Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
krismiszcz
 Tytuł: Taśma kroplująca - nawadnianie uprawy ogórków.
PostNapisane: 23 maja 2012, o 21:15 
500p
500p

1 szt.
Witam serdecznie!

Potrzebuje pomocy aby uruchomić nawadnianie uprawy ogórków. Na dniach zakupie 1000mb taśmy kroplującej, posiadam 2000l zbiornik w ocynku i do tego pompka elektryczna? Czy ktoś w ten sposób nawadnia? Jakieś doświadczenia oraz wskazówki miło wskazane.

Pytanie dlaczego tak chce zrobić mimo że w instalacji wodociągowej mam 2 bary, ponieważ najbardziej zależy mi na nawożeniu uprawy.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

mkwapisz
 Tytuł: Re: Taśma kroplująca - nawadnianie uprawy ogórków.
PostNapisane: 18 lip 2012, o 17:47 
100p
100p

więcej niż 1
Witam, właśnie znalazłem twój watek dotyczący podlewania i nawożenia przez linie kroplujące. Sam zadałem to pytanie, ale odzewu jakoś nie było. W którymś z wątków o ogórkach widziałem, że zrobiłeś coś sam w tym kierunku. A ja ostatnio zafundowałem sobie coś takiego:
Obrazek
Ten dozownik działa przy wydajności 0,5-3,0 m3/h. Ćwiczę na razie regulację tego, tak aby rozrobiony nawóz wyciągnęło podczas jednego cyku podlewania. Dodatkowo do każdej linii założyłem zaworek (też na zdjęciu) żeby podlewać tylko konkretne rzędy roślin.

Wcześniej przepompowywałem wodę przez nieduży zbiornik z nawozem. Średnio roztwór miał zadane 0,5%, ale tak naprawdę to na początku było więcej a później to lała się już sama woda. A teraz to zobaczymy. Na razie nie podlewam, bo leje z nieba strasznie.

Pozdrawiam

asiula2706
 Tytuł: Re: Taśma kroplująca - nawadnianie uprawy ogórków.
PostNapisane: 21 lip 2012, o 13:46 
50p
50p

1 szt.
ja kiedyś nawadniałam taśmami kroplującymi z beczki 1000 l ale bez pompy, tylko pole było pod małym ukosem. nie powiem że to było złe, ale miało mały minus - za wolno szło. 600 l wody szło ok 2-2,5 ha, czterema wężami o dł ok 80 m. Ty z tego co piszesz posiadasz pompę więc może szybciej będzie płynąć woda.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości