Przepisy dot.wycinki drzew.Ustawa z dn.16.04.2004(Dz.U.z 2013 poz.627)

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
demzgr
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 paź 2014, o 08:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

Uszkodzenie zabudowań sąsiada jest realne ponieważ drzewo rośnie blisko bo od pnia drzewa do muru jest 40 cm,
:D przesadzenie fajna sprawa oddam za pokrycie kosztów :D

I tak uważam że i tu wychodzi bezsens naszego prawa, ponieważ nie dosyć że płace podatek od swojej własności to jeszcze muszę kombinować jak pozbyć się niechcianych drzew,
rozumie drzewa, krzewy itp w parkach lasach itp. ale nie na działkach prywatnych.
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

A ja doskonale rozumiem zainteresowanego problemem przeszkadzającego drzewa.

Ja bym Ci poradziła, żebyś przede wszystkim zaznaczył, że rośnie zbyt blisko linii energetycznej i budynku mieszkalnego co grozi katastrofą. Nie mówiąc o zniszczonych fundamentach domu.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2972
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

demzgr
Dalsza dyskusja to po prostu bicie piany.

Skorzystaj z rad osób, które doradzają Ci co umieścić w uzasadnieniu, złóż wniosek o zgodę na wycinkę i cierpliwie czekaj na rozstrzygnięcie.
Jak decyzja będzie nie po Twojej myśli to będziesz miał czas narzekać na prawo.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

Dla jednych osób, odległość niebezpieczna to 40m, innych 4m a dla jeszcze innych niebezpiecznie się robi, gdy drzewo już dotyka ścian budynku.
Dobrze że jest taki przepis. Nie wiem co to za budynek, ale równie dobrze mogę podstawić pod drzewo garaż typu "blaszak"
I tydzień później zacząć się skarżyć, że żołędzie robią dziury w dachu i trzeba to drzewo usunąć. Wyobraźnia ludzka nie zna granic.
Jeśli drzewo rzeczywiście stanowić będzie realne a nie tylko potencjalne zagrożenie zgodę się uzyska. Dlatego nie ma ZAKAZU usuwania a jest usuwanie na ZEZWOLENIE. Tak samo jak postawienie tego budynku w takim a nie innym miejscu.
A przecież nie o to chodzi. Pokaż zagrożenie, nie wymyślaj go.
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2972
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

Hosta pisze:...Jeśli drzewo rzeczywiście stanowić będzie realne a nie tylko potencjalne zagrożenie zgodę się uzyska. Dlatego nie ma ZAKAZU usuwania a jest usuwanie na ZEZWOLENIE. Tak samo jak postawienie tego budynku w takim a nie innym miejscu.
A przecież nie o to chodzi. Pokaż zagrożenie, nie wymyślaj go.
demzgr pisze:Witam
Na działce mam dwa dęby jeden obwód 270cm, drugi 140cm, rosną ok 10m od siebie..., ten większy rośnie ok 40cm od zabudowań sąsiada, gałęzie dodatkowo zachodzą na linie energetyczną doprowadzającą prąd sąsiadowi.
...
Pisz fakty które przedstawiłeś w pierwszym poście.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

W przypadku linii energetycznej czasem wystarczy przycięcie kilku gałęzi, lub zmiana linii na kablową.
Ale jest to ogólnie dobry argument.
x-s-5
---
Posty: 59
Od: 2 cze 2013, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

Dlatego nie ma ZAKAZU usuwania a jest usuwanie na ZEZWOLENIE.
a biurokrata jak pan hrabia łaskawie zezwala lub nie zezwala, to jest życie.
jak się ma chody u jaśnie pana biurokraty to się i pół hektara wytnie ale jak jaśnie pan biurokrata względów nie okaże to choćby ci się na łeb zawaliło to i tak nic nie wskórasz a gdybyś się ośmielił to cię zniszczą. taki stan rzeczy popierają dwie kategorie ludzi:

-homo sovieticusy ze służalczym, sowieckim stosunkiem do wszelkiej "władzy".
- zawistne karzełki bez chęci do pracy i jakiejkolwiek aktywności którym radość sprawia, że biurokrata może zatruć komuś życie.

a że ani jednych ani drugich w naszym PRL bis nie brakuje to i trzymają się te absurdalne przepisy robiące z nas niewolników.

Proszę o poprawną pisownię, zdanie przeważnie zaczynamy wielką literą! Następne Twoje posty napisane w ten sposób wylądują w śmietniku forumowym! pomid.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

spike1975 pisze:jak się ma chody u jaśnie pana biurokraty to się i pół hektara wytnie ale jak jaśnie pan biurokrata względów nie okaże to choćby ci się na łeb zawaliło to i tak nic nie wskórasz a gdybyś się ośmielił to cię zniszczą.
bzdura, ale jak chcesz możesz w to wierzyć. Wszyscy są winni ale nie Ty :D

Prawdą jest, że decyzja ta, jest decyzją uznaniową, ale nie prawda jest, że gdybyś się ośmielił to Cie zniszczą. Ale też nie da się z ustawy określić wprost wartości drzewa bez dozy uznaniowości. Bo ani wymiar, ani cm odległości od murów, czy liczba wypróchnień nie będzie wartością pewną, bezkonfliktową.
Jednakże, jeśli ktoś podchodzi na zasadzie, że z góry idzie do "jasnie pana biurokraty", to z takim nastawieniem, może wiele nie wskórać. Jeśli z pogardą traktujesz osobę, która wykonuje pewien zakres obowiązków to zawsze, murarz może wstawić szybę czy kapelusz do komina, kelner napluć do zupy......


Proszę o poprawną pisownię, pomid.
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2972
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

Czy było złożone pismo?
Czy jest odpowiedź?
O czym dyskutujemy?

Ja kiedyś złożyłam wniosek, przyszła miła pani, dała odpowiedź pozytywną, sprawa zakończona. Po co ta dyskusja?
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5086
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

Drzewa owocowe można wycinać bez zgody i jakoś sadownicy robią to, a sady nadal są. Gdyby nie byłoby tego bzdurnego przepisu, to z pół hektara zasadziłbym drzewami, które mógłbym wyciąć kiedy chcę, a tak ziemia to leży ugorem, bo ma większą wartość niż w przyszłości las. Bilans byłby na plus, bo mało ludzi chce działać na swoją szkodę i wszystko wycinać. Jeszcze pamiętam ten czas, gdy musiałem pisać podanie na odwiedziny rodziców i jeszcze do tej pory wiele osób wspomina, >>jakie to były dobre czasy<< tylko dla kogo? Tak samo dla kogo ten przepis?
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

Przepisy i prawo nie są do dyskusji ale do ich stosowania.
Koniec. Kropka.
pomidorzanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 4697
Od: 26 cze 2012, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

Witam wszystkich,

proszę o spokojne wypowiedzi w temacie wątku.
Pozdrawiam, Agata.
kaszmirka
50p
50p
Posty: 83
Od: 8 sty 2014, o 10:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, okolice Pułtuska

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

Przepisy i prawo zawsze mozna zmienić. Więc warto o tym dyskutować. Koniec. Kropka.

W tym wątku dyskutujemy o przepisach dotyczących wycinki drzew,

a nie o ich ewentualnych zmianach.

Prosimy Cię o merytoryczne wypowiedzi dotyczące obowiązujących przepisów,

lub o pytania ich dotyczące, posty niezwiązane z tematem będą usuwane. pomid.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”