Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5  
Autor Wiadomość
backdraft
 Tytuł:
PostNapisane: 21 wrz 2009, o 13:15 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
czyli do kosztów trzeba wliczyc jeszcze jakiś kompresor

Pawel Woynowski
 Tytuł:
PostNapisane: 21 wrz 2009, o 15:45 
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.

więcej niż 1
backdraft napisał(a):
a może sa gdzieś zdjęcia jak wygląda wytrysk wody z linii kroplującej, jakiś film? Przymierzam się do zrobienia samemu.

Niżej masz skan z katalogu urządzeń nawadniających firmy TORO. Której dystrybutorem w Polsce jest między innymi Green One. Napisz do nich to przyślę Ci katalog i cenniki na te urządzenia.
Podstawowy schemat linii kroplującej.
Obrazek

Emiter w linii kroplującej.
Obrazek

backdraft
 Tytuł:
PostNapisane: 21 wrz 2009, o 16:50 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
super bardzo Ci dziękuję, jedno pytanie, czy te wysuwane zraszacze one wysuwaja sie rozumiem same pod cisnieniem? nigdzie nie znalazłem krótkiego filmu, jedynie zdjecia jak sa wysuniete.

Pawel Woynowski
 Tytuł:
PostNapisane: 21 wrz 2009, o 22:25 
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.

więcej niż 1
backdraft napisał(a):

Kompresor jest przydatny przy bardzo dużych instalacjach. Przy mniejszych w zupełności wystarczą automatyczne zawory odwadniające ze złączem ciśnieniowym. Zawór odwadniający automatycznie zamyka się, gdy orurowanie znajduje się pod ciśnieniem, czyli podczas nawadniania, a ponownie otwiera się na koniec nawadniania, pozwalając na opróżnienie rury. Należy montować po jednym zaworze odwadniającym na każdej podstrefie.

backdraft
 Tytuł:
PostNapisane: 22 wrz 2009, o 11:50 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
czy takie rozwiazanie odwadniania wystarcza na zimę? Chodzi o to czy instalacja nie zamarza.

perdii
 Tytuł: Re: Nawadnianie ogrodu
PostNapisane: 12 sty 2010, o 21:56 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Mam pytanie dotyczące sterownika i elektrozaworów. Posiadam elektrozawory 5 sztuk i chce zakupić sterownik. Czy muszę kupić tej samej firmy?

Mariusz_Surowinski
PostNapisane: 13 sty 2010, o 01:00 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
perdii napisał(a):
Mam pytanie dotyczące sterownika i elektrozaworów. Posiadam elektrozawory 5 sztuk i chce zakupić sterownik. Czy muszę kupić tej samej firmy?

Nie musisz. Sterownik można kupić tańszy, mniej renomowanej firmy. Jak się uszkodzi to wymiana trwa kilkanaście minut. Na tym co w glebie oszczędzać nie warto.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Mariusz_Surowinski
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 13 sty 2010, o 01:04 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Pawel Woynowski napisał(a):
backdraft napisał(a):

Kompresor jest przydatny przy bardzo dużych instalacjach. Przy mniejszych w zupełności wystarczą automatyczne zawory odwadniające ze złączem ciśnieniowym. Zawór odwadniający automatycznie zamyka się, gdy orurowanie znajduje się pod ciśnieniem, czyli podczas nawadniania, a ponownie otwiera się na koniec nawadniania, pozwalając na opróżnienie rury. Należy montować po jednym zaworze odwadniającym na każdej podstrefie.

Paweł, to się sprawdzi przy liniach kroplujących a nie zraszaczach.
Rur w glebie nikt nie układa ze spadkiem, to zbyt pracochłonnne. Przedmuchanie standartowej 4 sekcyjnej instalacji to pół godziny...

Mariusz_Surowinski
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 13 sty 2010, o 01:08 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
backdraft napisał(a):
super bardzo Ci dziękuję, jedno pytanie, czy te wysuwane zraszacze one wysuwaja sie rozumiem same pod cisnieniem? nigdzie nie znalazłem krótkiego filmu, jedynie zdjecia jak sa wysuniete.

Wysunięcie zraszacza następuje pod wpływem ciśnienia wody. W zraszaczu jest sprężyna, która "ciągnie" go w dół kiedy brak ciśnienia wody. Czyli się chowa... To tak w skrócie.

perdii
PostNapisane: 13 sty 2010, o 07:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Dziękuję Ci Mariuszu za odpowiedź. Tak właśnie myślałam, ale "kto pyta nie błądzi" :D

abukk
PostNapisane: 20 cze 2010, o 11:08 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
witam mam pytanie odnośnie instalacji nawadniania ogrodu....Sytuacja wygląda tak że mam od wodociągów pociągnięty osobny zawór do podlewania ogrodu i muszę zainstalować sterownik i elektrozawory, a pytanie moje jest jak odpowiednio dobrać sterownik i elektrozawory ile ich musi być aby ciśnienie było odpowiednie? odpowiednio dużo do ilości sekcji na jakie podzieliłem ogród?proszę o odpowiedz

bil-rain
PostNapisane: 28 wrz 2010, o 09:31 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam serdecznie,jestem nowym forumowiczem.Mam na imię Sławek i zawodowo zajmuję się automatycznymi systemami nawadniania.Co do posta kol.abukk-a, to odpowiem tak:
zawsze dobieramy zraszacze do ciśnienia i obszaru podlewania,
w zależności od użytych zraszaczy,dobieramy ich ilość na poszczególne sekcje,
na każdą sekcję,przypada jeden elektrozawór,
i na koniec,sterownik dobierasz do ilości sekcji lub elektrozaworów jak kto woli bo ilość musi być taka sama.
Aha,i jeszcze bardzo ważna uwaga,na jednej sekcji używamy jeden rodzaj zraszaczy,a linia kroplująca jest zawsze osobną sekcją!!!
Pozdrawiam,mam nadzieję,że troszkę pomogłem

olenkaka
PostNapisane: 18 kwi 2011, o 00:22 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
witam może temat nie najnowszy ale chciałam się poradzić. A chyba lepiej tu niż zakładać nowy temat.

A konkretnie. Mam działkę, projekt ogrodu jest, teraz powstaje projekt nawodnienia. System w pełni automatyczny, linie kroplujące wstępnie rozrysowane. Sporo naczytałam się już co i jak i teraz mam problem z doborem zraszaczy.
A konkretnie ie rozumiem jednego. co dają bary podane przy zraszaczach?
tam są podane bary, promień zraszania to rozumiem, wydatek wody tez rozumiem (czyli żeby połączyć kilka zraszaczy w odpowiednia sekcję w zależności do tego jaką moc będzie miała pompa)
ale bary? nie znam się za bardzo i szczerze nie mam pojęcia jak to teraz zrozumcie bo przy jednym zraszaczu i jego kształcie podanych jest kilka wartości barów i nie wiem, która należy zastosować.

Jeśli ktoś się orientuje proszę o pomoc i wyjaśnienie. Chwilowo dobierać chciałam zraszacze z rain bird'a typu Van np 4, 6.
Pozdrawiam
Ola

Milosz-s
PostNapisane: 18 kwi 2011, o 12:02 
200p
200p

więcej niż 1
Jeżeli wyobrazisz sobie że zraszacz ma określony rozmiar dziurki przez którą wypływa woda, to przy wyższym ciśnieniu wyrażanym w barach przepłynie przez tą samą dziurkę (dyszę) więcej wody, przy niższym odpowiednio mniej. Podobnie zasięg podawany w katalogach jest też dla odpowiedniego ciśnienia wody w instalacji. To ciśnienie powinien określić projekt. Projekt powinien też uwzględniać spadki ciśnienia na długich liniach.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 68 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości