Rabata południowa "na patelni"

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
anna21
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 3 maja 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkoplskie

Re: Rabata południowa

Post »

Witaj.
Ją od strony południowej mam posadzone juki karolińskie i bardzo dobrze radzą sobie w słabej ziemi.
Flyarek
50p
50p
Posty: 53
Od: 26 kwie 2014, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rabata południowa

Post »

Witam,
Myślałem o jukach przyznam szczerze, a nawet rosną u mnie tyle że w innym miejscu. Myślałem o dosadzeniu 1-2 sztuk, ale czy nie powstanie za duży miszmasz przy tak różnorodnej obsadzie i na stosunkowo małym obszarze? Zostanę jednak przy jałowcach.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Rabata południowa

Post »

Ja bym jałowce posadziła w rogu, kąty są często takie nieciekawe i zyskują gdy coś tam umieścić i przysłonić nieco. Z prawej jak kończy się opaska betonowa posadziłabym pięciornik.Przed jałowcami rudbekie z liliowcem, a przed nimi po łuku rozchodniki, można też jeszcze dodać ze dwie sadzonki.Myślę, że przydałoby się więcej berberysu z przodu przy kamieniach posadzonego 'na mijanego' z lawendą.Lawendę posadzoną osobno będziesz mieć możliwość wymienić, czasem robi się brzydka po kilku latach.
Nie wiem prawdę mówiąc jak z jałowcem Blue Arrow, nie mam jałowców, bo u mnie dość gliniasto, ale widziałam ładne i zdrowe okazy tej odmiany na lżejszych glebach.
natalia22
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 wrz 2018, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

nasadzenia na działkę

Post »

Cześć
Mam taki problem - działka 2000m2 - istna patelnia, trochę żwiru, trochę piachu, pod spodem czysta glina. Jakie rośliny można by było tam wysiać? Coś co może, ale nie musi ładnie wyglądać ale wygłuszyło wszystkie chwasty. Powiem szczerze, że najbardziej zadowalały by mnie (i najprawdopodobniej sąsiadów też :wink: ) jakieś kobierce czy cuś. Niestety na działkę nie jest doprowadzona woda więc i z podlewaniem byłoby ciężko.
Jakieś pomysły? Ktoś coś? :D

dzięki
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Rabata południowa "na patelni"

Post »

Rozchodniki :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Rabata południowa "na patelni"

Post »

Irga płożąca + jałowce płożące, bezobsługowy i zgrany duet jak się poprzeplata nawzajem :)
Rolnik Sam
200p
200p
Posty: 301
Od: 22 lip 2018, o 08:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Rośliny okrywowe / ozdobne na kupkę ziemi...

Post »

Cześć :)

Muszę w ramach wyrównywania terenu wysypać przed domem (strona południowa, słonecznie)
kupkę ziemi rozmiarów powiedzmy 6m, na 2.5m, grubą na <> 50cm. Kupna będzie 2-poziomowa
ew. z łagodnym spadkiem.

Chciałbym na niej posadzić / posiać jakieś rośliny ozdobne, które będą ładnie wyglądać
ale i zdominują całą ziemię, żebym nie miał za dużo pracy z wyrywaniem chwastów.

Najchętniej jakieś kwiaty wieloletnie, albo łatwo rozsiewające się, może kilka gatunków,
żeby powstała "łąka kwietna". Ew. rośliny ozdobne z liści... Niezbyt wysokie - 20-30cm max.

Fajnie by było gdyby kwiaty kwitnęły / były ozdobne dłuższy czas w sezonie - czyli jakiś gatunek
już na wiosnę, inny później etc...

Proszę o podpowiedzi jakimi roślinami się zainteresować... Z góry dziękuję...

Jakub
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”