Kurki w ogródku

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Matrix2
500p
500p
Posty: 666
Od: 29 sie 2010, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kurki w ogródku

Post »

karmię zielononóżki ziarnem w ciągu całego roku, zimą więcej w trakcie sezonu mniej. Prawda jest taka, że zielononóżki mają mniejsze zapotrzebowanie na ziarno ponieważ mając możliwośc żerowania i poszukiwania pokarmu plus dostęp do zielonej trawy, zużywają znacznie mniej ziarna pszenicy czy owsa.
Zimą dodaję też kapustę białą krojoną czy kapustę pekińską, marchew - uwielbiają te warzywa. W sezonie są naprawdę bezobsługowe jeśli mają dostęp do obszaru w którym buszują :) Jesienią uwielbiają owoce, zjadają spady w postaci jabłek, śliwek, uwielbiają cukinię, dynie itd.
Rysiek
Awatar użytkownika
image
200p
200p
Posty: 273
Od: 23 lip 2010, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Myszków/ Śląskie
Kontakt:

Re: Kurki w ogródku

Post »

Witam,
czy posiadacie może jakiś projekt kurnika, dla kilku kurek? :wit
Pozdrawiam! Róża
majka100
100p
100p
Posty: 102
Od: 13 lut 2012, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Kurki w ogródku

Post »

Amatorski projekt kurnika :D Obrazek
Pozdrawiam
Maja
Awatar użytkownika
image
200p
200p
Posty: 273
Od: 23 lip 2010, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Myszków/ Śląskie
Kontakt:

Re: Kurki w ogródku

Post »

Maja, dziękuję bardzo ;:168
Pozdrawiam! Róża
eleanor
200p
200p
Posty: 286
Od: 30 cze 2011, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kurki w ogródku

Post »

image wysokość to licz sobie tak. Twój wzrost(lub najwyższej osoby co będzie tam wchodzić) plus jakieś max 20cm na zgromadzony obornik. Bo przecież co tydzień nie będziesz sprzątał. No i na pewno po jakimś czasie będzie pajęczyna pod sufitem. fajnie by było jak by był murowany np fundament ok 15-20cm szeroki i ściany z cegły 13cm. Unikniesz wtedy lisów itp bo przez zamknięte drzwi nie wejdą a podkopać nie zbyt im wyjdzie bo można zrobić posadzkę z kamieni z pola zalanych betonem.
Awatar użytkownika
image
200p
200p
Posty: 273
Od: 23 lip 2010, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Myszków/ Śląskie
Kontakt:

Re: Kurki w ogródku

Post »

Eleanor, czy ta wylewka jest również konieczna w zamkniętym ( ogrodzonym ) ogrodzie? :wit
Pozdrawiam! Róża
eleanor
200p
200p
Posty: 286
Od: 30 cze 2011, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kurki w ogródku

Post »

wiesz dla lisa i tych innych gości płot to jest pikuś. Później podkopać się pod i jest w kurniku. Poza tym kury darły by dołki w ziemi. Nie jestem jakimś ekspertem w te klocki. Pisze co widzę u siebie. W kwesti budowlanej to takie minimum znam. Poczekaj aż się ktoś światły w tym wypowie.
majka100
100p
100p
Posty: 102
Od: 13 lut 2012, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Kurki w ogródku

Post »

To zależy gdzie mieszkasz i jakiego masz psa :D
Ja mieszkam ok. kilometra od lasu i mam trzy psy ( na koty mają uczulenie więc na lisy chyba też :;230 ).
Jeszcze się nie zdarzyło żeby coś nieproszonego nas odwiedziło.
Mój kurnik jest murowany, na cienkim fundamencie, bez wylewki.
Pozdrawiam
Maja
Awatar użytkownika
image
200p
200p
Posty: 273
Od: 23 lip 2010, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Myszków/ Śląskie
Kontakt:

Re: Kurki w ogródku

Post »

Maja, mieszkam praktycznie w centrum Myszkowa :wit. Ale czuję się jakbym mieszkała na wsi :heja domy są oddalone od siebie, jest cicho ;:173 Działkę mam ogrodzoną ( z trzech stron solidny , wysoki płot drewniany - postawił go sąsiad ) i tylko z jednej strony jest siatka osadzona na betonie.
A czy mam psa ? :roll: owszem mam 4 psy ( 3 Polskie Owczarki Nizinne i 1 Owczarka Włoskiego -Bergamasco) Jak to w naturze pasterskich, wszystko by pasły :;230 :;230 :;230
Pozdrawiam! Róża
majka100
100p
100p
Posty: 102
Od: 13 lut 2012, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Kurki w ogródku

Post »

Skoro to są psy pasterskie, to raczej lisa się nie obawiaj. Płot masz solidny (przynajmniej z trzech stron :D ) No i masz sąsiada :D . Ja bym jednak radziła zrobić fundament, chociaż na 20 cm głęboki, wtedy budynek będzie stabilny. Nie mam wylewki, ponieważ nie jest konieczna. Ale jeśli później przewidujesz ten budynek do innych celów niż kury, to możesz ją zrobić.
A tak przy okazji to masz całkiem fajną nazwę miejscowości :D .
Pozdrawiam
Maja
majka100
100p
100p
Posty: 102
Od: 13 lut 2012, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Kurki w ogródku

Post »

U mnie właśnie kura siadła na jajkach. Także za dwa tygodnie będę miała maluszki! :D Jak sie wyklują to na pewno wstawię zdjęcie. jeśli ktoś by miał jakieś pytania dotyczące rozmnażania to służę pomocą. :wit
Pozdrawiam
Maja
Awatar użytkownika
Etna
200p
200p
Posty: 232
Od: 20 sty 2012, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łomianki

Re: Kurki w ogródku

Post »

Maja, koniecznie wstaw później zdjęcia maluszków.
Pozdrawiam Sylwia.
benzulli
200p
200p
Posty: 310
Od: 30 kwie 2011, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola - podkarpacie
Kontakt:

Re: Kurki w ogródku

Post »

Witam,

wiosna jest, ja myślę o założeniu małej hodowli kur. Niestety, obok mnie mieszkają sąsiedzi, domki szeregówki a z tyłu jedynie taki ogródeczek 100m2. Wszystko jest już zagospodarowane, ale zostaje taki kawałek 2x4 metry na hodowlę kur. Chciałbym je ogrodzić, oczywiście maxymalnie wysokość 2 metry a od góry dałbym jakąś siatkę, aby nie przeskoczyły. Jest to od strony płotu, przebiega tam ścieżka 2 metrowa a za tą ścieżką jest sąsiad, nie ma z nim problemów. Moje pytanie - czy hodowla kur by odpaliła? Myślę o około pięciu kurach(liliputki), tak aby jajka były a i czasami tam ubić jakiegoś kuraka na rosół. Jaki kurnik? Mam do dyspozycji deski o grubości 3cm, nie wiem czy by się nadawały, bo jak zimę przetrwają. Dla pięciu kur nie opłaciło by się zrobienia murowanego kurnika.? Proszę o jakąś radę.
Zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie, jak długo żyć, domowe pieczywo - bezchemii.info
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”