Zbiornik na wodę

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
spider2007
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 11 lut 2008, o 16:42
Lokalizacja: Będzin

Zbiornik na wodę

Post »

Witam, czy ktos z Was ma jakiś pomyśl na magazynowanie wody opadowej?
bo jak patrze jak mi ceny za wode leca do góry jak baloniki z helem to płaczę czasami, a tyle deszczy w ciągu roku :)
swgo czasu posiadałem plastykowy baniaczek, wtedy wystaarczał ale teraz to chyba za mało będzie, zastanawiałem się nad wkopaniem ewentualnego zbiornika w ziemie ale ceny mnie odstraszają (chciałem kupic pojemnik na szambo, myslałem że tylko za cene plastyku ale sie sporo pomyliłem :shock: ) czekam na ewentualne propozycje, im więcej wody - tym więcej roślinek :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

To nie lepiej pomyśleć o studni niż magazynować wodę w jakiś zbiornikach. Wykopanie jej jest dużo bardziej pewnym sposobem na zapewnienie sobie dużej ilości wody do podlewania ogródka. Fakt taka operacja do tanich nie należy (hydrofor, cena samego wykopania studni, połączenia), ale jest ona inwestycją zwracającą się i służąca lata. U mnie wykopany dół ma 14 metrów głębokości ze względu na początkowy jej deficyt, ale od ok 5 lat wody przybywa z roku na rok. Jest jej teraz 2,2m więc sporo. Do tego zawsze mogę zamiast pobierać wodę komunalną, przełączyć na studniową, która została przebadana i jest niezwykle czysta wręcz porównywalna z tą komunalną. Podsumowując nie zawsze pada deszcz, a zużycie wody do podlania ogrodu jest ogromne dlatego wiec lepiej raz zainwestować i cieszyć się tym przez lata...
spider2007
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 11 lut 2008, o 16:42
Lokalizacja: Będzin

Post »

owszem studnia fajna, ale.
1. plac mam wylany betonem, więc trzeba by byłu kuc, jak juz to cały plac nie zostawie kółeczka wykutego, a to za drogi biznes na razie
2. mieszkam w miesicie gdzie była kopalnie i nie daleko mojego domu była więc, nie chcial bym wykopac czegos innego :)
3.wykopanie na ogrodzie tez nie wchodzi w gre, bo kopareczka, czy to czym sie to kope nie dojedzie tam :(

wiec ze studni (dobry pomyśl bo sąsiad ma i zazdroszcze) na razie nici
dlatego szukam czegos innego
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Dawniej kopanie studni było strasznie niebezpieczną pracą. Wykopywanie dołu, ciągłe nakładanie kręgów na siebie. Dzisiaj jak sie nie mylę wierci sie je ale maszyna nie czarujmy się ślady po sobie zostawi. Ale założę się, że znajdą się ludzie zajmujący się do dzis kopaniem ręcznym studni. No cóż, takie rozwiązanie byłoby chyba najlepszym sposobem na uzbrojenie się w wodę, ale jeśli nie masz na to środków i miejsca to niestety nie...
Na twoim miejscu takich zbiorników poszukałbym w obi(gdzie mogą się znaleźć) ale bardziej kierowałbym sie centrami ogrodniczymi, które powinny mieć w sprzedaży duże, plastikowe zbiorniki upakowane w rurowej "klatce" mającej za zadanie wzmocnić je.
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tani zbiornik na wode

Post »

spider2007 pisze:Witam, czy ktos z Was ma jakiś pomyśl na magazynowanie wody opadowej? pozdrawiam
Plastikowe 1000 litrów już są od 140 zł. :)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Koniecznie poczytaj w tym wątku:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=1675
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
spider2007
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 11 lut 2008, o 16:42
Lokalizacja: Będzin

Re: Tani zbiornik na wode

Post »

waw pisze:
spider2007 pisze:Witam, czy ktos z Was ma jakiś pomyśl na magazynowanie wody opadowej? pozdrawiam
Plastikowe 1000 litrów już są od 140 zł. :)
owszem są, na allegro widziałem, aczkolwiek są po jakiś chemikaliach trudne do wymycia i trudno było by z nich czerpac wode, chyba że po jakiejś "przeróbce" górnej ścianki :D
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tani zbiornik na wode

Post »

spider2007 pisze:
waw pisze: Plastikowe 1000 litrów już są od 140 zł. :)
owszem są, na allegro widziałem, aczkolwiek są po jakiś chemikaliach trudne do wymycia i trudno było by z nich czerpac wode, chyba że po jakiejś "przeróbce" górnej ścianki :D
Do wody spożywczej raczej się nie nadają, ale do deszczówki. Ja bym zaryzykował, niektóre są po środkach myjacych. :)
nikodem
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 16 lut 2008, o 20:40
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Post »

Ja też namawiałbym Cię na baniaczek, jak nie wiekszy (1000 l), to mniejszy. Choć przeliczając proporcje litr/cena taki większy bardziej się opłaca. Chemikaliów się nie bój. Parę deszczy i już będziesz miał czysty. A jeśli masz wątpliwości, to kup butelkę benzyny ekstrakcyjnej – użyj do przemycia, potem butelkę acetonu, daj mu wyschnąć (tylko nie pal w pobliżu!) i będziesz miał śliczny, czyściutki baniak
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Zbiornik 1000 litrowy na wodę to nie takie hoho.
Jeśli na wierzchu, to gdzieś trzeba go umieścić.
Jeśli wkopany to koniecznie zabezpieczenie przed zgnieceniem przez ziemię.
Sam mam taki problem i na razie jestem na etapie pomysłów. :(
Jakub . . . . .
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ja mam takie rozwiązanie z starej beczki świetnie się sprawdza do magazynowania i ogrzewania słoneczkiem wody służącej potem do podlewania grządek.


Obrazek
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

To w lecie chyba wrzątkiem podlewasz??? :shock:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nalewko podlewam pod wieczór lub wcześnie rano jak woda ostygnie ale jest ciepła lekko. Lepsza taka niż zimna z hydrantu. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”