Jeden ze sposobów na kreta

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
marzenaruda
200p
200p
Posty: 467
Od: 7 paź 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Rośliny jednoroczne - terminarz wysiewu cz.3 2013r

Post »

Na kreta najlepszy jest taki płyn "kret", chyba firmy Bros.
Śmierdzi tak, że kto może to ucieka ;:65 nie tylko kret :lol:
Stosowałam go w ubiegłym roku i pomogło, na jakiś czas.
Pozdrawiam Marzena
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Jeden ze sposobów na kreta

Post »

lublinianka pisze:tyle bezdomnych kotów czeka w schroniskach i przytułkach - warto zainwestować w takie odstraszacze kretów i nornic
polecam sierściuchy! ;:167
:;230 tonie do końca prawda, mam dwa koty, wylegują się na słońcu a ja poluję na krety i nornice :;230
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Jeden ze sposobów na kreta

Post »

Witam :wit
lublinianka pisze:tyle bezdomnych kotów czeka w schroniskach i przytułkach - warto zainwestować w takie odstraszacze kretów i nornic. rzadkie czy częste karmienie ich nie ma nic do rzeczy - kot instynktownie poluje. i lepiej, by nie jadł upolowanych gryzoni, nie wiadomo, co zdobycze mają w sobie.
polecam sierściuchy! ;:167
Podpisuję się pod tym stwierdzeniem. Od kilku lat mam dwie wychodzące na dwór kotki i dzięki mim żadnych nornic ani kretów ( u sąsiada także wyłapały). Kocury chyba są bardziej leniwe. Sposób karmienia sierściucha nie ma wpływu na łowność. Pozdrawiam
Ewa
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Jeden ze sposobów na kreta

Post »

Fakt że moja kotka cały czas poluje a te lenie kocury wylegują się na słońcu , ale mimo wszystko był moment że 2 dni nie dałam im jeść i naprawdę jeden kocór ( taki bardziej delikatny - chyba zniweieściały) zaczął "zwalać " od kotki i też siedział na łowach ;:63 ;:306
duduś
lublinianka
200p
200p
Posty: 202
Od: 18 kwie 2013, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: tajemnica ;))

Re: Jeden ze sposobów na kreta

Post »

lawenda pisze:
lublinianka pisze:tyle bezdomnych kotów czeka w schroniskach i przytułkach - warto zainwestować w takie odstraszacze kretów i nornic
polecam sierściuchy! ;:167
:;230 tonie do końca prawda, mam dwa koty, wylegują się na słońcu a ja poluję na krety i nornice :;230
:D
lawendo, może zainwestuj w trzeciego :tan takiego z kocim adhd :D wtedy będzie szansa, że pozostała dwójka złapie bakcyla. u mnie polują wszystkie - seniorka 12 latka i kocia młodzież. nornice mam tylko na parapecie w stanie już unieruchomionym, a kretów jak na lekarstwo.
kaktus_59
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 6 sie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jeden ze sposobów na kreta

Post »

A jak głęboko wbiłeś bariery?
Paciaciakowie
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 5 cze 2013, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jeden ze sposobów na kreta

Post »

Witam. Jestem nowy na tym forum.Często tu zaglądałem,ale od dziś zarejestrowany,bo od dziś jesteśmy z małżonką szczęśliwymi posiadaczami kawałka ziemi w ROD.Ale do rzeczy,otóż słyszałem,choć na razie nie sprawdzałem osobiście,że dobrym sposobem na krety jest wlanie do kreciego kopczyka maślanki w bardzo gorący dzień i powtórzenie tego kilka dni pod rząd.Na mojej działeczce,nie widziałem kopców kreta więc obym nie musiał sprawdzać tego sposobu. Pozdro Wojtek.
Awatar użytkownika
portugalia
50p
50p
Posty: 98
Od: 3 lip 2011, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeden ze sposobów na kreta

Post »

Natomiast u mnie puszki po piwie nic nie dały wręcz bym powiedział ze nasiliły ich aktywność.
Zastosowałem karbid, przed jego zastosowanie w ciągu 24h pojawiało się od 4-6 kopców. Gdy zacząłem go stosować, na początku były sporadyczne kopce 1-3 na 48h.
Nie dałem im taryfy ulgowej i przez kolejne dni aplikowałem kolejne bryłki karbidu w każdą norę tunelu. Jednego dnia wrzucając karbid chciałem przyspieszyć i zwiększyć efektywność i od razu zalewałem go woda i przysypywałem żeby dym rozchodził się po tunelach.
Od tego czasu nowe kopce się skończyły, ale pojawiły się tunele tuż pod ziemią, a to już chyba nornica, prawda?

Słyszałem też o wkładaniu w tunele kawałków przy psutej ryby, ale tej metody nie stosowałem więc nie wiem czy skuteczna.


Moje pytanie na jakiej głębokości kopią krety, a na jakiej nornice?
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=27&t=45726" onclick="window.open(this.href);return false;
petarda0
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 23 cze 2013, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeden ze sposobów na kreta

Post »

Wszelkie śmierdzące wynalazki to półśrodki i wyrzucanie kasy, kret zasypie korytarz, obok zrobi nowy, rozmnoży się i za chwilę mamy młode szukające dla siebie terenu.
Mechaniczne łapki na zasadzie zatrzasku, stosuje trzy rodzaje dostępne na Allegro, mam na koncie kilka dorodnych sztuk, załatwię jednego za pół roku przychodzi następny, pułapki trzeba zmieniać, mam czasem wrażenie jakby kret dostawał info i uczył się jak omijać pułapkę.
Nie mam wyrzutów sumienia, dookoła są pola i łąki, niech tam sobie żyje, jeśli muszę napracować się a szkodnik ryje i przewraca, zero litości.
Awatar użytkownika
portugalia
50p
50p
Posty: 98
Od: 3 lip 2011, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeden ze sposobów na kreta

Post »

Krety u mnie się wyniosły, a raczej zagazowałem je karbidem ale teraz widzę że na to miejsce nornice przyszły i ktoś wcześniej co pisał miał racje że jak się zlikwiduje kreta to będzie nornica i na odwrót, nigdzie nie ma próżni.
Trzeba chyba na etat kota sobie załatwić, tylko jak trafić na takiego typowego łowce, a nie leniwca.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=27&t=45726" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
portugalia
50p
50p
Posty: 98
Od: 3 lip 2011, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeden ze sposobów na kreta

Post »

Dziś napatoczył mi się kret i został skutecznie usunięty, dziś również rozsypałem trutkę na nornice z jakimś feromonem ponoć bardzo skuteczny, zobaczymy co będzie z tego .
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=27&t=45726" onclick="window.open(this.href);return false;
weras
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 23 kwie 2012, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeden ze sposobów na kreta

Post »

Kupiliśmy w OBI w 2 stukawki (shishi odoshi) na fragment ogrodu ok. 200 m2 i zapomnieliśmy nie tylko o krecie, ale i o myszach :D
Pozdrawiam
Weronika
Masele
200p
200p
Posty: 231
Od: 4 lis 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 100 km na wschód od Wawy

Re: Jeden ze sposobów na kreta

Post »

Pytanie takie mam.

Wydaje mi się, że mnie olśniło i chciałem poprosić o opinię.

Siatka na krety jest przeznaczona do położenia jej poziomo pod ziemią
a gdyby wykopać rów 1.5 metrowy bo siatka ma taką szerokość i ta siatką włożyć pionowo.
Na głębokości 1.5 metra ziemia już bez rewelacji więc czego kret miałby tam szukać.

Jak myślicie przyniesie to efekt ?
Czy kret się pod nią i tak podkopie ?
To dużo pracy z kopaniem ale jeśli efekt by był to czemu nie.

Co O tym myślicie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”