Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  
Autor Wiadomość
PiotrekP
 Tytuł: Re: Choinka z doniczki
PostNapisane: 8 sty 2016, o 15:51 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Wojtass napisał(a):
Te Pioter? Pień nie pobiera wody? Przecież w nim się zbiera głównie. Bo chyba nie zczaiłeś że to drzewo korzenie ma tyle że przycięte.

Zbiera, a pobiera to różnica. Korzenie są zawsze przycinane te co właśnie odpowiadają za pobieranie wody. Wiem jak są kopane drzewka na święta bo sam kiedyś przy tym robiłem.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Telimenka
 Tytuł: Re: Choinka na święta i do ogrodu
PostNapisane: 8 sty 2016, o 16:00 
500p
500p

---
PiotrekP - No przecież takiego speca nam tutaj potrzeba.Może byś doradził jak postępować z takim drzewkiem ,żeby przeżyło dłużej ?

x-W-ss
PostNapisane: 8 sty 2016, o 16:02 
---

---
No właśnie. A najlepiej jak je potem posadzić z powrotem do ogródka!

PiotrekP
PostNapisane: 8 sty 2016, o 16:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Średnio na 10 świątecznych drzewek przyjmuje się 1 sztuka. Dla mnie z perspektywy czasu szkoda nerwów. Drzewo hodowane w donicy od małej sztuki wysokości 150cm kosztuje około 180-220zł. Jak myślicie, ktoś kupi drzewo na święta za 200zł czy za 60? też przecież jest w donicy.

Wszystko zależy od warunków jakie panują w ogrodzie. :roll:

Telimenka
PostNapisane: 8 sty 2016, o 16:54 
500p
500p

---
Tak .To jest logiczne. Jak się nie przyjmie to została druga stówka i mogę kupić nawet kilka mniejszych sadzonek i w dodatku ''pewniaków'',że się przyjmą. :wink: Pozatym, drzewko 150cm , uchowane w donicy to byłoby trudno przewieźć. Raczej donica musi być spora. Moje włożone do donicy 30cm x 30cm ,ledwo zapakowałam do samochodu. Po drugie, nie trafiłam nigdzie takich dużych co by rosły w donicy. Takie do ok. 50 cm to owszem .

szarotka66
PostNapisane: 8 sty 2016, o 21:26 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Kilka lat temu kupiłam świerk srebrny w donicy. Miał około 1,50m. Stał na balkonie do wiosny, potem posadziłam do ogrodu. Teraz to kilkumetrowy, piękny okaz. Pojawiły się nawet pierwsze szyszki. ;:138

annodomini
PostNapisane: 8 sty 2016, o 23:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Pisałem już w tym wątku o przyjęciach doniczkowanych drzewek. U mnie na poziomie 30-40 %. Po świętach odkupuję od znajomych doniczkowane "trupki" po stałej cenie 1 zł/szt. Transport mój. Nigdy nie myślę czy się przyjmą, czy nie. Jak się przyjmie, to ładne drzewo w ogrodzie kosztuje mnie 60-70 groszy :D ( no plus paliwo, ale i tak odbieram drzewka jadąc z pracy do domu).

Telimenka
PostNapisane: 9 sty 2016, o 00:20 
500p
500p

---
annodomini - Kurcze, Ty to masz dar do biznesu :) .Kupujesz po 1 zł/szt, przyjmuje się 30-40% i jak się przyjmie to koszt spada do 60-70 gr. ? Przypuszczam,że te co uschły (się nie przyjęły) sprzedałeś na rozpałkę i w ten sposób obniżyłeś koszta? ;:306

annodomini
PostNapisane: 9 sty 2016, o 00:25 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Aaaa... :oops: sam się pośmiałem jak teraz przeczytałem. Ekonomia wyszła mi jak w książce "Paragraf 22". Opowieść o handlu jajkami, było podobnie. :D Ale ostatecznie się opłacało.

annodomini
PostNapisane: 9 sty 2016, o 00:49 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Sztuka wychodzi około, prawie, w przybliżeniu, chyba, między 2,4 a 2,8 zł. Gdybym wiedział, że tak drogo, to bym nie brał :D

x-W-ss
PostNapisane: 9 sty 2016, o 09:33 
---

---
Jak się nie przyjmie to trudno. Będę miał nauczkę na przyszłe lata. A jak się przyjmie to będę całkiem zadowolonym człowiekiem. Kalkulując straty i zyski- znajomi kupili dwa dni przed wigilią, drzewko cięte tradycyjnie i od tygodnia go nie ma, bo igły się skończyły-zapłacili 40 pln. Ja kupiłem tydzień przed wigilią choinkę która być może się nie przyjmie w ogrodzie (a miałem niecny plan posadzenia jej na honorowym miejscu, przy furtce bo naprawdę ładna) ale za to stoi do dziś a igieł spadło z niej może ze sto-zapłaciłem 60 pln. Tak czy siak jeśli nie ekologia i recycling to chociaż dłużej postało.
Obrazek

Darkat
PostNapisane: 9 sty 2016, o 09:50 
200p
200p

---
Ja dotąd posadziłem 3 choinki świąteczne. Wszystkie się przyjęły. Sadziłem je do gruntu z początkiem roku w trakcie odwilży.
Dzisiaj jak mi ziemia pozwoli (mam już przekopane miejsce ) to posadzę tę tegoroczną.
Wadą tego rozwiązania, choć nie znowu taką dużą jest że mogą to być tylko świerki (dwa Serbskie, Engelmanna, obecny to kłujący )
Jodły , przynajmniej tam gdzie kupuję, są nie polecane do takich nasadzeń i nie ma ich w ofercie.

Kawu
PostNapisane: 10 sty 2016, o 20:39 
200p
200p

---
Kupiłem ciętego pospolitego świerka ze świątecznego punktu sprzedaży koło marketu (czyli szukaj igły w stogu siana) z zamiarem przetrwania przez święta do Trzech Króli. Nawet do jednego króla nie dotrwał. Sypał się zaraz po ubraniu i wstawianiu do domu. Kiedy go wycieli z plantacji ? Podejrzewam, że w listopadzie. Takich mamy okazjonalnych sprzedawców.
Wygląda na to, że wszystko zależy od tego jak pazerny, lub uczciwy jest sprzedawca. Lepiej kupić cięte w nadleśnictwie, niż gdzieś obok marketów.

PiotrekP
PostNapisane: 10 sty 2016, o 22:22 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Kawu napisał(a):
Wygląda na to, że wszystko zależy od tego jak pazerny, lub uczciwy jest sprzedawca.

Czemu wszyscy winią sprzedawców? to jest biznes... choinki cięte zabezpiecza się lakierami takimi samymi jak kwiaty w kwiaciarni, ta kwestia już leży po stronie kupującego. Jak już szukać winnego to "skąpego polaczka" :wink: najlepiej zwalić winę na kogoś innego. Kupowanie kota w worku... widziały gały co brały :wink:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 406 ]  Idź do strony nr...        1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości