Domowy warzywniak

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Dorn
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 kwie 2016, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Domowy warzywniak

Post »

Witam,
W tym roku postawiłem na nowe hobby "domowy warzywniak na parapecie", ze względu na dwa wszystkożerne koty wszystko muszę trzymać w szklarniach.
Rośliny posiadam z nasion, niestety papryka cayenne (po lewej) bardzo powoli rośnie, w porównaniu do pomidorów cherry (po prawej), wszystko zostało wysiane w tym samym czasie i tutaj rodzi się moje pytanie, czy może być to spowodowane tym, że mamy teraz pogodę jaką mamy, mało słońca, czy może zbyt późne zasianie (połowa marca)? Także mam pytanie jeśli chodzi o nawóz, czy jest to konieczne? Wiem, że gleba musi zawierać potrzebne minerały dla roślin, ale czy można to jakoś obejść? Jeśli nie, czy możecie mi polecić coś ciekawego, ekologicznego i idealnego do domowej uprawy.

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc. :D

Zdjęcie jest z niedzieli, teraz pomidory urosły do białej kreski, zaś papryki nic, a nic. Postaram się wieczorem o zdjęcie w lepszej jakości i bez usmarowanej szklarni :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Domowy warzywniak

Post »

Czy zamierzasz uprawiać te warzywa wyłącznie na parapecie?
Jako ową tytułową "domową uprawę"?
Przy takim założeniu to niemożliwe by osiągnąć jakiś sukces...
Gdzieś je musisz przesadzić,udostępnić powietrza,ziemi korzeniom,zasilać być może nawet profilaktycznie stosować jakieś opryski itp by zbierać owoce swoich upraw.
Może źle zrozumiałam Twoją wypowiedź a to tylko są rozsady w oczekiwaniu na miejsce na działce,balkonie czy w ogródku?
Jeśli tak zajrzyj do sekcji warzywniczej naszego forum.
Tam http://forumogrodnicze.info/viewforum.php?f=42 poczytaj o odpowiednich zabiegach
np wiele znajdziesz w temacie Wszystko o produkcji rozsad różnych warzyw
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Dorn
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 kwie 2016, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Domowy warzywniak

Post »

W domu chciałbym zostawić po 2-3 sadzonki, resztę do kolegi na działkę, ogólnie chodzi mi o coś takiego jak tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=Wec3qAhci0M
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Domowy warzywniak

Post »

KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Dorn
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 kwie 2016, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Domowy warzywniak

Post »

dziękuję za link, bardzo ciekawy temat, jednak w domu-balkonie jest możliwość uzyskania ciekawych plonów, niestety prócz informacji o "skórce banana", nic nie jest napisane jak wspomóc rośliny, bardzo prosiłbym o jakąś pomoc. Podsyłam zdjęcia jak aktualnie wyglądają moje uprawy, myślicie, że to już czas aby pomidory i dynie umieścić w większych pojemnikach?

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”