Co się opłaca uprawiać ...?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Bzyk919
50p
50p
Posty: 75
Od: 7 gru 2011, o 21:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Co się opłaca uprawiać ...?

Post »

Witam ! Kupiłem ostatnio w cenie złomu dwa foliaki ( 6,5m na 3,5 ). Mam trochę wolnego miejsca i czasu. I oto pytanie !! :)
Czy opłaca się bawić w sprzedaż warzyw, jeśli posiada się tylko dwa foliaki? ( nie chodzi tu o tysiące, po prostu dodatkowa gotówka a nie główne źródło utrzymania)
Jakie warzywa są najbardziej "przyjazne" dla początkujących ! :)
Pozdrawiam.
t271828
50p
50p
Posty: 83
Od: 14 maja 2012, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czy się opłaca ?

Post »

Nie spróbujesz, nie dowiesz się. Ja bym zaryzykował, i posadził jakieś smaczne i atrakcyjnie wyglądające odmiany pomidorów. No i chyba musisz się nastawić na to, że będziesz sam jeździł na targ sprzedawać te pomidory. Jeśli masz trochę wolnego czasu to może to być interesujące hobby, które przyniesie trochę gotówki. Po roku będziesz już wiedział ile możesz na tym zarobić i czy warto się dalej bawić.

No oczywiście jest jeszcze kwestia podatków, żeby spać spokojnie warto to dokładnie sprawdzić.
Awatar użytkownika
Dagmara
200p
200p
Posty: 222
Od: 24 mar 2010, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czy się opłaca ?

Post »

Jak już to sprzedaż rozsady warzyw i kwiatów. Ale to musiałbyś je ogrzewać i już niedługo zaczynać siew. Chętni się zawsze znajdą na rozsadę pora , selera , kapusty wczesnej , pomidorów , ogórków szklarniowych , arbuzów , kwiatków jednorocznych i dwuletnich np aksamitki . Bardzo ładnie też w ostatnich latach sprzedają się byliny . Ala jeśli nie masz żadnego doświadczenie w produkcji takiej rozsady to poświęć ten rok na naukę i doświadczenia .
Ciekawe pomidory też mogą być ale ludzie przyzwyczajeni są do czerwonych a te kolorowe to tylko do wypróbowania kupują .
Ale jakbyś miał taką rozsadę różnych ciekawych odmian najlepiej ze zdjęciem to chętni się na pewno znajdą , bo w sklepach nie ma takich odmian. Taką rozsadę można sprzedawać przy ogródkach działkowych gdzie dużo ludzi uprawia swoje warzywa.
Gdy człowiek stawia sobie granice tego co zrobi, stawia sobie też granice tego co może zrobić .
Bzyk919
50p
50p
Posty: 75
Od: 7 gru 2011, o 21:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy się opłaca ?

Post »

O rozsadach tez myślałem, ale to już chyba wyższa półka, nie dla początkującego.
Myślę że spróbuje bardziej z zamiłowania niż chęci zarobku. Jak by wpadło chociaż 200-400 zł razem z foliaków byłbym zadowolony.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Czy się opłaca ?

Post »

a ja tak kiedyś pomyślałam, dlaczego nikt u nas nie sadzi imbiru w szklarni? to takie raczej byłoby bezkosztowe, a drogie w sklepach jest jak jasny gwint. Może się nie da czy co?
Bzyk919
50p
50p
Posty: 75
Od: 7 gru 2011, o 21:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy się opłaca ?

Post »

Rzeczywiście ciekawa opcja z imbirem :D Ale gdyby było dochodowe to raczej by to ludzie robili ;D
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Czy się opłaca ?

Post »

nie wiem, może myślą że to się nie sprzeda, a to ich chleb i duże ryzyko
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy się opłaca ?

Post »

Dla początkujących najlepsza jest uprawa sałaty, cebuli ze szczypiorem, koperku, botwinki, pietruszki na natkę. Takie pęczkowe drobiazgi nie są drogie i dość łatwo je sprzedać na bazarku czy do sklepów.

Monika uwielbiam Twoje pomysły :idea:
t271828
50p
50p
Posty: 83
Od: 14 maja 2012, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czy się opłaca ?

Post »

Bzyk919 pisze:O rozsadach tez myślałem, ale to już chyba wyższa półka, nie dla początkującego.
ano właśnie, lepiej najpierw dla siebie spróbować rozsadę wyprodukować, zobaczyć jakie są efekty i dopiero później można klientom z czystym sumieniem sprzedawać

-- 27 sty 2013, o 20:14 --
Dagmara pisze: Ciekawe pomidory też mogą być ale ludzie przyzwyczajeni są do czerwonych a te kolorowe to tylko do wypróbowania kupują .
mówiąc o atrakcyjnych wizualnie odmianach miałem na myśli raczej coś w stylu malinowy olbrzym, bawole serce jakieś koktajlówki etc. Jakieś bardzo nietypowe pomidory to jednak ryzyko, pewnie byłby problem ze sprzedażą.
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Czy się opłaca ?

Post »

Bzyk, dołączam do opinii Forumek, nie spróbujesz to się nie dowiesz. Ja, właśnie, po dwóch latach spędzonych z FO i prób robienia własnych sadzonek, w tym roku ruszam na podbój lokalnego rynku :D Mam zamiar wyhodować kilkanaście rodzajów kwiatów i sadzonek warzywnych. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy!
Z mojego "badania rynkowego" wynika, że opłaca się sprzedawać bardzo wczesne i późne pomidory malinowe, te pośrednie nie koniecznie, bo wtedy akurat w sklepach jest ich pełno i cena niska. Życzę powodzenia :wit
Bzyk919
50p
50p
Posty: 75
Od: 7 gru 2011, o 21:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy się opłaca ?

Post »

Jeszcze małe pytanko !:) Bardziej się opłaca kupić sadzonki czy samemu wyhodować z nasion ? Chodzi o stopień trudności dla początkującego. I czy rzeczywiście opłaca się pokombinować z nie tuzinkowymi odmianami( chodzi o kolory i kształty) Pozdrawiam ! :)
t271828
50p
50p
Posty: 83
Od: 14 maja 2012, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czy się opłaca ?

Post »

Bzyk919 pisze: Bardziej się opłaca kupić sadzonki czy samemu wyhodować z nasion ? Chodzi o stopień trudności dla początkującego.
Przestudiuj forum (do 15-go marca jeszcze sporo czasu) i siej, koszt nasion nie jest duży a frajdy przy tym co nie miara :) Jeśli coś nie wyjdzie, to sadzonki zawsze zdążysz kupić. Zresztą niezależnie od efektów produkcji własnej rozsady możesz kupić również trochę gotowych sadzonek dla porównania z własnoręcznie otrzymanymi. W ten sposób w przyszłym roku będziesz już o wiele bogatszy (w wiedzę i doświadczenie ;) )
Awatar użytkownika
Ranczowiczka
200p
200p
Posty: 221
Od: 2 gru 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Legnicą Bolesławcem a Złotoryją

Re: Czy się opłaca ?

Post »

To zależy jaką ilość masz zamiar sadzić jak większą to tylko z nasion ale jak np. dwa krzaczki to nie warto się w to bawić chyba ze bardzo chcesz.Ja 98 %roślin rozmnażam z nasion ,oczywiście te które się da bo część mnożę przez sadzonkowanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”