepszym sposobem na pozbycie się tych małych skubańcuchów jest... kaczka!
Tyle tylko, że nie jest to taka zwykła kaczka, ani dziwaczka - to ten gatunek co Kaczor Donald. Taka śmiesznie wyprostowana kaczucha, ze smukłą szyją i dostojnością godną księżnej Kaczogrodu. Czy ktoś ma i potwierdzi, że ów ptak faktycznie pożera wszystkie ślimaki napotkane na swej drodze? A jeśli tak - czy ktoś podzieli się ze mną instrukcją obsługi takiej kaczuchy?? W czym to ma spać, co jeść (oprócz obślizgłych paskud), co pić? Czy można na smukłą szyję kokardkę czerwoną przywiązać?
Taką kaczkę z przyjemnością bym sobie sprawiła, ale za diabła nie wiem "z czym to się je" :D Oczywiście owa kaczucha nigdy w garnku nie skończy, planuję się z nią zaprzyjaźnić i ukochać - tak w ramach wdzięczności za pomoc w walce z nikczemnikami.

Jak się nazywa taka rasa (rodzaj? gatunek?)??? Czy to się pisklaka kupuje?? Jak ją przekonać do spania w domu (tymi ręcami jej zrobię piękny, drewniany domek) i uważania na lisy??

Chylę czoła za rady
Pozdrawiam
natala

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Anna N
 Tytuł: Re: Najbardziej czadowy sposób na ślimaki - kaczka??
PostNapisane: 31 sty 2017, o 00:40 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Jest taki gatunek kaczek, które są nielotami.
Chodzą (a właściwie biegają) wyprostowane jak pingwiny.
I podobno uwielbiają zjadać ślimaki.
To są kaczki z gatunku biegus indyjski (niem. Laufente, ang. Indian Runners).
W Austrii i Niemczech można po prostu wypożyczyć sobie taką kaczkę.
W Polsce niestety trzeba poszukać wiarygodnego sprzedawcy.
Osobiście obawiałabym się o to co jeszcze mogą zjadać te kaczki
oprócz ślimaków. Mam na myśli to czy nie zniszczą "przy okazji" uprawy.

Jolek
 Tytuł: Re: Najbardziej czadowy sposób na ślimaki - kaczka??
PostNapisane: 31 sty 2017, o 07:04 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Potwierdzam że , kaczki biegusy są dobrymi tępicielami ślimaków i wesołe do obserwacji. Nadają się też kaczki staropolskie i ich mixy, Pekinki, no piżmowe za bardzo dorosłych nie chcą ale nie przerośniętego przełkną :D Praktycznie wyciągną każdego ślimaka czy pomrowa a jak trzeba to i z płotu ściągną. Często dziobem walą w ziemię jak młot pneumatyczny płosząc i wyjadając inne szkodniki. Robią rano szybki obchód terenu za nimi. Jedynie co to muszą mieć wystawione wiaderka z wodą aby mogły śluz z ślimaka przepłukać w wodzie inaczej może się udławić. Z pomrowem to nawet biegną do wody i wygląda to jak by miały sumiaste wąsy. Kaczki dobrze czują się w parach i są bardzo towarzyskie oraz gadatliwe. Z ozdóbkami na szyi to nie przesadzaj :D bo same gdzieś się zaplątają i uduszą. Będą nocować tam gdzie im przygotujesz miejsce i przyuczysz. Musisz liczyć się z tym , że kaczuszki po domu raczej nie powinny chodzić bo wydalają sporo płynnej kupki, nie koniecznie pachnące fiołkami :D ale małą wolierę na noc możesz im zbudować. Trzeba też pamiętać o małym zbiorniku z wodą aby mogły się wykąpać.Jest to jak dla mnie wspaniała obserwacja. Praktycznie jedzą wszystko ale potrafią i oskubać kwiaty które mają soczyste liście. Myślę jednak że, parka nie powinna narobić wiele widocznych strat.

galaxy
 Tytuł: Re: Kaczka biegus indyjski - najbardziej czadowy sposób na ślimaki ??
PostNapisane: 1 lut 2017, o 10:40 
500p
500p

więcej niż 1
U mnie wykarmiło by się z 10 takich kaczek i nawet specjalnie by się nie napracowały bo głównie bezdomne ślimaki mam w ilościach hurtowych ;:306

Jolek
PostNapisane: 1 lut 2017, o 10:59 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Więc podejmij się hodowli kaczuch ;:138 U mnie ,,golasów" też nie brakuje ale mam płot pełny betonowy na wysokości 50 cm a potem ażur i te ,,golasy" w deszczowe dni ryzykują wspinaczką aby zakończyć żywot w dziobie. Praktycznie u siebie ich nie widzę bo pozwalam skoro świt aby obeszły cały płot i rośliny. Potem pozwalam im przejść na ugór. Gdy nie miałam płotu ani drobiu to obrzydliwością było wieczorem wyjść na trawnik. Raz mąż przesypał wszystko solą to błagałam o deszcz ;:180 Było jedno wielkie kolorowe śluzowisko ;:219

Aquaforta
PostNapisane: 5 lut 2017, o 19:51 
1000p
1000p

więcej niż 1
Moje kaczki piżmowe mogą obyć się bez bajorka do pluskania. Latem kwoka wysiedziała mi dwie kaczuszki i nie dawały się skusić na pływanie w kasterkach. Dla takich maluchów kasterka to jak basen olimpijski :wink: Wkopywałam kasterkę w ziemię, ustawiałam drewniane deski jako pomosty, wkładałam maluchy do wody i tyle w niej pływały żeby nawiać do mamy kury jak najszybciej. Przez wakacje miały szansę, potem basen zlikwidowałam. Ale tak jak Jola pisze- obowiązkowo woda do płukania dziobów. U mnie przy każdym karmidle stoi pojemnik z wodą- tzn przy ziarnie i przy karmie mokrej.
Jola, masz może pekinki u siebie?

stefcia
PostNapisane: 5 lut 2017, o 20:27 
500p
500p

1 szt.
Czy wiecie , gdzie można kupić kaczki biegusy ;:108

Aquaforta
PostNapisane: 5 lut 2017, o 20:41 
1000p
1000p

więcej niż 1
Szukaj necie- ale w najbliższej okolicy bo z powodu ptasiej grypy jest zakaz wysyłania ptaków. Widziałam sporo ofert na alle i olx - i jajka i dorosłe ptaki. Tylko nie bierz jednego- są ptakami stadnymi, potrzebują towarzystwa i we dwie/dwoje będzie im cieplej nocą. Jajka w gratisie są bardzo dobre do ciast :)

Jolek
PostNapisane: 6 lut 2017, o 06:24 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Aquaforta nie mam pekinek, stanęłam na hodowli piżmowych z powodu mniejszego otłuszczenia tuszki.
Nie mniej jednak polecam hodowle choć by parę kaczuch. Usuwają wiele szkodników, są też miłymi towarzyszami przy pracy na ogrodzie. Chętnie pomagają usuwać wszelkie pędraki czy ślimaki. Nie wspominając o radości jaką okazują gdy nas widzą z papu. :D

olszynka87
PostNapisane: 7 lut 2017, o 19:42 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Wiedziałam, że mnie nie zawiodą Wasze odpowiedzi :D :D w takim razie zaczynam wymyślać imiona! I poczytam w necie, jakie warunki muszę ptaczyskom zapewnić, żeby współpracowały :D brawo wy ;:138 ;:138 ;:138

stefcia
PostNapisane: 7 lut 2017, o 21:07 
500p
500p

1 szt.
U mnie w okolicy brak , więc przeczekam aż ustąpi ptasia grypa to będę szukać ;:196

Aquaforta
PostNapisane: 8 lut 2017, o 11:58 
1000p
1000p

więcej niż 1
Potwierdzam, kaczuszki są bardzo kontaktowe i normalnie cieszą się, jak widzą opiekuna :) Cichutko"ćwierkają" machają ogonkami i kiwają główkami. W ogrodzie chodzą krok w krok czekając na smaczny kąsek dżdżownicowy czy pędrakowy. Z warzyw podskubywały mi jedynie starsze liście kapusty.
Pekinki szukam do krzyżówki z piżmówką.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości