Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz. I (2013- 2017)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

drakka pisze:Skalnice dostaniesz w Vitrflorze, dopiero co do mnie przyjechała.

Surfinia o której piszesz ciężka do zdobycia jest, sama nie mogę jej nigdzie znaleźć.
Petunia kaskadowa- indian.. hmm ciekawe :)

Vitroflora przyjmuje od tak nowych klientów? trzeba robić jakies minimalne zamówienie? jak masz jakis katalog online, poprosiłbym ;)

-- 21 lip 2017, o 22:15 --
stokrotka12345 pisze:Argyranthemum...trzy odmiany..... no to kup dużooooooooo skarlacza bo to trzeba skarlac bez przerwy jak już go ładnie uformujesz po pobraniu sadzonek, ukorzenia się bardzo ładnie rośnie i u nas i u klienta, bo to wdzięczna roślina u nas sprzedawała się tak sobie bez fajerwerków ale kto kupił to przyszedł za rok niestety nie wziełam jej drugi raz bo trzeba dużo czasu zeby ją opanować ale jak Ci się to uda to będziesz zadowolony :D
Zibi ciągle się uczę ale mam blisko 20 lat praktyki.


CCC? jakie stężenie, w przyszłym sezonie będę wszytko bardziej skarlał
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Łukaszu, nie orientowałam się jakie jest wymagane minimalne zamówienie w Vitro bo trochę tego brałam.
Katalog znajdziesz na stronie, pod zakładką OFERTA w katalog ogrodnika :)

Jeżeli chodzi o byliny to nie zauważyłam wzmianki o minimalnym zamówieniu, tylko przy rabatówce trzeba zamówić minimum 1500 sztuk.
Najlepiej zadzwonić.
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Wiesz Łukaszu skarlałam i CCC i B-nine więc nie wiem co bardziej działało. Ja to bym uważała z tym "bardziej wszystko skarlał' bo jeżeli opierasz się na hurcie to ok, ale jeśli detalujesz to musisz uważać bo jak nie będa rosły u kljenta to więcej nie przyjdzie.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Na większość roślin CCC i B-Nine działa podobnie, na niektóre CCC nie działa, a potrafi całkowicie zatrzymać wzrost na 2-3 tygodnie. B-Nine jest drogi ale bezpieczniejszy :uszy
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Lukasz1910 pisze:skończyliśmy na nowej odmiania Summerwings Dark Elegance, podobno pieknie w koszach rośnie.
Jako klient powiem, że jest prze-pię-kna, jak i wszystkie tego typu. Mi się udało kupić dużą, rozrośniętą Million Kisses czerwoną, na rynku w tym roku ze świecą szukać.
S.Dark Elegance niestety w sprzedaży była tylko mała sadzonka i mimo naszych starań nie dorównuje wielkością MK, chociaż obie w koszach kwitną spektakularnie, poza tym nie chorują i są bardzo łatwe w uprawie. Ciemne liście tej nowości są naprawdę piękne, a z czerwonawo-pomarańczowymi kwiatami bajka. Million Kisses ma zielone liście, ale ten sam typ.

Łudziłem się, że może w przyszłym roku pojawi się tego typu jeszcze kremowa/waniliowa/białoróżowa - ale jak Was trochę śledzę 8-) to marne szanse.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

stokrotka12345 pisze:Wiesz Łukaszu skarlałam i CCC i B-nine więc nie wiem co bardziej działało. Ja to bym uważała z tym "bardziej wszystko skarlał' bo jeżeli opierasz się na hurcie to ok, ale jeśli detalujesz to musisz uważać bo jak nie będa rosły u kljenta to więcej nie przyjdzie.
To prawda, ja jako klient w tym roku nie kupiłam złocienia krzewiastego, bo w zeszłym roku posadzone w skrzynkach fajnie skarlone 'kulki' z masą kwiatów i pąków później ani myślały rosnąć i kwitnąć :wink: Podobnie w tym roku jest z osteospermum.Są u mnie ostatni raz, co prawda zaczęły w końcu rosnąć, ale nie kwitną.
Jestem natomiast oczarowana fioletową Brachyscome, trafiłam w sprzedaży bardzo wcześnie, w końcu marca.Posadzone 3 rozrosły się w zwisającą, obficie kwitnącą kulę kwiatową.Zdecydowanie za mało jej w sprzedaży, później już nie spotkałam.
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

pelikano11 pisze:
Lukasz1910 pisze:skończyliśmy na nowej odmiania Summerwings Dark Elegance, podobno pieknie w koszach rośnie.
Jako klient powiem, że jest prze-pię-kna, jak i wszystkie tego typu.
Zgadzam się że ładna jednak żeby się dogoniły są marne szanse bo begonia potrzebuje czasu zwłaszcza w okresie przejściowym. Co do kremowej to nie mam doświadczenia z tą odmianą,ale w ubiegłym sezonie miałam kremową Bellinę przepiękna a ludzie nie chcieli kupowac zachwycali się a potem i tak kupowali o klasę gorszego Iluminationa bo był pomaranczowy.

-- 23 lip 2017, o 09:44 --

Selli srubuj je przesuszyć może jak przeżyją stres to jest szansa że zakwitną. :D
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Racja, ograniczę przynajmniej podlewanie, rosną w gruncie na murku, sporo w tym roku pada, dlatego rosną.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

stokrotka12345 pisze:ale w ubiegłym sezonie miałam kremową Bellinę przepiękna
Sprawdziłem i wiem o jakiej piszesz -jest naprawdę przepiękna ;:215 Mam to szczęście, że kilka dni temu trafiłem na ogrodnictwo z takimi odmianami begonii, że mi szczęka opadła. Zostały im pojedyncze wiszące donice z wieeelkimi bukietami kwiatów a wśród nich ta - jedyny egzemplarz, cudo. Zaklepałem ją sobie i kilka innych i jutro na spokojnie odbieram. Dodam, że cena baardzo przyjemna. Jak mi się uda to porobię zdjęcia zeby pokazać w 'begoniach' bo mieli jeszcze jakąś bardzo wysoką w stojących donicach, której nie mogę rozpoznać przez net.

Mimo wszystko będziemy się rozglądać za kremowymi w typie Summerwings. Maluchów już kupować nie będziemy.
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Moje Bellinki miały kwiaty wielkości moich zlożonych dwóch pięści (albo jednej mojego męża) nawet na wystawie w Volmarach takich nie było, a mimo to wzięcia nie miały. Odmiana rewelacyjna same kwiaty cały czas rosną, w tym roku miałam pomarańczową poszła jak świeże bułeczki. Tylko kosztowna bo za sadzonkę trzeba zapłacić ponad 3,5 PLN ;:145
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

stokrotka12345 pisze:Moje Bellinki miały kwiaty wielkości moich zlożonych dwóch pięści (albo jednej mojego męża)
Żartujesz??? ;:oj Ta którą kupię tak wielkich kwiatów na pewno nie ma. Pokaż proszę Twoją ;:180
Edit
o co ja proszę ;:14 przecież piszesz o ubiegłym sezonie..
A gdzie ty masz swoje ogrodnictwo, jeśli to nie tajemnica, może bym zajechał jeśli byłoby mi po drodze
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Bellinki z porzedniego sezonu te kremowe na kompoście a pomarańczowe z tego u klientów a mieszkam niedaleko stolicy naszej
kochanej i ponieważ ''zimuję ''zapraszam za rok. :wit Co do Twojej begoni to nie wystawiaj ją na słońce nie podlewaj za dużo i nie nawoż zbyt intensywnie oto cała recepta :D :D :D
Franciszek5
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 23 lip 2017, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Witam Forumowiczów,
proszę o poradę, na zdjęciach są moje kwiaty, zasadzone w 24-tygodniu, były skarlane dwa razy środkiem b-nine, obawiam się jednak, że są już zbyt duże. Co powinienem zrobić, czy jest jakaś rada?
Obrazek

Obrazek


Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”