Rośliny na cmentarz

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Rośliny na cmentarz

Post »

Mam problem. Mam za zadanie znależc rośline, która będzie posadzona przed grobem. Najlepiej zimozielona, niewymagająca. na cmenatrz nie jezdzi sie codzień, więc nie będę jej ciągle podlewać. Chciałabym ziemię wokół rośliny wyłożyc folią i korą. Ma to być roślinka, która ładnie wygląda od wiosny do póżniej jesieni, szczególnie na 1 listopada, myślę że wysokość idealna to do 30-40 cm. Co mi polecacie? :wink:
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: róśliny na cmentarz

Post »

Bukszpan, lub cis. Możesz sobie dowolnie formować. Folię sobie odpuść
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: róśliny na cmentarz

Post »

W sumie bukszpan by był..W sumie chodzi żeby szybko nie rósł i nie zasłaniał grobu, bo to ma rosnąć przed grobem, jest taki pas ziemi ale musi być dostep do grobu. bo z boków jest ciężkie dojscie.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: róśliny na cmentarz

Post »

Możesz zrobić obwódkę z niego, przycinać nisko i wystarczy.
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: róśliny na cmentarz

Post »

Najlepsze iglaki miniaturki.Najczęściej na cmentarzach sadzone są nieśmiertelne tuje-kulki.Zamiast folii lepiej posadzić wokół korzeni rogownicę kuternogę.Jak cień to dąbrówka i barwinek dobrze sobie radzą.W przypadku patelni różnego rodzaju rojniki można posadzić pod iglakiem -osłonią korzenie i zapobiegną rozwojowi trawy.
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: róśliny na cmentarz

Post »

No właśnie, chcę uniknąć chwastów. :wink:
myszka
200p
200p
Posty: 420
Od: 9 lip 2011, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: róśliny na cmentarz

Post »

Zależy jaką masz ziemię i nasłonecznienie.Ja mam cień ,glinę i ogromne chwasty ,których nikt nie ścina.
Jak posadzisz miniaturki ,to one wolno rosną,trzeba więc wypełnić przestrzeń między nimi.Zanim nie dorosną.U mnie jako zagłuszacz trawy najlepiej sprawdziły się marcinki ,z tym,że mogą przemarznąć przy pierwszych przymrozkach.Dobrze rozrasta się dąbrówka i kuternoga-wręcz jak chwast.One ładnie wyglądają pod iglakami.Podobnie rojniki.Powierzchnię pod iglaczkami można wypełnić też jednorocznymi-smagliczka,ubiorek,nieśmiertelne aksamitki.U mnie na cmentarzu wiadziałam też starce,tytoń-też dobrze rośnie i zagłusza chwasty,kapuste ozdobną,hosty,żurawki,szałwie.Część cmentarza opanowały też kosmosy i konwalie.
Widziałam też taka kompozycję -żywopłocik z tuji miniaturek,a pod nim płożące iglaczki.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: róśliny na cmentarz

Post »

Ziemia raczej urodzajna, tak mi się wydaje, na pewno nie piach ani glina. I dużo słońca, nic nie zasłąnia grobu.
myszka
200p
200p
Posty: 420
Od: 9 lip 2011, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: róśliny na cmentarz

Post »

Najgorszy będzie pierwszy rok.Na patelni nie rosną przynajmniej chwasty zbyt inwazyjnie.
U mnie bukszpan się nie sprawdził-słabo rósł i pewnej zimy przemarzł.Obok jednego grobu mam kosodrzewinę miniaturkę i świetnie rośnie.Dosypałam trochę piachu i pierwsze 2 lata siałam tytoń .Na jesień tytoń wyrzuciłam i zostały krzewinki.Mąż wymyślił podlewanie -butelka 5litrowa i od niej namoczone sznurki pod każdy iglak.Niestety ktoś mi pewnego dnia zniszczył.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: róśliny na cmentarz

Post »

Kosodrzewina miniaturka fajnie by też wyglądała. Na podwórko ogólnie planuje kupić kosodrzewinę ale tą wiekszą. LAdnie to wygląda. Gdyby już coś zielonego zawsze było, to można też sezonowo wysiać jakieś kwiatki, a potem je usunąć.
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Rośliny na cmentarz

Post »

Na Podkarpaciu dobrze mogą rosnąć miniaturki świerka pospolitego,białe mogą wymarzać ,zwłaszcza na cmentarzu.
Kosodrzewina oczywiście jest bardzo wdzięczna i chyba bezproblemowa
henecio
200p
200p
Posty: 207
Od: 16 lut 2012, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rośliny na cmentarz

Post »

Ja przed grobem posadziłam czyściec wełnisty. Szybko zrobił się popielaty, gruby, puszysty dywan. Nie puszcza chwastów i rośnie bezproblemowo. Nie trzeba podlewać. Raz w roku wymaga wycięcia pędów kwiatowych i 2-3 razy podsuszonych liści. Na 1 listopada nadal jest ładny.
ciocia Dorota
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rośliny na cmentarz

Post »

Fajne ma owłosione liście. Nie pamiętałam tej nazwy, ale roślinkę kojarzę :). Muszę się dobrze zastanowić, za wszelkie rady dziękuję wszystkim . ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”