Przymrozki i okrywanie roślin

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
minia821
500p
500p
Posty: 660
Od: 20 wrz 2010, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Okrywanie roślin, czy już?

Post »

ewiwa pisze:W Poznaniu, w strefie klimatycznej 7, można obejrzeć opakowane jak cukierki drzewa alejowe zieleni miejskiej. Choć trzeba przyznać, że bardzo profesjonalnie to wygląda, balon z białej włókniny i plastikowa perforowana osłona na pień. Pracownicy uwijają się pilnie przy owijaniu 3 metrowych klonów (sadzone na wiosnę, czerwono i zielonolistne), jakieś akacje, głogi, ale najwięcej zwykłych klonów. Pakowali przy +10 C :shock: Jak w mieście ciepło świadczyć mogą jeszcze w pełni ulistnione wierzby białe, całe zielone! Czemu to okrycie ma służyć? Nie sadzono tam katalpy, klonów japońskich, czy judaszowców, tylko duże drzewka z ukształtowaną koroną do strefy klimatycznej 4. Czy one wcześniej rosły gdzieś w szklarni w Holandii? Może zieleń miejska przewiduje tej zimy syberyjskie mrozy? Cóż, zapewne był przetarg, są pieniądze do wydania.
(a tak już na marginesie, to skwerki i klomby między jezdniami są pięknie zaaranżowane i zadbane).
Pzdr.
E.
hehe, czyżbyś pisała o drzewkach na ul. Dąbrowskiego, na wysokości wiaduktu Smochowickiego?
Widziałam jak panowie walczyli z zakładaniem tych osłon i folii. Drzewa teraz się pewnie gotują pod tym :roll:
Pozdrawiam Kaśka
Michalina
50p
50p
Posty: 59
Od: 9 gru 2010, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: Okrywanie roślin, czy już?

Post »

w Warszawie podobnie , zieleń miejska okryta stroiszem i włókniną a w ogródkach prywatnych prawie żadnych zabezpieczeń.
Myślę ,że wynika to jak zwykle z faktu, że należy wydac zaplanowane na ten cel pieniądze a nie z uwarunkowań pogody.
Pracownicy firm zajmujących się zielenią miejską po prostu muszą zarabiac a co z roślinami to już inna bajka.
Pogoda właściwie jak na przedwiośniu. A wczorajszy dzień był prawie wiosenny. Bez wiatru i ze słońcem.
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Okrywanie roślin, czy już?

Post »

A ja okryłam posadzone w zeszłym roku: kielichowiec wonny, akebie pięciolistkową,wisterię-zrobiłam kopczyk do miejsca szczepienia, oraz dwa powojniki, a także prusznika i hortensję ogrodową.Praktycznie nie ma mrozu, śniegu, ani innych oznak zimy.W porównaniu do tych poprzednich, to bardziej jesień przypomina.Zastanawiam się co dalej, odkryć?Ostatnio zrobiłam przegląd w ogrodzie, wszystkie roślinki wypuszczają pączki, te odkryte i przykryte.Zastanawiam się czy zostawić cienką warstwę, którą zabezpieczyłam roślinki, czy zdjąć wszystko i liczyć na łut szczęścia i szybką wiosnę.
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Okrywanie roślin, czy już?

Post »

W kontekście obecnych prognoz, mówiących o sporych spadkach temperatury (przynajmniej w niektórych rejonach) to może raczej nie odkrywaj :-)
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Okrywanie roślin, czy już?

Post »

Moje od wczoraj okryte. Pampasówka taka zielona, skoro już tyle przetrwała, to nie wyobrażam sobie żeby pod koniec zimy zmarzła!
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Okrywanie roślin, czy już?

Post »

Lorrie u Ciebie taki mróz się zapowiada?
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Okrywanie roślin, czy już?

Post »

Zapowiadają nawet do -10, wolę zabezpieczyć rośliny, nawet jeśli się nie sprawdzi (oby!) Myślę, że jednak się nie sprawdzi, bo jakoś w powietrzu daje wiosną :)
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Re: Okrywanie roślin, czy już?

Post »

O tak rośliny wiosnę poczuły - krokusy, przebiśniegi, hiacynty już też nawet zakwitły.
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Okrywanie roślin, czy już?

Post »

U mnie cebulowe dopiero wychodzą z ziemi :)
Awatar użytkownika
darob66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1471
Od: 25 sie 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mokra/Lubsko woj.lubuskie
Kontakt:

Re: Okrywanie roślin, czy już?

Post »

Te roślinki cebulowe,które zaczęły 'wychodzić' z ziemi ,obsypałam kopczykiem z kory lub okryłam drobnymi gałązkami.Z iglaków jedynie delikatne kolorowe cyprysiki dostały okrycie z gałązek.Jeśli jest na ziemi kołderka ze śniegu to nie ma zmartwienia.U nas spadł śnieg i za moment się roztopił ...biało owszem się zrobiło ,ale za sprawą szadzi.
Pozdrawiam Marzena
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Okrywanie roślin, czy już?

Post »

W moich stronach, na wyspie, też mróz, nawet trochę śniegu spadło, więc juz nie mam dylematu :D
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Okrywanie roślin, czy już?

Post »

Mróz -2 chyba nie zaszkodzi pąkom Azalii ..?
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Okrywanie roślin, czy już?

Post »

Azaliom i rododendronom szkodzi większy mróz.Myślę, ze -2 to nic wielkiego.Rośliny te nie znoszą zimowego, mroźnego wiatru.Wtedy trzeba je okrywać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”