Rosliny w pojemniku tymczasowym

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agrestowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 13 cze 2012, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Rosliny w pojemniku tymczasowym

Post »

Kupiłam lilak Meyera szczepiony na pniu. Chciałabym puścić po nim powojnik wonny (Clematis x aromatica) lub powojnik potrójny (Clematis x triternata 'Rubromarginata').
Rzecz w tym, że pojemnik docelowy dla nich będę miała dopiero latem lub jesienią.
Jak sądzicie, czy mogę posadzić je razem w dużej donicy, a jesienią spróbować przesadzić? Czy to nazbyt karkołomne?
Wiem, że zachłanność&pochopność to jedne z głównych grzechów ogrodowych, ale tak strasznie okropnie chciałabym już w tym sezonie zobaczyć te rośliny razem...
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Rosliny w pojemniku tymczasowym

Post »

Ja szczerze mówiąc ogólnie nie widzę ich razem.. :roll: Lilak szczepiony nie urośnie wzwyż, by był wystarczającą podporą dla powojnika, a po to się szczepi, by cała forma, pień i korona była ozdobą, a tak zrobi się kłębowisko jak klematis urośnie.Lilak ma też spore wymagania wodne, więc nie lubi niczego do spółki.Może przemyśl swoją koncepcję i posadź rośliny oddzielnie.
Awatar użytkownika
Agrestowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 13 cze 2012, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Rosliny w pojemniku tymczasowym

Post »

Selli7, dziękuję! Zrobię tak, jak radzisz. Ten lilak dlatego w formie szczepionej, że chciałam go mieć możliwie blisko okna- on pięknie pachnie. Ale masz rację, to zbyt delikatna i mała roślina dla powojnika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”