Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz. I (2013- 2017)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Nie ma potrzeby, wystarczy ze do sprzedaży dobrze podlejesz bo jak nie to będą więdnąć na stoisku.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Są różne szkoły sterowania, podstawa to skrócić chryzantemom wielkokwiatowym dzień do 11 godzin. Czyli na przykład, jeśli odsłaniasz o 8 rano, to zasłaniasz o 19-tej. Folię do sterowania masz czarno-białą ?
damianbusko
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 4 sie 2017, o 15:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Nie mam żadnej foli jeszcze...musi być bialo-czarna?
Jeżeli w katalogu jest reakcja tygodniowa 10 to sterujemy przez 10dni?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Jeśli o chryzantemach to...obeszłam sporo punktów sprzedaży by kupić teraz na taras w miejsce przekwitłych surfinii.Prawie wszędzie przewaga typowych, pełnokwiatowych chryzantem kojarzących się jesiennie i cmentarnie w większości białe, kremowe, żółte, czasem trafi się ciemny róż.Do domu chciałoby się o pojedynczych płatkach, typu złocień np. ciemnoczerwona z białym brzeżkiem (udało mi się w końcu taką kupić), ale czemu o tej porze tak dużo tamtych? Na cmentarz zresztą też klienci chętnie by takie kupili.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Damian, zobacz w moim wątku jak wygląda konstrukcja do rozciagania folii do sterowania :

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=602

Niestety, lepszego zdjecia konstrukcji do sterowania u siebie nie znalazłem. Na tej konstrukcji rozciągamy folię do sterowania, białą od zewnatrz, by się tak mocno nie nagrzewała a czarną od środka. Ważne jest dość dokładne zasłonięcie, prześwity słońca wprowadzają rosliny w błąd. Folię znajdziesz tu :

http://www.butimex.com.pl/

Reakcja tygodniowa to okres krótkiego dnia potrzebny do zakwitnięcia, ważniejszy jest podany w katalogu termin rozpoczęcia sterowania (poz. trzecia oznaczona księżycem z gwiazdką ). Zostało już niewiele czasu, więc jeśli czegoś nie wiesz, to śmiało pytaj. Sterowanie rozpoczynamy 10-15 sierpnia :!: :!: :!:
damianbusko
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 4 sie 2017, o 15:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Zibi przejarzałem cały wątek na szybko ale nie znalazłem konstrukcji...pamietasz może na której stornie?

U mnie jest ten problem że rosną wszystkie w gruncie ale może jakoś dam radę. Blossom Booster nie da rady od połowy października?
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Konstrukcja jest na dwunastym zdjęciu od góry, widać tylko fragment, resztę musisz jakoś wykombinować, albo jutro wstawię fotkę. Żadna chryzantema wielkokwiatowa nie zakwitnie jeśli nie zaczniesz sterowania w połowie sierpnia, niestety, taki ich urok...
damianbusko
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 4 sie 2017, o 15:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Folia musi być ta specjalna czy są tez jakieś alternatywy?
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Można użyć grubej czarnej, takiej budowlanej, np. Izolbud 0,2mm, ale nie polecam takich tańszych firm, zdażają się dziury i jaśniejsze miejsca, czyli nie spełni swojej roli. Jeśli będziesz sterował chryzantemy w gruncie, to nie powinny się przegrzewać... :roll:
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

W mojej miejscowości zagłębie chryzantemowe ale prawdę mówiąc nie widziałam zeby ktokolwiek sterował chryzantemy ani współcześni ani
starzy górale a zawsze wychodzą ok :D . Nie tylko drobnokwatowa ale też wielkokwiatowa słowo daję nikt nie steruje chryzantemy może taki klimat, dziś zajrzałam do wielkokwiatowej sąsiada( bo ja nie mam) to pączki ma już spore jak na tę porę tak z 0,5 cm moim zdaniem zakwitną na bank :D

A bossom booster można nawet bardzo można tylko trzeba obserwować kiedy przestać bo przekwitną ;:333
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

To całkiem odwrotnie niż u nas :roll: Nie znam nikogo, kto nie sterował by chryzantem wielkokwiatowych (doniczkowych ). Widywałem nawet systemy automatyczne, ale to już wyższa szkoła jazdy :( Z wielkokwiatowych bez sterowania zakwitnie jedynie Cremist, chryzantema na kwiat cięty. W ubiegłum roku spóźniłem się trochę i zakwitły na 15-go... listopada :uszy :uszy :uszy
ari_men
50p
50p
Posty: 87
Od: 19 wrz 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Pomocy :( Cóż to takiego?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Na sto procent szkodnik. Widać, że czymś już pryskałeś ? Zastosuj raz Fastak a na drugi dzień Mospilan i będzie dobrze :uszy :uszy :uszy
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”