Zaprojektowanie rabatki - pomoc

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
czarny00
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 28 lip 2015, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Zaprojektowanie rabatki - pomoc

Post »

Witam! Potrzebuje pomocy w zaprojektowaniu rabatki. Jest to prostokąt o wymiarach 1mx5m . Kompletnie nie wiem od czego zacząć. Najchętniej wszystkie rośliny zasadziłbym teraz jesienią. Co do roślin jakie mnie interesują to najbardziej rożne, kwiaty cebulkowe, ale jestem otwarty na każde propozycje, byle miało to ręce i nogi. Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc. dodam, ze wszystko co tam się znajduje zostanie przesadzone.

Na ta chwile wygląda to tak:

Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: pomoc w zaprojektowaniu rabatki

Post »

Piękna lawendę tam masz, widać gleba im służy.Ja bym tam dosadziła więcej i zrobiła jednorodną grządkę lawendową w sąsiedztwie tych betonowych płyt i dodała trochę żwiru, albo różnej wielkości kamieni.Lawenda w starszym wieku nie lubi przesadzania, więc te krzaki, które tam masz raczej stracisz.Na wąskim długim pasie trudno coś zaprojektować sensownego, bo prawie wszystko wyjdzie posadzone w szeregu na środku większego placu, a to nieciekawie wygląda. Dlatego radzę tę lawendę, ona akurat dobrze prezentuje się na takich długich i wąskich rabatach, wygląda lepiej niż w 'plamie' na szerokiej.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: pomoc w zaprojektowaniu rabatki

Post »

selli7 pisze:Lawenda w starszym wieku nie lubi przesadzania, więc te krzaki, które tam masz raczej stracisz.

Rozumiem że to żart? :) :roll: może to nieumiejętność przesadzania gra rolę :)
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: pomoc w zaprojektowaniu rabatki

Post »

Można przesadzić, ale lawenda później często traciła urodę, zasychała od dołu i najczęściej w efekcie kończyło się to wykopaniem krzaka i sadzeniem młodej :wink: Toż to szybko rosnące rośliny, łatwo dostępne w różnych odmianach i niedrogie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”