Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz. I (2013- 2017)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Franciszek5
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 23 lip 2017, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Witam, dzięki za zainteresowanie, są to odmiany wielkokwiatowe: COR blanc, oraz średniokwiatowe: Mount gerlach, Serene i Mount verde. Kwiaty były uszczykiwane dwa tygodnie po posadzeniu.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

To nie obraź się , ale błąd na błędzie :( Wielkokwiatowe powinny być przycinane dopiero teraz (moje jeszcze nie są), i zajmijmy się po kolei. Wielkokwiatowe, w jakich są miskach (ile centymnetrów) i ile sadzonek w doniczce.

Średniokwiatowe to już całkiem źle, będzie trzeba je ratować... Masz już przygotowane sterowanie (zaciemnianie folią czarno-białą) ? W jakich są miskach i ile sadzonek w doniczce ?
Franciszek5
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 23 lip 2017, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Wielkokwiatowe w miskach 21cm po 3 sadzonki, średniokwiatowe również 3 sadzonki w misach 19cm. Planowałem rozpoczęcie sterowania na 15 sierpnia.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Wielkokwiatowe przytnij jeszcze raz, tak by na każdym odroście pozostały dwa liście. Gdy nowe odrosty bedą miały 3cm zrób skarlanie i powinno być dobrze.

Średniokwiatowe to chryzantemy na szybki cykl produkcyjny. Powinny być sterowane od razu po posadzeniu, przycina się je do trzech dni od posadzenia, a można od razu przy sadzeniu. by coś z nich wyrosło, powinieneś przyciąć je jeszcze raz tak jak wielkokwiatowe i od razu sterować. jeśli tego nie zrobisz to wybiegną i będzie ciężko je sprzedać. Rozumiem że stanowi to problem, bo początek sterowania będzie za wczesny dla odmian wielkokwiatowych, ale musisz to jakoś wykombinować :roll:

Na przyszłość, zapytaj przed następnym sadzeniem, to opiszę Ci proces produkcyjny :uszy
Franciszek5
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 23 lip 2017, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Dziękuję za pomoc
ari_men
50p
50p
Posty: 87
Od: 19 wrz 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Zibi? Ty swoich wielkokwiatowych jeszcze nie przycinałeś? Ja miałem dostawę w 25 tyg. Po okołu 10 dniach były przycięte. Teraz są już po pierwszym skarlaniu. Praktycznie wszystkie odmiany z terminem sterowania od 10.08 mają odrosty po około 4 cm. Tylko odmiana Angelys Jaune strasznie mocno poszła i ma już z 8-10cm, trochę dużo. Chociaż widzę, ze po skarlaniu ładnie się zatrzymały i zrobiły krępe. A jak to wygląda u Ciebie? Skoro ich jeszcze nie przycinałeś to chyba robisz je bez skarlania? Możesz wstawić jakieś zdjęcia Twoich wielkokwiatowych i drobnokwiatowych?

Franicziek5. - Czym Ty pryskałeś swoje, że wszystko takie białe? :D
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Przekonałem się, że lepiej opóźnić przycięcie, lepiej rozwija sie system korzeniowy i później lepiej rosną. Robię jedno skarlanie. Sadząc 5 sadzonek do misy 23 uzyskuję ładne krępe i bogate chryzantemy. Sadzonki przyszły na 24 tydzień, Angelis (white) u mnie też rośnie szybciej, tylko tą odmianę już przyciąłem. Mam może minimalne opóźnienie, bo jak się wali to na całego. Wczorajsza 20 minutowa wichura rozerwała mi kolejną folię i teraz najpilniejsze jest naciągnięcie nowej. Fotki wstawię gdy tylko trochę się ogarnę :roll:
ari_men
50p
50p
Posty: 87
Od: 19 wrz 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

To na ile kwiatów puszczasz przy 5 sadzonkach?
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Średnio powyżej 20, zdażyły się też 22-23 kwiaty. Podstawą uprawy jest dla mnie nawożenie, skrócenie cyklu dla średniokwiatowych poniżej dwóch miesięcy uzyskałem dzięki nawozom Fertiplant firmy Planta Gmbh. Podobnych efektów nie da się uzyskać przy stosowaniu zalecanych przez niektórych dostawców sadzonek Kristalonach.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Obiecałem fotki :)

Wielkokwiatowe :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Drobnokwiatowe :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Część jeszcze czeka na rozstawienie :

Obrazek

;:209 ;:209 ;:209
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Elegancko ;:215
Daniel91
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 14 paź 2015, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Witam wszystkich. Tak wyglądają moje drobnokwiatowe , już teraz wiem że za gęsto poustawialem :roll:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Ja mam do was pytanie, jak wy utrzymujecie glebę w takim stanie, że w ogóle trawki nie ma? Czym pryskacie?
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”