Susza w ogrodzie

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Susza

Post »

Zazdroszczę Ci deszczu ;:145 Ten tydzień nie zapowiada się deszczowo :( Czekam na oberwanie chmury ;:224
jagusia111

Re: Susza

Post »

Seba nie zazdrość bo możesz dostać w nadmiarze ;:oj . Ja już mam deszczu od początku kwietnia po kokardkę. Dni bez deszczu mogę policzyć na palcach. Truskawki zjada pleśń. Czereśnie gniją na potęgę. Na jabloniach, morelach okropny parch bo trzeba by pryskać co drugi dzień żeby coś utrzymać. Nawet bezparchowe jabłonki nie dały rady i na jabłkach jest potężny grzyb. Za to chwast rośnie ze zdwojoną siłą. Jak kończę plewić to za chwilę znów muszę zaczynać ;:223 .
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Susza

Post »

U mnie susza taka, że bez podlewania przetrwałyby tylko rozchodniki. Wczoraj pieliłam młody żywopłot z pęcherznic, pazurkami wzbijałam takie tumany pyłu, jak motocykliści na rajdzie Dakar. Jak dalej tak pójdzie, będę musiała zacząć uprawiać opuncje.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Susza

Post »

jagusia111 hmmm to u mnie drzewa gubią owoce :? Myślałem, że ten rok będzie udany a tu klapa. Wszystko podrożeje. Jedynie truskawki się udały :D

Rubia Ja to wszystko muszę podlać. Jeszcze dzisiaj były tylko 3*C :shock: Kilkuletnia brzoza wygląda jakby był wrzesień ;:145

Zapowiadają letni monsun ;:224 http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pog ... 8,1,0.html
jagusia111

Re: Susza

Post »

Seba drzewa owocowe w tym roku gubią owoce na potęgę i to nie tylko tam gdzie jest sucho. U mnie deszczu dużo, a na jabłonkach zostają tylko jabłka z kwiatu centralnego, a reszta oblatuje. A opad świętojański dopiero przed nami. Jest to efekt ubiegłorocznej suszy i przesilenia drzew, albo kiepskiej pogody w kwitnienie i słabego zapylenia. Pod dostatkiem będzie prawdopodobnie tylko wiśni. U mnie niestety już prawie po truskawkach. Po ostatnich ulewach prawie wszystko zgniło. Nie zdążyłam nawet zrobić kompotów.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Susza

Post »

Dosyć, że nieurodzaj to jeszcze intensywne desze zapowiadają :( U mnie jest kilka gruszek i sporo jabłek. Wiśnie, czereśnie i większość gruszek mimo sporych owoców opadły. Mam już dosyć tej pogody ;:219 A warzywa dobrze rosną ? czy też kiepsko ?
jagusia111

Re: Susza

Post »

W tym roku to raczej kiepsko. Kapusta pekińska nie zawiązała główek ( nie wiem dlaczego), buraczki siane dwa razy nie wzeszły, marchewka i inne korzeniowe też takie jakieś mikre. Na czosnek mimo oprysków zaczyna wchodzić mączniak, padly też maliny wieloletnie. Zaczęły po prostu żółknąć i usychać. Ogórki i pomidory w tunelu trzeba regularnie opryskiwać przeciwgrzybowymi bo inaczej już dawno by bylo po nich. Dzwoniła dzisiaj znajoma, która mieszka kilka km dalej i u niej to samo. Za to krzaki ziemniaków mam ponadprzeciętnie wielkie. Ciekawe czy bulwy tez będą duże czy cała para pójdzie w krzak.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Susza

Post »

U mnie tym roku zdziwiłem się, że pietruszka wzeszła. Jakoś w tym roku korzeniowe sobie radzą. Pekińska też ładnie rośnie jak na pierwszy raz w gruncie ;:224 Dzisiaj był u Ciebie deszcz ? Widziałem na radarze ;:224 Mnie ominął ;:145 Dzisiaj podlałem trochę trawnik. Może to pomoże bo wysechł :(
jagusia111

Re: Susza

Post »

Dzisiaj w zasadzie deszczu nie było. Troszkę pokropiło około 6 nad ranem ale tyle co nic, a potem do wieczora gorąco i dość silny wysuszający wiatr. Przed południem pogrzmiało za Wisłą więc do mnie nie doszło. Zaczyna się robić sucho. Pada mi winogron i kolejna porcja malin. Mam wrażenie, ze to przez zimne noce. Rośliny chyba mają problem z pobieraniem skladnikow z gleby.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Susza

Post »

Jest problem z pobieraniem podstawowych składników mineralnych przez rośliny/ lub też trwa to dłużej. Ja zrezygnowałem w tym sezonie z nawozów długo rozkładających się / idzie oprysk dolistny/ oczywiście dotyczy to roślin niejadalnych. Jest szybkie parowanie wody i nawet jeżeli spadnie deszcz to najcześciej duży potok od razu z silnym wiatrem, połamie , zniszczy , utopi i zaraz idzie słońce i pali.
Zimnie noce, dzisiaj postraszyło nawet gradem połamało mi lilie i róże.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
GodfatherPL
200p
200p
Posty: 318
Od: 20 kwie 2014, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Susza

Post »

Witam
Mamy pytanie odnośnie podlewania, drzewek i krzewów owocowych. Jak często i mniej więcej jaką ilością je podlewacie? Ja staram się podlewać często ale niedawno słyszałem, że to nie jest dobre, bo rośliny mają przez to płytki system korzeniowy.
jagusia111

Re: Susza

Post »

Ta akurat prawda. Drzewa wystarczy podlewać od czasu do czasu w momentach naprawdę dużych niedoborów wody. Co innego ze świeżymi nasadzeniami. Te potrzebują więcej wilgoci, ale też bez przesady.
GodfatherPL
200p
200p
Posty: 318
Od: 20 kwie 2014, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Susza

Post »

Tylko właśnie tu pojawia się problem. Mieszkam w centralnej Polsce i sytuacja z wodą nie jest tu najlepsza. Niektórzy twierdzą nawet, że od 2 lat jest susza. Nie wiem teraz kiedy podlewać. Na ogół podlewałem co 3 dni 10l wody każde drzewko. Może za często?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”