Szczepienie drzew iglastych

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
TheVit
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 maja 2012, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Szczepienie drzew iglastych

Post »

Witam Panowie.
Ostatnio myślałem troche o szczepieniu drzewek, głownie 'światecznych', czyli świerka lub jodły. Zanim zaczne cokolwiek to chce zapytać kogoś mądrzejszego, bo sam wiedze mam znikomą. Nie ukrywam, że szukam w tym więcej pieniędzy niż zamiłowania. W moim obszarze zamieszkania takie drzewka idą po ok 30zł - i to całkiem dobrze się sprzedają. Zawsze kilka groszy sezonowo to całkiem dobra rzecz, bo i czasy nieciekawe. Panowie, powiedźcie mi zatem, czy warto próbować sił czy raczej odpuścić? Mam kawałek ziemi, które pewnie mógłbym zagospodarować na namiot czy małą szklarnie (mam sporo starego szkła, i szkielet mógłbym sam zrobić drewniany), do studni blisko, pompa jest, tylko węża kupić. Ma ktoś doświadczenie w takich rzeczach i mógłby mi coś o tym powiedzieć i ew. sprowadzić na ziemię jeśli tkwię w błędzie?
Rayy
200p
200p
Posty: 326
Od: 7 kwie 2011, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Szczepienie drzew iglastych

Post »

A po co szczepić? Po prostu jesienią pozbieraj w lesie szyszki i wysiej nasiona :) Można też kupić 1-2-roczne sadzonki.
Tylko takie drzewka będą się nadawały do sprzedaży za minimum 5 (do 10) lat. A nie wiadomo czy do tego czasu nie będziemy stawiali elektronicznych choinek albo płytki która będzie wyświetlała hologram przedstawiający drzewko :) I miej na uwadze zbliżający się wielkimi krokami koniec świata.
TheVit
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 maja 2012, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szczepienie drzew iglastych

Post »

Rayy pisze:I miej na uwadze zbliżający się wielkimi krokami koniec świata.
Tym mnie nie przekonałeś.

Przyznaje, że pomysł z szyszkami wcześniej nie przyszedł mi do głowy. Pewnie tego spróbuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”