Pistolet zraszający,ciśnienie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Celsiana
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 2 paź 2011, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Pistolet zraszający,ciśnienie

Post »

Bardzo proszę doświadczonych forumowiczów o polecenie solidnego pistoletu zraszającego. To, co kupowałam przez ostatnich kilka lat psuło się w ciągu jednego sezonu i były to zarówno produkty uznanych marek, jak i te mniej znane. Teraz, zanim kupię następny, chciałabym usłyszeć co sprawdza się u Was. Dziękuję i życzę miłego dnia.
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Pistolet zraszający - co wybrać

Post »

Ja miałem dokładnie ten sam problem, ale póki co zatrzymałem sie na tym modelu: Comfort GARDENA 8106-20. Mam go drugi sezon i na razie jedyna rzecz, której nie lubię w tym urządzonku to blokada strumienia, która nieraz za szybko puszcza gdy sie przemieszczam z wężem. Poza tym jest to model o dość dużych gabarytach w porównaniu do niektórych marketowych pistolecików, które były dla mnie poręczniejsze, ale za to szybko sie psuły.
Celsiana
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 2 paź 2011, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Pistolet zraszający - co wybrać

Post »

Bardzo dziękuję, zaraz sobie o nim poczytam :)
kingu80
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 maja 2021, o 10:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pistolet zraszający bezciśnieniowy

Post »

Witajcie,
Może ktoś z Was będzie potrafił mi pomóc bo szukam, szukam i znaleźć nie mogę. Otóż poszukuję prostego pistoletu do podlewania, który nie będzie powodował że woda będzie leciała pod dużym ciśnieniem, tylko pod takim, pod jakim jest w wężu. Zasada działania bardzo podobna jak w myjkach u fryzjera. Pistolet jest mi potrzebny np do punktowego podlewania warzyw w szklarni jak papryka czy pomidory gdzie chcę nalać wody tylko pod krzak. Problem z pistoletami które mam jest taki, że każdy wytwarza ciśnienie i jak próbuję nalać wody pod krzak to mi ciśnienie wypłukuje ziemię i robi się dziura. Przez co muszę podlewać konewką co jest uciążliwe.
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pistolet zraszający bezciśnieniowy

Post »

Takiego nie spotkałam, ale jeśli otworzysz kran do połowy, to ciśnienie będzie odpowiednio słabsze i problem wymywania się skończy. Ja tak robię, jeśli nie chcę mocnego strumienia.
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
kingu80
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 maja 2021, o 10:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pistolet zraszający bezciśnieniowy

Post »

No właśnie ja też nie mogę nic takiego znaleźć a mogło by się wydawać że to taka prosta rzecz. Ehh
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 800
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Pistolet zraszający bezciśnieniowy

Post »

kingu80 pisze:Witajcie,
Może ktoś z Was będzie potrafił mi pomóc bo szukam, szukam i znaleźć nie mogę. Otóż poszukuję prostego pistoletu do podlewania, który nie będzie powodował że woda będzie leciała pod dużym ciśnieniem, tylko pod takim, pod jakim jest w wężu. Zasada działania bardzo podobna jak w myjkach u fryzjera. Pistolet jest mi potrzebny np do punktowego podlewania warzyw w szklarni jak papryka czy pomidory gdzie chcę nalać wody tylko pod krzak. Problem z pistoletami które mam jest taki, że każdy wytwarza ciśnienie i jak próbuję nalać wody pod krzak to mi ciśnienie wypłukuje ziemię i robi się dziura. Przez co muszę podlewać konewką co jest uciążliwe.
Zamiast pistoletu poszukaj fajki do podlewania, taka zagięta na końcu rurka z sitkiem rozpraszającym wodę. A jak się odkręci sitko to leje się tak jak z węża. Mam dwie, polecam.

Edit: sorry szukaj "lanca do podlewania"
Pozdrawiam,

J
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”