Kosiarka Skil cięzko jeżdzi

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Paciaciakowie
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 5 cze 2013, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Kosiarka Skil cięzko jeżdzi

Post »

Witam. Niedawno odkupiliśmy wraz z koleżanką małżonką działeczkę w ROD. W spadku po poprzednich właścicielach pozostała kosiarka Skil. Jest to sprzęt ani elektryczny ani spalinowy tylko taka ręczna pchana dwukółka. I teraz mam pytanie do doświadczonych koleżanek i kolegów : czy toto ma tak ciężko chodzić ? Dziś skosiłem kawałek 10mx5m ,a tak się zmęczyłem, że zastanawiam się czy coś z nią jest nie tak ? Bardzo ładnie proszę o porady
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Kosiarka Skil

Post »

Ręczne tak działają :wink: przyzwwyczaisz się
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka Skil

Post »

Jak bardzo stara to pewnie koła nieco przytrzymują, choć pewien opór być musi. Jak nie chcesz się męczyć to kup elektryczną, nawet najmniejszą 31 cm do 1 kW. Możesz też posypać nawóz "mniej koszenia",osłabiają nieco wzrost trawy.
Paciaciakowie
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 5 cze 2013, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kosiarka Skil

Post »

Dzięki za porady.Elektrycznej nie kupię ,bo u nas nie ma prądu.Spalinowa to za duży wydatek.Została w spadku też podkaszarka spalinowa więc będę popindalał tą właśnie.Natomiast muszę wymyśleć jakąś ,,nagrodę,, dla młodszego pokolenia z tą ręczną kosiarką.
Paciaciakowie
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 5 cze 2013, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kosiarka Skil

Post »

No, dziś popindalałem kosą spalinową. ....hm,proszę państwa,ja nie wiedziałem ,że to taka fajna zabawa. Koleżanka Małżowina 3x wołala żeby już jechać do domu.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka Skil

Post »

Nie wiem jaki opór czujesz, ale kosiarka bębnowa powinna lekko iść (ledwie wyczuwalny opór związany z wprowadzeniem bębna w ruch). Różnica odczuwalna winna być dopiero po spotkaniu z trawą. Im wyższa, tym trudniej, niestety....

Ale jeśli czujesz duży opór już w momencie toczenia po chodniku, to warto rozebrać co się da, posprawdzać, wyregulować, nasmarować i winno chodzić należycie. Jakość cięcia to sprawa nr 2. Zależy od jakości spasowania ostrza i ostrzy na bębnie.

ostatnio testowałem taką fiskarsa (droga w ch ... ) ale kosi się nią naprawdę ładnie i bez jakiegoś wielkiego wysiłku (pchanie ciężkiej spalinówki bez napędu na małych kółkach wydaje się dużo trudniejsze).
Paciaciakowie
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 5 cze 2013, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kosiarka Skil

Post »

Hosta- tak myślałem,że coś jest nie tak z tą kosiarką, bo jak już się ją wprawi w ruch na trawie{ z niebywałą siłą} to tnie pięknie, ale np. jak nią podjechać po chodniku w zamierzone miejsce działki to tak jakby pchać samochód na hamulcu ręcznym.Dzięki za podpowiedż,postaram się ją rozebrać i tak jak mówisz przeczyścić i przesmarować. Pozdro Wojtek yy tzn. Paciaciak.


Zapraszam do nowszego wątku o kosiarkach, tam proszę pytać o dane zagadnienia
ten wątek zamykam, pomidorzanka

http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =5&t=76486
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”