Jeden ze sposobów na kreta

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
brauniack
100p
100p
Posty: 127
Od: 6 sie 2008, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żary

Re: Jeden ze sposobów na kreta

Post »

Czy jak dobrze rozumiem, wpuszcza propan-butan w krecie tunele a pozniej podpala?
Troche ryzykownie :)
Pozdrawiam, Bartosz
Moja działeczka
Awatar użytkownika
Andrzejbdg
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 mar 2013, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeden ze sposobów na kreta

Post »

brauniack pisze:Czy jak dobrze rozumiem, wpuszcza propan-butan w krecie tunele a pozniej podpala?
Troche ryzykownie :)
Życie Ci nie miłe? ;:oj
Awatar użytkownika
brauniack
100p
100p
Posty: 127
Od: 6 sie 2008, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żary

Re: Jeden ze sposobów na kreta

Post »

Żartowałem :) Czyli wpuszcza się gaz do kretowisk, ale w jakich dawkach? Czy po prostu 11kg gazu w ziemie? Czy macie jakieś opracowane serie?
Pozdrawiam, Bartosz
Moja działeczka
Awatar użytkownika
Andrzejbdg
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 mar 2013, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeden ze sposobów na kreta

Post »

Swoją drogą ciekawe czy atak spalin by wytrzymały :wink:
Pitoleusz
200p
200p
Posty: 283
Od: 25 wrz 2010, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeden ze sposobów na kreta

Post »

Z tym podpalaniem toś walnął hehe. Uczciwie? Znam to tylko z opowiadania sąsiada, po prostu walił gazu ile uznał, tak na oko i wyszły mu, jak napisałem wyżej, 2 butle na 3000mkw.
Led-Lux
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 7 kwie 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeden ze sposobów na kreta

Post »

Gaz na kreta? No póki co nie próbowałem takiego rozwiązania,ale w przyszłości kto wie:) Jeżeli tylko okaże się skuteczne,bo niestety z kretem ciężko jest walczyć,ciekawe jak teraz mój trawnik będzie wyglądał po bardzo długiej zimie...
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Jeden ze sposobów na kreta

Post »

Czy kret jest pod ochroną? Ja zainwestowałam w 3 koty , które śpią w starej budzie po psie , dostają 1 raz dziennie jeść i mam nadzieję że ani myszy ani kretów już w tym roku nie będzie ( muszą być i samiec i samica - wykastrowane oczywiście- coby się nie mnożyły ) :wink:
duduś
darrooo
50p
50p
Posty: 80
Od: 18 mar 2013, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeden ze sposobów na kreta

Post »

Ja zaraz po pierwszej zimie... hehe... czyli ok. lutego miałem zoraną działeczkę ze dwadzieścia kretowisk + korytarze na wierzchu jak kreciki ryły pod śniegiem... wyglądało to paskudnie... poczytałem sposoby na kreciki i zrobiłem listę sposobów na kreta. Oczywiście zacząłem od najprostszej metody i jak na razie na tym stanęło... krety ryją teraz na zapuszczonej działce obok , od lutego żadnego nowego kretowiska u mnie nie ma , a wszystkie stare zebrałem by mieć pewność.
działka mała czyli 4ary , a metoda znana wszystkim , czyli puszki po piwie... ja kupiłem 10 prętów do montażu sufitów podwieszanych
po chyba 0,6 zł , na to puszki podrasowane trochę sekatorem , czyli wyciąłem w nich skrzydełka by kręciły się na wietrze... i na razie mam spokój.

DUDUŚ Kret jest pod ochroną na polach... na ogrodzonych działkach , boiskach itp. jest szkodnikiem i nie podlega ochronie.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Jeden ze sposobów na kreta

Post »

Wypłoszyłam krety, wprowadziły się nornice i jeszcze niewiadomo co, bo natura próżni nie znosi.Kret nie szkodził roślinom, bo sie nimi nie żywi, nawet podkopane trzymały się, a nornice obżerają korzenie.Znacznie trudniej się ich pozbyć, a mam wrażenie, że to prawie nierealne.
Każdej wiosny wychodzę ze ściśniętym gardłem do ogrodu czy aby obiecująca kępa orlików nie zostanie mi w ręku jak pociągnę :?Cała masę przebiśniegów coś zjadło, a pod powierzchnią ziemi, wydaje się nieruszoną same korytarze.
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeden ze sposobów na kreta

Post »

selli7 pisze:Wypłoszyłam krety...
Tylko siatka, głębokość posadowienia 3cm, granice działki siatka pionowo montowana do 70cm.
bzajdel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 kwie 2013, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeden ze sposobów na kreta

Post »

Podłączę się do wątku, bo po zimie jestem załamany. To co przez te kilka miesiące zrobiły mi z trawnikiem nornice/krety (już mi samemu trudno stwierdzić) przeszło moje najgorsze przewidywania. Wszystko jest tak zryte, że ziemia pozapadała się do tuneli i zamiast płaskiego trawnika mamy muldy. Nie ma mowy o bezpiecznym chodzeniu, bo grozi to złamaniem nogi, o koszeniu nie wspominam. Nie mam już pomysłu co z tym zrobić.
Do tej pory przetestowałem:
- karbid
- świece dymne
- odstraszacz dźwiękowy
- butelki w kopczykach
- trutka
- odstraszający, śmierdzący płyn wlewany do korytarzy
Wygląda na to, że wszystkie te sposoby jedynie rozwścieczyły krety/nornice i teraz pokazały mi na co ich stać.
Pomóżcie! Co zrobić z trawnikiem, czy można to jakoś wyrównać, czy zostaje jedynie zaoranie wszystkiego?
Opiszcie dokładniej ten pomysł z siatką.
Dziękuję
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Jeden ze sposobów na kreta

Post »

naprawdę nie możesz mieć na dworze kotów?
duduś
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jeden ze sposobów na kreta

Post »

Nasz sposób na krety i nornice to puszki po piwie ze skrzydełkami na metalowych prętach,przy wietrze robią tyle hałasu że zwierzaczki uciekają jak najdalej od nas,naprawdę u nas działają :D
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”