Zakładanie rabaty-kolor agrowłókniny

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Mirek1975
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 2 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Zakładanie rabaty-kolor agrowłókniny

Post »

Witam serdecznie
Chcę założyć dwie rabaty przy tarasie z różami i bukszpanami, które wysypię białymi otoczakami.
Pytanie czy mogę użyć białej agrowłókniny pod kamienie.
Czytałem że należy używać czarnej jednak nie wiem czemu nie można białej.
Pod białe kamienie lepiej będzie wyglądać.
Z góry wielkie dzięki
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Zakładanie rabaty

Post »

Nie odpowiem Ci , który kolor jest lepszy, bo pewnie kamyków nasypiesz tyle, że włókniny nie będzie widać...do czasu, aż zamieszkają pod nią nornice lub krety będą wywalać ziemię na obrzeżach. Właśnie zbieram się do usunięcia kamyków i włókniny, bo ciągle są zasypywane przez krety i bardzo brzydko to wygląda.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Zakładanie rabaty-kolor agrowłókniny

Post »

Kolor obojętny, ale rozwiązanie tylko na suche i zdrenowane gleby, jeśli nie chcesz mieć potem problemów ze zdrowiem roślin.
jjdj

Re: Zakładanie rabaty-kolor agrowłókniny

Post »

Daj sobie spokój z białymi kamieniami, chyba, że lubisz wybierać z nich liście i inne śmieci.
Miałem włókninę i niestety pod nią było mnóstwo pędraków chrabąszczy i ziemia przeistaczała się w maź. Maksimum 3 lata taka włóknina jest pozytywem. Później odbija się to na kondycji roślin.
luthiew
50p
50p
Posty: 89
Od: 30 kwie 2014, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zakładanie rabaty-kolor agrowłókniny

Post »

biała agrowłóknina przepuszcza światło i służy do okrywania roślin, czarna nie przepuszcza i ogranicza wzrost chwastów (przynajmniej tak twierdzą producenci). Niestety z własnego doświadczenia również odradzam taki sposób... miałam w tamtym roku rabatkę z kwiatami przykrytą agrowłóknina i wysypaną kamyczkami. Krety i nornice czuły się w niej wyśmienicie. Gorzej z kwiatami (bratki)... czytałam troszkę na temat uprawy z użyciem agrowłókniny, którą przeciwnicy nazywają szmatą ograniczającą naturalny obieg materii w przyrodzie. Widziałam, jakie szkody robi w przypadku krzewów. Po dwóch latach korzenie znajdowały się na powierzchni ziemi pod agrowłókniną. Zamiast iść w dół szły w górę. Chwasty jak rosły, tak rosną. Więc jaki jest sens?? obecnie mam tylko w tunelu foliowym pod pomidorami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”