Rośliny na cmentarz

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rośliny na cmentarz

Post »

Chodzi o czyściec wełnisty ? W sumie iglaki to dobry pomysł, do tego coś pomiędzy co ładnie wygląda latem. Potem na 1 listopada i tak się ustawia chryzantemy, a iglaki są zawsze zielone. Muszę zrobić listę roślin, które tu wszyscy podali, część można też kupić do swojego ogrodu, jeśli czegoś nie posadzę na cmentarzu. Ale będę musiała sama działać zanim teściowa się dowie i zacznie mi mieszać :D .
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Rośliny na cmentarz

Post »

Zdecyduj się na jedną roślinę ale w większej ilości, im mniej tym ładniej
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rośliny na cmentarz

Post »

Tak wstępnie myślę o kosodrzewinie mini, chyba jest taka mała odmiana mini mops . I coś pomiędzy na sezon żeby rosło. Ale te wszelkie propozycje fajne są też do ogrodu. :)
myszka
200p
200p
Posty: 420
Od: 9 lip 2011, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Rośliny na cmentarz

Post »

Tak jak radzi Piotrek -im mniej tym lepiej.Jakiś iglak i coś do niego,żeby zagłuszyć chwasty.Kora nie zawsze zdaje egzamin ,bo na cmentarzach czasami koszą trawę i jej nie zbierają .Ciężko później powyciągać siano z kory.Widziałam też taki biały kamień,ale też podobny problem .
Musisz się liczyć z tym ,że zawsze jakieś śmieci znajdziesz w roślinach.
Masz opcję z gąszczem roślin lub patelnia i wtedy łatwo pozamiatać.Wszystkie podawane rośliny nie są drogie .Kwiatki możesz sama naprodukować .Nie warto też nasadzać jakieś drogie rośliny,bo są atrakcyjne dla złodziei.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rośliny na cmentarz

Post »

Tak właśnie zrobię :) . Nie chcę komplikować sobie sprawy. A iglaki w jakim miesiącu sprzedają na targach ?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Rośliny na cmentarz

Post »

Najlepiej pod koniec kwietnia, lub w maju.Wtedy dobrze widać w jakiej kondycji jest roślina i są też świeże dostawy skąd były zimą zabezpieczone.Ja kiedyś kupiłam jakiegoś iglaka w marcu po otwarciu szkółki i niestety trafiłam na 'trupa', który w czasie zakupu był jeszcze zielony, a potem zaczął schnąć.Mógł schnąć z różnych powodów, ale podejrzewam, że nie były dobrze w tej szkółce zabezpieczone na zimę, albo podlane.W maju jest też większy wybór odmian niż bezpośrednio po zimie i otwarciu szkółki- sklepu.
Dorotaka23
100p
100p
Posty: 151
Od: 9 mar 2014, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Rośliny na cmentarz

Post »

Pozwolę sobie wtrącić się w wątek :oops:
Czy ktoś mógłby mi doradzić jakie kwiatki można posadzić w miejscu lekko zacienionym, ziemia piaszczysta? Co roku sadzę bratki albo aksamitki, może w tym roku coś nowego podpowiecie? :)
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Rośliny na cmentarz

Post »

Niecierpek nowogwinejski. Nie lubi słońca, ani głębokiego cienia, ale stanowisko lekko ocienione drzewami.Jednak rośliny 'książek nie czytają', w zeszłym roku wielkie oczy robiłam na widok cudownych, obficie kwitnących krzaczków niecierpka na stanowisku słonecznym.Ile razy przechodziłam, wręcz nie mogłam się napatrzeć :wink: Były jednak w miarę regularnie podlewane.
Możesz też posadzić płożącą odmianę sanwitalii procumbens.Widziałam kiedyś zgrabną i obficie kwitnącą obwódeczkę na grobie.
Awatar użytkownika
nikka55
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 sie 2007, o 13:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polska centralna

Re: Rośliny na cmentarz

Post »

Na cmentarz polecam rozchodnik okazały, który jest dekoracyjny zarówno z liści jak kwiatów. Jeśli uszczkniemy wierzchołki, to rozchodnik będzie tworzył gęste i niewysokie kępy. Z uszczkniętych pędów wierzchołkowych wetkniętych w ziemię bezproblemowo wyrosną nowe roślinki.
Pozdrawiam - nikka
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rośliny na cmentarz

Post »

Rozchodnik chciałąm ogólnie do ogródka. Dzieli się kępy z tego co czytam. Widziałam, żę moja sąsiadka go ma. Może się podzieli :).
Dorotaka23
100p
100p
Posty: 151
Od: 9 mar 2014, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Rośliny na cmentarz

Post »

Dziękuję za pomysły, chyba zdecyduję się na niecierpka nowogwinejskiego, piękny jest :)
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Rośliny na cmentarz

Post »

Marto zaglądnij do pobliskiej szkółki leśnej.Niektóre mają bardzo ciekawe roślinki ozdobne.Kiedyś jak szukałem choiny kanadyjskiej ,to właśnie któreś nadleśnictwo z Podkarpacia miało dużo roślin.Swoje mini kosodrzewiny też kupiłem w takiej szkółce .
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rośliny na cmentarz

Post »

Szkółka leśna? A jak jej szukać ? Może rzeczywiście to jest jakiś pomysł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”