Jaka kompozycja??? Pomocy :-)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
moomintroll
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 17 mar 2012, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaka kompozycja??? Pomocy :-)

Post »

Witam,
proszę o poradę w sprawie kompozycji drzewo-kwiatowej. A mianowicie: mój sąsiad uwielbia gołębie, ma chyba ze 4 gołębniki z którym strasznie śmierdzi. Gołębniki są ustawione blisko mojego płotu. By w jakimś stopniu powstrzymać (zneutralizować) ten odór wymyśliłem, że pod płotem (na długości gołębników) posadzę coś iglastego (np. świerki) w małych odstępach i niech sobie rośnie. Na długości ok. 15 metrów nie będzie ich więcej niż 10 szt. W następnym rzędzie umyśliłem sobie by posadzić czeremchę na przemian z akacją. Np. czeremcha - akacja - akacja - czeremcha. Plan jest taki by te drzewa przycinać do wysokości ok. 2 - 3 metrów. A w kolejnym rzędzie pas np. 0,5 metra na którym będzie maciejka. Wszystkie trzy rośliny pachną w innych terminach bądź porach. Świerki będą przycinane by się nie rozrastały zbytnio na szerokość tak jak i reszta. Co o tym myślicie? A może macie jakieś inne pomysły?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Jaka kompozycja??? Pomocy :-)

Post »

Zamiast drzew i innych roślin proponuję hodowlę sokołów, wystarczy jedna para i po krótkim czasie gwarantuję ,że nieprzyjemny zapach zniknie. I nawet sąsiad sam przyjdzie negocjować.
moomintroll
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 17 mar 2012, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka kompozycja??? Pomocy :-)

Post »

ekopom pisze:Zamiast drzew i innych roślin proponuję hodowlę sokołów, wystarczy jedna para i po krótkim czasie gwarantuję ,że nieprzyjemny zapach zniknie. I nawet sąsiad sam przyjdzie negocjować.
Yhy, jak mi zasponsorujesz co najmniej jedną sztukę sokoła to już jutro otwieram hodowlę.
Pośmiali się, pożartowali, a teraz poważnie: jeszcze jakieś pomysły?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”