Przepisy prawne dla tunelu foliowego

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
ketmia1977
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 24 lis 2015, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Przepisy prawne dla tunelu foliowego

Post »

Ile metrów od granicy prawnie mozna postawic tunel foliowy nie połączony na stałe czyli na fundamencie nie ogrzewany a ile ogrzewany pojedynczy i zblokowany mam problem z sąsiadem gdzie oficjalnie mi zagroził że nie da postawic następnych a obecne będę rozbierac jeśli ktoś wie i może mi pomóc to prosze bo dzwonie po urzędach i nic,

Proszę pisać poprawną polszczyzną używając również znaków interpunkcyjnych. Zdania złożone, bez przecinków tworzą nieczytelny bełkot.
Moderator-jokaer.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ile metrów od granicy prawnie można postawic tunel foliowy

Post »

A do starostwa dzwoniłeś? takie tunele chyba wymagają zgłoszenia, to i odległość od granicy uzgodnisz. Ty jesteś na gruncie rolnym i sąsiad też, tak?
ketmia1977
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 24 lis 2015, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: ile metrów od granicy prawnie można postawic tunel foliowy

Post »

Nie cytujemy postów, na które odpowiadamy bezpośrednio.Moderator/jokaer.

tak są to grunty rolne, w starostwie powiedzieli że tunel jednosezonowy ściągany na jesien nie ma ograniczeń, a ogrzewany 3 m od granicy,
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ile metrów od granicy prawnie można postawic tunel foliowy

Post »

No to wszystko wiesz, a nie mówili o zgłoszeniu?
ketmia1977
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 24 lis 2015, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: ile metrów od granicy prawnie można postawic tunel foliowy

Post »

Można stawiac bez zgłoszenia nie ogrzewany.

-- 25 lis 2015, o 08:48 --

To też nie tak bo u mnie stoją zblokowane po 4 szt razem i tu nie wiem jak na to będą patrzec, zwłaszcza nadzór budowlany.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ile metrów od granicy prawnie można postawic tunel foliowy

Post »

Ogrzewanie to jedno a woda? Będą bez instalacji wodnej?? Zgłoś i po problemie, a w granicy i tak przecież nie postawisz.

edit
Nie wiem jak to sie ma do twoich folii al jest takie cos jak rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle rolnicze i ich usytuowanie http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0140000081 a tam § 4.4) Usytuowanie budowli rolniczych i projekt zagospodarowania działki lub terenu powinny być zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, a w przypadku braku tego planu z decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.
Może w tym jest problem, ale ja się nie za bardzo na tym znam
ketmia1977
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 24 lis 2015, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: ile metrów od granicy prawnie można postawic tunel foliowy

Post »

Woda idzie z basenu lub ze stawu kapilarami, to co będę stawiać odsunę od granicy tylko co z tymi co już stoją, a co z 3 metrami gruntu? Na chwasty...

-- 25 lis 2015, o 17:05 --

Tunel nie związany na trwale z gruntem czyli bez fundamentu to nie jest budowla,
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ile metrów od granicy prawnie można postawic tunel foliowy

Post »

Eee no raczej mówimy o obiekcie budowlanym, a nie każdy tunel foliowy będzie obiektem budowlanym, bo żeby nim był musi mieć instalacje.
3 metry Cię drażnią? a jak np zechcesz opryskać wapnem kiedy jest upał? itp, już nie wspomnę o podsiąkaniu na sąsiedni grunt tego, czym w środku lejesz? Tak mi się wydaje, tzn zdrowy rozsądek podpowiada, żeby się odsunąć od granicy. Są tu tacy co mają duże i dużo folii to może się wypowiedzą.
ketmia1977
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 24 lis 2015, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: ile metrów od granicy prawnie można postawic tunel foliowy

Post »

Woda z tunelu nie podsiąknie bo wszystko idzie kapilarami w wełne mineralą, obecnie jestem odsunięta od granicy 1 metr,tam też deszczówka jest meliorowana i zbierana do stawu. A co do tuneli obecnie posiadam ich 15, 7m x30m

Tak, teraz już wiem ale dowiedziałam się latając po urzędach bo jak widzę tu nikt nie wiedział.

Tunel foliowy nie wymaga planów na budowę ani nie potrzeba go nigdzie zgłaszać, odleglość od granicy nie ma znaczenia , warunek jest taki aby nie zalać sąsiada. Blisko postawiony tunel wymaga melioraccji i zbiornika. który będzie zbierał wodę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”