Kurki w ogródku

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
benzulli
200p
200p
Posty: 310
Od: 30 kwie 2011, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola - podkarpacie
Kontakt:

Re: Kurki w ogródku

Post »

Co to za kura?
Zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie, jak długo żyć, domowe pieczywo - bezchemii.info
Matrix2
500p
500p
Posty: 666
Od: 29 sie 2010, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kurki w ogródku

Post »

benzuli 2 x 4 to trochę za mało dla liliputek one mimo, że faktyczne niewielkich rozmiarów to jednak zdecydowanie lubią większą przestrzeń, w tak małej wolierze nie byłyby szczęśliwe... uwielbiają chodzić własnymi ścieżkami, są bardzo przedsiębiorcze i zaradne i bardzo bardzo skoczne ;)
pomyśl może o małym kurniczku z desek, na zimę koniecznie trzeba będzie ocieplić i o stadku 4-5 sztuk kurek jedwabistych - silki to bardzo dekoracyjne, sympatyczne kurki, nie przeskakują ogrodzenia, są spokojne ...
Rysiek
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Kurki w ogródku

Post »

benzulli pisze:Co to za kura?
Brahma olbrzymia. ;:138
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Kurki w ogródku

Post »

Do Majki
Czy możesz mi poradzić jakie kury na początek zakupić? Wiek, rasa ?
Przymierzam się bowiem do kur :D , słupki na ogrodzenie już wbite,
teraz siatka do wkopania w ziemię, praktycznie mieszkam w lesie,
no i nocować będą w kurniku- budynku gospodarczym, całym murowanym.
Czy wystarczy wysokość ogrodzenia tego wybiegu na na 1,30 - 1,40 m ?
Pierwsze chciałabym jajka, a potem zobaczymy, rosół też lubię :oops:
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
majka100
100p
100p
Posty: 102
Od: 13 lut 2012, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Kurki w ogródku

Post »

jokaer
Na poczatek proponuje najzwyklejsze hodowlane kury :D . Mozna je kupic na każdym targu. Jeśli jesteś amatorem/ką kup te podrośnięte kokoszki (2 miesiącelub starsze). Zapłacisz trochę więcej a bez problemu wyhodujesz kury. Nie ma co inwestowac w te pisklaki po złotówce. Trzeba je trzymać w domu pod zarówką. A i to nie daje gwrancji na ich przeżycie. :( No i z tych wiekszych szybciej pozyskasz jajka. Jeśli chodzi o mięso to doskonałe są brojlery. Nie znoszą jajek ale mięso jest z nich takie samo jak ze sklepu tylko oczywiście zdrowe. Nie przeskoczą przez nawet metrowy płotek i nie potrzebuja wiele miejsca. Myslę że wysokość twojego ogrodzenia bedzie odpowiadała wyżej wymienionym gatunkom. Kurnik murowany - super!

benzulli
Odradzam liliputki, rzeczywiscie tak jak Matrix2 mówi to jest jednak za mało miejsca :( . Kurnik z takich desek moze być, tylko oczywiscie ocieplony styropianem. A projekt kurnika zamieściłam na poprzedniej stronie - moze ci się przyda :D
Pozdrawiam
Maja
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Kurki w ogródku

Post »

dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, jestem bardzo ciekawa co moje trzy psy powiedzą na nowych lokatorów :roll:
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
francikrecz
500p
500p
Posty: 647
Od: 9 lut 2012, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lasy nad Baryczą

Re: Kurki w ogródku

Post »

Witam, Jokaer wspomniałaś o lesie. Również tak mieszkam i przez pewien okres czasu musiałem dzielić się moim ptactwem z lisami, kunami i innymi leśnymi smakoszami. Dopiero myśliwy powiedział, że mogę się bronić, więc żona w rudym futrze chodzi. Pozdr, Francik.
Francik
majka100
100p
100p
Posty: 102
Od: 13 lut 2012, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Kurki w ogródku

Post »

Jokaer
Jeżeli kury będą ogrodzone psy nie zrobią im krzywdy :D Ale mogą być bardzo zdziwione i pewnie będą chciały się z nimi bawić, tak jak moje na początku :;230
Pozdrawiam
Maja
majka100
100p
100p
Posty: 102
Od: 13 lut 2012, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Kurki w ogródku

Post »

Jak mówiłam powyżej, czekam na maluszki - pisklęta. A tu wczoraj taka niespodzianka! Moja dzika kura wyprowadziłą dwa tygodniowe kurczątka. Dzika, bo przyszłą dwa lata temu i najpierw nocowała na drzewie :;230 Potem weszła do kurnika no i już z nami została. Ponieważ hoduję większą gromadkę kur, nie zauważyłam, że znikła! Dopiero wczoraj pokazała się z małymi. Próbowałam do nich podejść zrobić im zdjęcie ale kura była, delikatnie mówiąc wrogo do mnie nastawiona. :D
Ale w najbliższym czasie postaram się uchwycić moment z ich życia i pokazać Wam :) .
Pozdrawiam
Maja
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kurki w ogródku

Post »

Maju, niesamowita historia :lol: Czekam na zdjęcia dzikiej kurki i pisklaczków ;:138

Czy macie jakieś rady na kury które wyfruwają przez siatkę? Są ogrodzone ok.2metrową siatką a i tak france latają na zewnątrz. Niektóre oczywiście. Nie dość, że rozgrzebują kwiatuszki to jeszcze niosą jaja gdzie popadnie :wink: Jedna taka sprytna, że upodobała sobie beczkę ze śrutą i jak zniesie jajo to wychodzi już z pełnym żołądkiem :lol:
Kaczuchy też wyfruwają... ale te z kolei pędzą na ślimaki do ogrodu :;230
majka100
100p
100p
Posty: 102
Od: 13 lut 2012, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Kurki w ogródku

Post »

Znam ten problem :) I już mi ręce opadają, kiedy wracam do domu i widzę ogród w ruinie. Wtedu postanawiam zakończyć moją hodowlę, ale i tak szybko z tego rezygnuję :;230 . Cóż, kury trzeba zaznaczyć, maja wredny i ciekawski charakter... Ale jaką masz rasę kur? Przez dwu metrowy płot przeskoczą ;:oj To chyba jakies liliputki...? Złtorgo środka na to nie ma ;:145 jeśli kury sa zagrodzone na małej powierzchni to mozna im zrobić taki sufit z siatki. Ale jeśli to jest większy obszar to nie da rady. Szkoda :(
Pozdrawiam
Maja
majka100
100p
100p
Posty: 102
Od: 13 lut 2012, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Kurki w ogródku

Post »

:;230 A oto mój największy okaz jajka :;230 Obrazek

Pierwsze jajko mojej najmniejszej kurki :;230 w stosunku do przeciętnego.
Pozdrawiam
Maja
Awatar użytkownika
Etna
200p
200p
Posty: 232
Od: 20 sty 2012, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łomianki

Re: Kurki w ogródku

Post »

Cudne ;:oj ;:oj
Pozdrawiam Sylwia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”