Poszukiwany ekspert w dziedzinie uprawy warzyw/hortikultury do wspólnego projektu!

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
ELEKTROSLINKI
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 kwie 2024, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Poszukiwany ekspert w dziedzinie uprawy warzyw/hortikultury do wspólnego projektu!

Post »

Cześć wszystkim!

Nazywam się Łukasz i jestem elektronikiem. Na codzień zajmuję się projektowaniem elektroniki i budową urządzeń elektronicznych. Pracuję na etacie w branży automotive, ale przez 6 lat prowadziłem także własną działalność i także w branży automotive. Zamknąłem ją bo nie mam do niej pasji i w jej ramach nie mogę tworzyć niczego fajnego dla innych. Kocham zwierzęta, rośliny i naturę w ogóle. Uwielbiam także tworzyć i wymyślać różne fajne rozwiązania technologiczne. Ubóstwiam wprost jedzenie warzyw i codziennie pałaszuję ich ogromną porcję. Czasem mam na parapecie szczypiorek, sałatę, koperek, bazylię i inne, ale marzy mi się ogródek i własne warzywka. Stąd mój pomysł, który opisuję poniżej.

Jestem na początkowym etapie tworzenia innowacyjnego urządzenia, które ma zrewolucjonizować domową uprawę warzyw, dostarczając zdrowe, świeże produkty bezpośrednio z domowej półki. Urządzenie, które sobie wyobrażam, to wysokiej jakości regał (czy nawet pojedyncza półka) wyposażony w system oświetlenia LED, automatyczne nawadnianie, sensory wilgotności gleby, temperatury, oraz oczywiście folię odblaskową, która maksymalizuje absorpcję światła przez rośliny. Zaprojektowane będzie tak, aby było proste w obsłudze i ekonomiczne, dostępne dla każdego – od gospodarstw domowych, przez mieszkania, aż po restauracje. Kontrolowane z panelu z ekranem dotykowym i ze smartfona. Można będzie tam różne warzywa takie jak sałata, rzodkiewka, cebulka, szczypiorek itd.. To będzie zależne od wielkości i konstrukcji urządzenia.

Znam się na elektronice, programowaniu, projektowaniu w 3D na komputerze itd., ale nie mam profesjonalnej wiedzy nt. uprawy warzyw i ziół i myślę, że mógłbym się oczywiście tego nauczyć w szczegółach, ale nie o to chodzi. Nie wszystko, mimo wielkich chęci, da się zrobić samemu. Dlatego poszukuję osoby, która taką wiedzę ma i nie zawacha się jej użyć :) Nie poszukuję pracownika, ale wspólnika – kogoś, kto zna się dobrze na tym co potrzeba warzywom i ziołom do prawidłowego wzrostu w optymalnych warunkach. Kogoś kto będzie chciał razem ze mną zbudować firmę i rozwijać nasz produkt.

Taki ktoś powinien posiadać głęboką wiedzę w zakresie uprawy warzyw, hortikultury i najlepiej doświadczenie w hydroponice lub aquaponice. Ważna jest także świadomość nowoczesnych technik uprawy i zdolność do innowacyjnego myślenia.

Wydaje się, że możliwość bycia częścią pionierskiego projektu z ogromnym potencjałem rynkowym i współudział w tworzeniu i rozwijaniu firmy jest interesującą perspektywą. Tak samo jak zarabianie piedniędzy na swoim hobby.

Dla mnie osobiście bardzo ważna jest perspektywa realnego wpływu na kształtowanie przyszłości zrównoważonej uprawy warzyw. W obliczu kryzysu klimatycznego, wielkiego spożycia mięsa i zatrucia środowiska najwyższy czas byśmy przestawiali się na rozsądne i efektywne zarządzanie zasobami.

Zachęcam wszystkich zainteresowanych do pisania lub kontaktu na email: roslinkowe.fantazje@proton.me.

Pamiętaj, że zadawanie mi pytań do niczego Cię nie zobowiązuje ;)

Życzę wszystkim cudownie warzywnego dnia pachnącego jak świeży koperek! :)

Pozdrawiam,
Łukasz

Kochani moderatorzy, jestem tutaj nowy i zielony na szczypiorek, więc jeśli temat jest w niewłaściwym dziale, bądź łamie w jakiś sposób reguły forum to chciałbym bardzo przeprosić i jednocześnie poprosić o wytyczne by nie stracić możliwości kontaktu z tymi wszystkimi wspaniałymi ludźmi z forum.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”