Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz. I (2013- 2017)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Założymy się :?: :D :D
fulmin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 3 cze 2017, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Dlaczego nie wyślą kurierem? To na jaki termin możliwa jest wysyłka ?
KAMIL
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

stokrotka12345 pisze:Dawaj :D :D :D tylko zależy jakie kto ma oczekiwania :D
Ja tam wybredny nie jestem, to że moje pelaśki z kilkoma klientami jadą do Niemiec czy Holandii to tylko szczegół, zamawiałem nawet awaryjnie gdy dostawca przywiózł mi przekwaszoną ziemię na 13 z Vitro i też urosły ;:209 A to tak poglądowo :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Vitroflora wysyłki kurierskie robi dopiero w maju, bo sadzonki w zwykłej blaszance moga zmarznąć, trzeba odbierać u Ich najbliższego współpracownika :uszy :uszy :uszy
fulmin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 3 cze 2017, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Na początku chciałbym podziękować wszystkim , którzy pomagają rownież takim nowicjuszom jak ja. Gratuluję pasji i doświadczania, które idą w parze na każdym kroku u wielu osób z tego forum. Szczególnie bliskie są mi artykuły Pana Zibi. Przeczytałem jednym chaustem "od ugoru cz 1" , jutro przymierzam sie do cz.2.
Nie doczytałem lub nie znalazłem precyzyjnych informacji , które mnie nurtują.
Zamówiłem 3000 nasion bratkow, 1000 goździków i 1000 niezapominajek. Zacznę siać w ten weekend do odkwaszonego torfu w multiplatach 260 oczek. Czy takie bedą odpowiednie? Zachęcony wyżej wspomnianym artykułem tworze stoły zanurzeniowe. Rozumiem , ze dzięki nim nie podlewam roślin do doniczek wogole tak? Wszystkie podlewania z nawozami odbywają sie na stół i woda sama nasiąka do doniczek? Kolejne pytanie jakie mnie nurtuje jest związane z podłożem , czy podczas przesadzania z multiplat do doniczek rownież w nich zastosować sam torf odkwaszony? Czy gotową ziemie ?
I jeszcze jedno, czy bratki przed zimą jakoś przycinać czy wszystkie liście zostawić pod agrowłókniną?
Nawożenie ich rozpocznę jak tylko pokażą sie pierwsze listki, na początek Kristalon żółty wnpooowie dawki będzie Ok?
KAMIL
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Nasiona z Vitroflory to import z USA. Mają prawie stu procentową kiełkowalność, więc jeśli miejsce na to pozwala można je siać bezpośrednio w doniczki, to oszczędza pracę przy pikowaniu. Najwygodniej zastosować metodę z ołówkiem, robimy dziurkę w torfie, wrzucamy nasionko i po robocie. Po jakimś czasie dziurka sama się zasklepi a w między czasie liścienie siewki już są nad torfem. Można oczywiście do multiplatów. Stoły dokładnie jak piszesz, zalewasz wodą i doniczki same naciąhają wilgoć, dobrze jest zrobić odpływy ze stołów by po naciągnięciu można było spuścić nadmiar wody. Sadzę różnie, w torf i w ziemię. Forf trzeba intensywniej nawozić, a w ziemii zawsze są jakieś nasionka z przypadku, czyli dodatkowe plewienie. W tym roku wszystko sadzę do torfu :uszy :uszy :uszy
fulmin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 3 cze 2017, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Zibi_41 jak zawsze dziękuję za cenne porady. Z gotowym podłożem mam już nie przyjemne doswiadczenie z moimi tujami. Kiedy muszę plewić tegoroczne nasadzenia 2000 sztuk co kilka dni to trochę to męczące. Powiedz proszę jeszcze jak dokładnie postępować z oskarżaniem. Preparat , który stosujesz 1 ml/ 1l podlewam normalnie stół i roślinom nic nie będzie tak? Jeżeli można prosić jeszcze o schemat nawożenia . Na początek dam zwiększoną dawkę fosforu , a potem wyrównać składniki i dopiero na wiosnę po zimowaniu podać więcej potasu?

A przy okazji zapytam, ktoś też uprawia tuje? Jakie stosujecie nawozy i jak często ?
KAMIL
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Fulmin, ja w tym roku dopiero zaczęłam przygodę z ogrodnictwem. Oczywiście jestem stałym bywalcem wątku Zibiego i za każdym razem kiedy go czytam odnotowuje nowe informacje :)
Nie zajmuje się tujami, dopiero co przyjechały do mnie sadzonki bylin.
Zauważyłam ze nawozisz Kristalonem. Do nawożenia na stół dobrze jest mieć zbiornik w którym wodę wymieszasz z nawozem, przy okazji woda może stać w takim zbiorniku i się ogrzać.. Przyda sir tez zwykła pompa do wody czystej, żeby moc nią wpompować roztwór na stoły.


Zaczynasz od Kristalonu żółtego, potem zielony a na koniec pomarańczowy lub czerwony.
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
fulmin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 3 cze 2017, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Dziękuje Drakka, mam póki co dwie beczki 200 litrów i z nich korzystam. Jeżeli chodzi o nawożenie to zastanawiam sie czy do bratkow jest sens dawać nawóz ze zwiększoną ilością potasu jeszcze w tym roku, czy lepiej wczesną wiosną. Zastanawiam sie jeszcze co z odkażeniem stołów. Czytałem u Zibi o jakimś preparacie, muszę przejrzeć post jeszcze raz , tylko nie wiem jak stosować ten preparat. Należy nim normalnie podlać cały stół z roślinami ?
KAMIL
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Desogerme, po sezonie można nim odkazić tunel i dodawać go do wody przy podlewaniu.
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

U mnie można powiedzieć, że już końcówka sezonu. Mam jeszcze sporo balkonówki, mam nadzieje, że do końca miesiąca się wyprzeda. Tysiąc wieszaków poszło bardzo szybko, żałuję ze tak mało zrobiłem, w przyszłym sezonie stawiam wyżej poprzeczke i daje 2x tyle! Chryzantemy rosną, już dwa tygodnie, jutro je ścinam rozstawiam i robie nawadnianie, nie będę już ich ruszał aż do momentu kiedy beda szły do tunelu. Stokrotka bardzo fajne zdjęcia, widzę że masz o tym pojęcie i wykorzystujesz 100% przestrzeni w tunelach. Ja w wakacje mam zamiar postawić dwa obiekty (kombinat?) obok siebie, 6x30 tak żeby zbierać z nich wodę. a jak tam u Was?



aaaaaaaaa zapomniałem o wisience na torcie, taki taras zrobiłem mojej stałej klientce 320 begonii i glechomy. 2 tygodnie po posadzeniu. Piękna sprawa. mieszkanie w bloku z małym tarasem ;)


Obrazek
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Zibi_41 pisze:
stokrotka12345 pisze:Dawaj :D :D :D tylko zależy jakie kto ma oczekiwania :D
Ja tam wybredny nie jestem, to że moje z kilko ma klientami jadą do Niemiec czy Holandii to tylko szczegół, zamawiałem nawet awaryjnie gdy dostawca przywiózł mi przekwaszoną ziemię na 13 z Vitro i też urosły ;:209 A to tak poglądowo :

Zibi Jestem pod wrażeniem ;:180 piękne. A w jakiej średnicy doniczkach robisz pelargonię? U mnie już po sezonie resztki rabatówki i to wszystko.
A Ty Łukaszku dlatego tak zaniemówiłeś bo ten taras obsadzałeś ;:63 ;:63 ;:63 Przepiękny tylko na zdjęciu wygląda na dość ciemny
konstrukcja na podłoże to jakaś gotowa co?

-- 18 cze 2017, o 20:39 --

Jeszcze tydzień handlu porządki i WAKACJE bo sezon był morderczy, przez dwa tygodnie sprzedaliśmy więcej kwiatów niż w ubiegłym roku przez cały maj.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

No to gratuluję :uszy To pocieszające że ktoś nie narzeka :wink: Pelargonie sadzę w 9-10cm, nawoże Fertiplantem 1/1000 przy każdym podlewaniu, sadzone w torfie Kekkila. Jak dotąd nie rozwiązałem jeszcze do końca problemów z ogrzewaniem, więc z temperaturą bywa różnie :( Dwa mocnepiece, ale dałem się namówić na rury PE i to był błąd, teraz wszystkie wymieniam na 2calowe ocynk :uszy :uszy :uszy
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Tak jak piszesz, sezon morderczy, pracowałem przez ostatni miesiąc po 16-18h na dobe, ale u mnie resztka, do konca czerwca mam nadzieje że już będzie sprzątanie. 9-10 doniczka to za mało na pelasie, chyba że z zaszczepek.

A w lipcu biora się do roboty, będę wklejał zdjęcia z postępów na działce. Dużo roboty.
:heja :heja :heja :heja
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”