Zagospodarowanie działki,uprawy na zarobek,podatek,sprzedaż własnych produktów

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
myszaxs
100p
100p
Posty: 115
Od: 27 paź 2015, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: 2 hektary ziemi i co z nią robić?

Post »

Może świerki i jodły. Niestety potrzebują czasu zanim urosną ale koszt założenia takiej szkółki nie jest duży i oprócz tego, że w pierwszych latach trzeba jakoś radzić sobie z chwastami, to generalnie nie są to rośliny wymagające. Jeśli w okolicy nie ma takiej szkółki to po kilku latach jest szansa na przedświąteczny zastrzyk gotówki :wink:
Awatar użytkownika
Irek6820
200p
200p
Posty: 306
Od: 8 lut 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Narewki

Re: 2 hektary ziemi i co z nią robić?

Post »

Przy takiej ilości pola to wątpię żeby cokolwiek z roślin typowo rolniczych ( kukurydza , pszenica itp. )się opłacało . Będzie to raczej Hobby niż praca bo będziesz do tego raczej dokładał . Wiem bo sam jestem rolnikiem 250 hektarowego gospodarstwa i wiem jaka jest teraz sytuacja :roll:
Awatar użytkownika
minohiki
50p
50p
Posty: 71
Od: 26 lis 2012, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Europa

Re: 2 hektary ziemi i co z nią robić?

Post »

Świdośliwa, aronia, różowa borówka amerykańska.

Stajnia na kilka koni + kryta ujeżdżalnia = hipoterapia (w mojej okolicy nawet 75zł za 45min).
Plus kozy, owce, króliki, kury, pawie, świnki wietnamskie, itp. = małe zoo, atrakcje dodatkowe.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zagospodarowanie 2 ha ziemi. Jakie mielibyście propozycje?

Post »

Stadnina jeśli pod miastem, blisko - to ok. Ale już 30km od miasta to też raczej hobby. Nie wspominając że 2ha to za mało by nakarmić konie przez cały rok, nie wspominając o innych wydatkach. Kolega znajomego ma taki 'hotel dla koni', ale hobbysta.
Inwestycja w krytą ujeżdżalnie IMVHO niema szans się zwrócić jeśli nie jest to prawie w sporym mieście.
ColoColo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 19 lut 2016, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Uprawa na zarobek

Post »

A co myślicie o uprawie takiej: topinambur, chrzan, czosnek i kapusta pekińska. Mam zamiar przeznaczyć pod te cztery rośliny 80 arów. Da się coś na tym zarobić?
swistak
200p
200p
Posty: 355
Od: 22 maja 2013, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Witam,ColoColo chrzanu nie sadz bo ciężko potem się go pozbyć z działki,jak masz tyle działki posadz borówkę to kilka lat będzie jakis dochód, pozdrawiam piotr
Awatar użytkownika
Irek6820
200p
200p
Posty: 306
Od: 8 lut 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Narewki

Re: Zagospodarowanie 2 ha ziemi. Jakie mielibyście propozycje?

Post »

Ja na twoim miejscu traktował bym to jako hobby . W rolnictwo w dzisiejszych czasach nie opłaca się inwestować . Ja zainwestowałem dużo. Kupiłem ciągnik nowy , maszyny , ziemi dużo i co i nic zysków nie ma ale są za to długi . ;:139
drzeweczka
100p
100p
Posty: 178
Od: 10 sie 2008, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kępno
Kontakt:

Re: Zagospodarowanie 2 ha ziemi. Jakie mielibyście propozycje?

Post »

Jeśli nie masz sam konkretnego pomysłu więc zapewne nie jesteś specjalistą od ogrodnictwa. Pomysł myszaxsa w tym wypadku wydaje się dobry. Relatywnie niski wkład kapitału, poza początkowym okresem mała pracochłonność i nie trzeba studiów kończyć by prowadzić małą plantację choinkową.
salatka210
50p
50p
Posty: 57
Od: 3 kwie 2013, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wschowa

Re: Zagospodarowanie 2 ha ziemi. Jakie mielibyście propozycje?

Post »

Nieśmiało napiszę, bo chodź długo już podglądam forum to mój pierwszy post.Maliny i wpuścić kury nie trzeba plewić...A zbyt na maliny jak na truskawki się znajdzie :wink:
Pozdrawiam serdecznie Monika:)
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Zagospodarowanie 2 ha ziemi. Jakie mielibyście propozycje?

Post »

Ewentualnie wysokie odmiany malin i zamiast kur gęsi, dodatkowy zarobek ze sprzedaży tuszek (lub dla siebie), podobno one spokojnie na trawie się upasą.

Ciekawym pomysłem jest również założenie jednej w sumie z nielicznych plantacji kiwi, ludzie jej tak dobrze nie znają, myślę że za kilka lat będzie miała swój boom.

Chociaż z owocami to trzeba się liczyć, że zawsze jakaś strata będzie (tym bardziej jeśli kiepsko z wodami gruntowymi), trzeba również patrzeć na zbiór, niektórzy oferują korzystniejsze ceny przy własnoręcznym zbiorze owocu przez klienta. Widziałam jakiś program gdzie pokazywali ekologiczną uprawę borówki amerykańskiej (zero ingerencji nawet z podlewaniem), ludzie wchodzili i sami sobie zbierali.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
sebago30
100p
100p
Posty: 181
Od: 7 mar 2016, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Co uprawiać mając 6 arów ziemi

Post »

Witam, mam pytanie co posadzić na takim małym kawałku ziemi? Jakie rośliny polecacie aby były dla rodziny źródłem dochodów warzyw i przetworów ?
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi". Albert Einstein.
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: 6 arów ziemi

Post »

Na 6 arach to akurat warzywnik, truskawki, porzeczki, agrest , to będzie dla rodziny źródło warzyw i owoców. A źródłem dochodów może być posadzenie np ..... stówek :wink:
Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: 6 arów ziemi

Post »

Pełno wszędzie wszystkiego. Może jest szansa na jakiś zarobek jakbyś poszedł w ekologię. To znaczy ogórki na przetwory, koper, chrzan etc tylko trzeba by było znaleść odbiorcę, który zapłaci więcej ( nakład pracy ) ale za coś lepszego bez chemii.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”