Pomoc w zakupie piły spalinowej

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
siikor1989
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 paź 2013, o 07:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pomoc w zakupie piły spalinowej

Post »

Witam wszystkich :) jestem nowym na forum :) . Ale piszę z prośbą pomocy ponieważ moja stara piła Stihl 029 się zatarła i nie bardzo mi sie już opłaca jej naprawiać więc myślałem nad kupnem nowej ale używanej i tak przeglądając allegro znalazłem interesującą piłę Stihla 026 a tutaj link zmoderowano i może ktoś mi podpowiedzieć jak ta się piła sprawuję bo jak na zdjęciach wygląda bardzo interesująco może ktoś mi podpowie czy warto ogólnie kupić tą piłę :) Dziękuje za odpowiedzi pozdrawiam :)


Proszę zapoznać się z Regulaminem naszego Forum.
Nie wstawiamy tu linków do All. ;:224
bab...
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomoc w zakupie piły spalinowej

Post »

Kupowanie używanej piły to ryzyko. ponieważ możesz kupić w takim samym stanie w jakim masz swoją :lol:
Jak miałeś Stihla to tuptaj to najbliższego sklepu firmowego i wybierz model. Często maja w promocji starsze modele .
Parę lat temu wziałem popularnego 180 ms i gra muzyka. Dorzucił mi łańcuch , olej, pilnik i opuścił jeszcze z drugiej prowadnicy.

http://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/Pila ... S-181.aspx

Niecałe 1000 zł . moze jeszcze opuszczą.

Leciutko skorygowałam ten polecony rodzaj marszu do sklepu. ;:173
Robert, noooo..... ;:224
bab...
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
siikor1989
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 paź 2013, o 07:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomoc w zakupie piły spalinowej

Post »

hmm wolał bym trochę mocniejszą tą piłę 2km to trochę przy mało na moje cięcie a też nie mam tak wysokiego budżetu do zakupu nowej o większej mocy
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomoc w zakupie piły spalinowej

Post »

Sikor to tak zawsze jest, jak to co się podoba to niestety bariera finansowa nie pozwala, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.
Najlepszą propozycją jest przejechanie się do salonu sprzedaży i popatrzenie co maja na stanie/ lub też zamówienie z katalogu.
Jest sezon wyprzedaży, wyprodukowano tego tyle, że zalega na półkach. poza tym piły nie kupuje się na sezon czy dwa.
Nie polecam kupowanie używanych pił. Przerobiło to swoje , zniszczone, przegrzane i potem w razie czego doprowadzić to do użyteczności może Ciebie tyle samo wynieść co zakup nowej maszyny.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomoc w zakupie piły spalinowej

Post »

Powiedz mi dlaczego sprzedaje się dobrą piłę? Mało jest ludzi, którym piła już się nie przyda i ją sprzedają. Ja się zawsze obawiałem kupowania takiego sprzętu z drugiej ręki.
Jak pokażesz nam na allegro jakieś zdjęcia to i tak nic nie możemy Ci powiedzieć. Ładnie wygląda ale to sam widzisz. Najważniejsze co jest w środku i co robił nią właściciel ale tego się nie dowiesz. Generalnie 260ka to dobry model.
Raty wchodzą w grę? Tak jak mówią koledzy i koleżanki, poszukaj promocji albo pogadaj o dobrej cenie gdzieś w salonie.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Pomoc w zakupie piły spalinowej

Post »

Ja kupiłem chyba 3 lata temu Stihl MS230 (2,7KM), tylko zażyczyłem sobie wymianę prowadnicy(i łańcucha, oczywiście) na 45 cm. I uważam, że to genialny sprzęt w takiej konfiguracji. Owszem, mógł być trochę mocniejszy, ale tym tylko trochę wolniej się robi. W każdym razie nie ma żadnych problemów spuścić 2 stare akacje na rok i wszystko poćwiartować.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pomoc w zakupie piły spalinowej

Post »

A co lepsze Husqvarna czy Sthil (o tej samej mocy) ?
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomoc w zakupie piły spalinowej

Post »

Hehe... albo robisz prowokację albo wywołujesz temat rzekę :)

Chyba nie ma forum, na którym ludzie dojdą do porozumienia w tej kwestii. Ja osobiście bardziej cenię Stihla ale to ze względu na sentyment.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomoc w zakupie piły spalinowej

Post »

ja miałem szczęście pracować obydwoma firmami, a nawet trzema tj. Stihl, Husqvarna, Makita.

Dla drzewa o grubości ponad 80 cm to tylko Makita (jakieś takie odczucia moich pilarzy). Dla wielu Stihl lepszy bo łatwiej im przepisać nazwę :D. Tak naprawdę nie ma znaczenia która firma. Są klasą same w sobie. Wybrałbym tą.... do której serwisu mam bliżej. A bo to zawsze prowadnica, łańcuch, zębatka zdawcza itp., smary, oleje itp. akcesoria będą potrzebne.

A jak ktoś ma serwis równie blisko to niech wybierze która ładniejsza. W moim rejonie króluje Stihl z uwagi na dobry serwis. Ale wiele osób zaczyna kupować małe Husqvarny - wygrywają ceną, bo jej miejscowy dealer musi jakoś konkurować.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomoc w zakupie piły spalinowej

Post »

Bo Makita to Dolmar.

Jeśli ktoś szuka dobrej piły to polecam jeszcze markę Oleo-Mac. Co prawda to moja konkurencja ale będąc szczery, mają dobre piły w stosunku do ceny.

Chętnie bym się również pochwalił moją stajenką Ama. Piły nie do lasu ale przy ogrodzie i w sadzie dają radę spokojnie. Do tego dostęp do części i serwis w każdym miejscu w Polsce. ...a jeśli ktoś nie może znaleźć serwisu to proszę o kontakt, załatwię :)
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Pomoc w zakupie piły spalinowej

Post »

Stihl pono wygrywa dwoma pierścieniami na tłoku; Hu ma tylko jeden. Ale kto to praktycznie zauważył??
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pomoc w zakupie piły spalinowej

Post »

AmaPoland pisze:Hehe... albo robisz prowokację albo wywołujesz temat rzekę :)

Chyba nie ma forum, na którym ludzie dojdą do porozumienia w tej kwestii. Ja osobiście bardziej cenię Stihla ale to ze względu na sentyment.

Cenowo sa podobne, chodziło mi bardziej o jakieś osobiste doświadczenia ewentualnych uzytkowników.
Na tej samej zasadzie robiłem "casting" przed kupnem kotła kondesacyjnego do c.o.
Awatar użytkownika
demeter
100p
100p
Posty: 164
Od: 19 cze 2009, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pomoc w zakupie piły spalinowej

Post »

Makita w wersji nieprofesionalnej ma jeden pierścień i po kilku latach pracy zaczyna przepuszczać i np.trudno ustawić wolne obroty,nie chce zapalić dlatego bym odraczał.Ole-Mac nie znam i nie wypowiadam się.Stihl to była kiedyś dobra marka teraz ponoć bardzo znizyła loty,no i ma mały skok łańcucha co przy duzych średnicach drzewa jest pewnym mankamentem.Ja osobiście mam teraz piłę shindaiwa(japończyk) i po trzech latach uzytkowania mogę polecić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”