Ziemia i nawoz proporcje do kast 90 l

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
gosiaczek122
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 24 lut 2010, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Ziemia i nawoz proporcje do kast 90 l

Post »

Witam mam takie ala wanienki 90 l (czarne) chce wywiercić w nich dziurę i nie wiem jak zrobić z ziemią to ma być w szklarni na warzywa ogórek truskawki pomidory i takie różne. Czy macie doświadczenie w czymś takim jak proporcje ustalić mam kurzy gnój więc nawóz mam a reszta ziemia z piaskiem czy jak? jakie proporcje? Jaki tym ziemi? Może być uniwersalna? Proszę o pomoc chce pomału sadzić w szklarni i potrzebuję pomocy. Dziękuję serdecznie i Pozdrawiam.
gosiaczek122
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 24 lut 2010, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemia i nawoz proporcje do kast 90 l

Post »

Czy ktoś mi pomoże jak mam to zrobić w tych wanienkach? co sypać? Tylko kurzy gnój i ziemia czy coś jeszcze?
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ziemia i nawoz proporcje do kast 90 l

Post »

Gosia kurzy obornik sam w sobie jest już dużo azotowy .Zmieszaj to ze zwykłą ziemią(tylko nie sklepową bo ta już jest doprawiana i może być za ,,tłusta).A proporcje,bo ja wiem zawsze daję na oko.Zawsze lepiej mniej niż ma być za dużo.
gosiaczek122
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 24 lut 2010, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemia i nawoz proporcje do kast 90 l

Post »

Dziękuję serdecznie a jak to ułożyć pierw nawóz a potem trochę ziemi wtedy nasionka i przysypać ziemią również?

Gosiu! Gdy odpowiadasz na post znajdujący się powyżej nie cytuj proszę powyższego postu - niepotrzebnie wydłuża to posty.
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ziemia i nawoz proporcje do kast 90 l

Post »

Gosia obornik z ziemią zmieszaj razem.Ja jak mieszam to sypię jedno i drugie w taczkę ,mieszam ,wygniotę(prawie jak ciasto na placek :D ).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”