Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz. I (2013- 2017)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Łukasz, wchodzisz na stronę http://www.chryzantemy.pl , pobierasz katalog i masz w nim opis nawożenia. Co prawda na Kristalon, ale sprawdzony. Teraz małe ale... każdy tunel, każda uprawa jest inna, nawet skład mineralny różnych torfów wymaga korekty nawożenia. Najprościej robić to intuicyjnie. Po posadzeniu w doniczki stosujemy nawozy fosforowe o składzie zbliżonym do 10-52-10. Stosujemy go przez 2-3 tygodnie. Następny etap to nawóz zbilansowany 20-20-20 lub dla dużych donic 30-20-10. Te proporcje utrzymujemy do momentu gdy pąki kwiatowe mają średnicę 8-10mm. W fazie generatywnej (budowania kwiatów) nawóz potasowy np. 10-20-30, aż do pełnego zakwitnięcia, a później prosto do klienta. Częstotliwość nawożenia zależy od sposobu uprawy, gdy chryzantemy lub inne kwiaty rosną na stołach zalewowych, wystarczy nawożenie raz w tygodniu. Przy kropelkowym lub konewce najlepsze efekty uzyskasz nawożąc minimalną zalecaną dawką przy każdym podlewaniu. Przy zasilaniu dolistnym maksymalną dawką zalecaną raz w tygodniu.

Logan, musisz przepikować je do doniczek, dla begonii semperflorens wystarczy kwadratowa 7x7x7 lub okrągła 8x7. Potem podlewanie z nawozem i patrzysz jak rosną :uszy :uszy :uszy
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

logan18 pisze:Dostałem 1200 sztuk begonii, korki mają chyba 1cm.

Podpowiecie co mam z nimi teraz zrobić??

Kiedy będziesz sprzedawał tą begonie?
logan18
100p
100p
Posty: 190
Od: 16 mar 2010, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Właśnie miałem Was pytać czy da się to potem sprzedać i kiedy- jak zakwitnie?

Przepraszam za głupie pytania, ale producent się pomylił i wysłał mi czyjeś zamówienie, a ja zamiast 250 sztuk bylin mam taką ilość begonii semperflorens.

Coś tam wczoraj przeczytałem na temat uprawy, bo nigdy wcześniej begonie mnie nie interesowały, ale znalazłem sprzeczne informacje zwłaszcza w temacie stanowiska- pełne słońce, półcień, czy cień?

Dziękuję za pomoc.
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

O! ja to miałabym głupie pytanie do producenta co on sobie myśli jeśli mu tego nie oddasz to będziesz się bujał oj będziesz bo sezon na begonię w pełni ona co prawda szybko ci urośnie bo za ok 3 tygodnie bedziesz miał towar prawie do handlu ale to po najlepszym sezonie i spóżnialscy wolą kupić wtedy wyrośniętą sadzonkę :( :( :(
Daniel91
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 14 paź 2015, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie chryzantem , sądzę je każdego roku odrazu w doniczki . W tym roku chciałbym postawić doniczki na WŁÓKNINIE , aby uporać się z zielskiem bo mam z nim spory problem. Czy nie zaszkodzi to dla chryzantem ,że nie puszczą korzeni przez donice w ciągu całej uprawy?
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Chryzantemom nie zaszkodzi, Twojej kieszeni na pewno. Wygoda kosztuje, a ta będzie Cię kosztować zwiększone zużycie wody :uszy

Co do begonii, urosną nawet na strychu u babci, pod warunkiem że będzie okno :uszy
Daniel91
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 14 paź 2015, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Myślałem też nad tym ,że skoro nie puszczą korzeni to nie urosną za duże ? :roll: . Pozostaje mi chyba wyciąć otwory na donice w macie bo z tym zielskiem to masakra . A pryskasz czymś Zibi zaraz po posadzeniu zapobiegawczo ? Chodzi mi tu o owady , przedziorki itp.
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Daniel91 pisze:Myślałem też nad tym ,że skoro nie puszczą korzeni to nie urosną za duże ? :roll: . Pozostaje mi chyba wyciąć otwory na donice w macie bo z tym zielskiem to masakra . A pryskasz czymś Zibi zaraz po posadzeniu zapobiegawczo ? Chodzi mi tu o owady , przedziorki itp.
Nic nie wycinaj dadzą radę tylko tak jak mówi Zibi podlewać trzeba przynajmniej na początku dopóki się nie przekorzenią.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Urosną, musisz użyć odpowiedniej wielkości donic. Jeśli sadzisz teraz to co najmniej miski 19 lub 21, reszta będzie zależeć od nawożenia. Otwory to średni pomysł, chwasty znajdą sobie drogę między matą a doniczką. Opryski są konieczne, na szkodnika i grzyba, co 10-14dni, na przemian co najmniej dwoma różnymi środkami. Dla mnie to np. Mospilan i Teldor na przemian z Fastakiem i Amistarem. wracając do wyłożenia, w tym roku wykładam czarną folią budowlaną 0,2mm i agrotkaniną, chwasty nie mają szans :wink:
Daniel91
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 14 paź 2015, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Ciężko będzie u mnie z przekorzenieniem myślę bo strasznie gruba ta moja mata , muszę to jeszcze przemyśleć, dzięki za rady :wink: . Folia też dobry pomysł , na pewno taniej wyjdzie :D . A mieszasz Zibi np. Teldor z mospilanem żeby opryskac za jednym podejściem?
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Zawsze stosuję oba jednocześnie, za jedną robotą. inaczej gdy juz jest problem, wtedy większe stężenia i jeden środek na raz, niekiedy dwa- trzy pod rząd, tak dzień po dniu.
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Daniel91 pisze:Ciężko będzie u mnie z przekorzenieniem myślę bo strasznie gruba ta moja mata , muszę to jeszcze przemyśleć, dzięki za rady :wink: . Folia też dobry pomysł , na pewno taniej wyjdzie :D . A mieszasz Zibi np. Teldor z mospilanem żeby opryskac za jednym podejściem?

Rozkładasz pod chryzanteme czarną matę, taka jak dają między truskawki np, chryzantema przerasta, chwast nie, nie wiem w czym widzisz problem?

-- 28 maja 2017, o 22:24 --
logan18 pisze:Właśnie miałem Was pytać czy da się to potem sprzedać i kiedy- jak zakwitnie?

Przepraszam za głupie pytania, ale producent się pomylił i wysłał mi czyjeś zamówienie, a ja zamiast 250 sztuk bylin mam taką ilość begonii semperflorens.

Coś tam wczoraj przeczytałem na temat uprawy, bo nigdy wcześniej begonie mnie nie interesowały, ale znalazłem sprzeczne informacje zwłaszcza w temacie stanowiska- pełne słońce, półcień, czy cień?

Dziękuję za pomoc.

można wiedziec jaki dostawca popełnia takie gafy?
Daniel91
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 14 paź 2015, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Myślałem że nie dadzą rady puścić korzeni bo mam chyba najgrubsza jaka jest tą matę, Ale jak mówicie, że przebije to przebije :) .
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”