Czym obsadzić?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
davussum
500p
500p
Posty: 806
Od: 26 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 100-lica

Czym obsadzić?

Post »

Witam
zrobiłam sobie projekt rabaty, mniej więcej wiem czym chcę ją obsadzić ale chciałabym sie dowiedzieć co sądzą o niej doświadczeni forumowicze/ogrodnicy, ja jestem dopiero początkująca ogrodniczka więc wszelkie uwagi mile widziane. Może macie pomysł czym obsadzić tą rabatę by wyglądała podobnie jak na projekcie

Miejsce gdzie powstanie wygląda tak: - słońce przez cały dzień
ObrazekObrazek

a tu projekt
Obrazek
1 Cyprysik lawsona columnaris (już rośnie)
2 tawuła golden princess (chciałam Wilczomlecz złocisty ale podobno jest trujący a mam małe dziecko)
3 bukszpan kula
4 żurawki
5 hortensja
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Czym obsadzić?

Post »

Pod względem estetycznym wygląda to całkiem dobrze, rośliny wyglądają też odpowiednio dobrane.
davussum
500p
500p
Posty: 806
Od: 26 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 100-lica

Re: Czym obsadzić?

Post »

Dziękuję za odpowiedź. nie jestem przekonana co do bukszpanów i hortensji ;:131 czym mogłabym je ewentualnie zastąpić?
Awatar użytkownika
kasia82
500p
500p
Posty: 583
Od: 25 lut 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Czym obsadzić?

Post »

davussum co to za hortensja? jak ci zakwitnie na różowo lub czerwono to zeżre żywcem te żurawki... no ale na szczęście tylko w maju ;:oj one są chyba zimozielone prawda i preferują półcień-cień więc może coś co lubi pełne slońce? ja bym bukszpanów nie sadziła może obsadź nimi rabatkę zacienioną bo szkoda tak pięknego miejsca, jeśli chcesz mogę jutro coś pokombinować w gimpie.

PS myślałam, że jesteś chłopczykiem :;230 , przepraszam Dorotko
Pozdrawiam
davussum
500p
500p
Posty: 806
Od: 26 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 100-lica

Re: Czym obsadzić?

Post »

Mogę być i chłopczykiem :heja
Mam hortensje ogrodową białą lubiącą słońce ale nie wiem czy ją tam sadzić czy nie, też nie mam do końca przekonania jeśli chodzi o bukszpan może zastąpić go thują globosa
Awatar użytkownika
kasia82
500p
500p
Posty: 583
Od: 25 lut 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Czym obsadzić?

Post »

hmm chłopczykiem? to parka siedzi? ;:oj
Dorotko pomyliłam hortensję z rhododendronem, wybacz :oops: myślałam o RH
davussum co to za hortensja? jak ci zakwitnie na różowo lub czerwono to zeżre żywcem te żurawki... no ale na szczęście tylko w maju one są chyba zimozielone prawda i preferują półcień-cień więc może coś co lubi pełne slońce?,
z przemęczenia bzdury pisałam wczoraj :oops:
ta hortensja o której pisałaś wcześniej - ona przecież kwitnie do końca lata lubi słońce i półcień, poza tym pąki ma wyżej więc nie będzie się gryzła z żurawkami, bukszpan za tuję glubosa super, będzie pięknie :D tuja i cyprysik są zimozielone, nie wiem jaką masz tawułkę ale moja japońska little princess od zimy do wiosny stała golusieńka, hortensja ogrodowa biała i bukietowa również, nie wiem jak z żurawkami nie mam na działce ani jednej :)
w skrócie od jesieni do wiosny będą się prezentowały tylko cyprysiki i thuje
Pozdrawiam
davussum
500p
500p
Posty: 806
Od: 26 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 100-lica

Re: Czym obsadzić?

Post »

Jeśli chodzi o rabatę to nie musi ładnie wyglądać jesienią i zimą bo jesienią jeżdżę rzadko na działkę a zimą wcale. Z tawułek mam na razie 3 goldmound i rosną sobie w innym miejscu, ale tak średnio mi się podoba dlatego myślałam o golden princess a tak na marginesie to zamiast tawułek chciałam wilczomlecz ale podobno jest trujący więc zrezygnowałam. Zurawki nie mam ani jednej.

Teraz tak pomyślałam że może zamiast bukszpanów posadzić piwonie albo liliowce :?: :roll:
Awatar użytkownika
mmarta1982
500p
500p
Posty: 519
Od: 26 sie 2011, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie Żelechów
Kontakt:

Re: Czym obsadzić?

Post »

A może daj tam jeszcze berberysy,albo trzmieliny.One nie gubią liści na zimę.Jest dużo kolorów a i przycinać je można.Żurawki raczej lubią cień,moje w słońcu nic nie rosły a po przesadzeniu idą jak szalone,ale chyba są gatunki na słońce.
davussum
500p
500p
Posty: 806
Od: 26 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 100-lica

Re: Czym obsadzić?

Post »

sama już nie wiem co chwilę mam jakiś pomysł, teraz wymyśliłam żeby może zamiast tawuły dać trawę hakonechloa macra
Muszę pojechać od ogrodniczego i postawić rośliny obok siebie i dopasować bo tak chyba nie potrafię sobie tego wyobrazić ;:145 ;:145 ;:145
davussum
500p
500p
Posty: 806
Od: 26 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 100-lica

Re: Czym obsadzić?

Post »

Powstało kolejne miejsce do obsadzenia i znów brak pomysłów
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Czym obsadzić?

Post »

Taki mało wymagający zestaw : ;:224

Obrazek
davussum
500p
500p
Posty: 806
Od: 26 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 100-lica

Re: Czym obsadzić?

Post »

;:oj ;:oj ;:oj ;:oj ;:oj ;:oj ;:oj o o o o o o o właśnie coś takiego mi siedziało gdzieś głęboko w głowie. U mnie generalnie nie jest tak źle z projektowaniem na "papierku" gorzej jest z doborem roślin bo nie wiem jeszcze co z czym dobrze się wygląda.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Czym obsadzić?

Post »

Nie przesadzaj :;230 napisz jakie rośliny CI się podobają to coś się wymyśli :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”