Mikrorozmnażanie roślin w domu

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
Eklo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 21 sie 2011, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Mikrorozmnażanie roślin w domu

Post »

Witam, a jest jakis inny sposob odkazania niz szybkowar lub autoklaw?
Pozdrawiam
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mikrorozmnażanie roślin w domu

Post »

A ja jestem ciekawa co wam wyrosło już do tej pory z zastosowania tych metod? Pochwalcie się sukcesami.
Awatar użytkownika
tom_mix
500p
500p
Posty: 516
Od: 3 sie 2007, o 13:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Raszowa, Wroclaw

Re: Mikrorozmnażanie roślin w domu

Post »

j__k pisze: Chciałem najpierw zbudować sobie komorę laminarną ale na planach się skończyło.

W tym roku postanowiłem się zmobilizować i stało się :)
Może jakieś wskazówki, coś więcej o budowę, poradnikiem typu "krok po kroku" bym nie pogardził. Też się do tego zabierałem, ale zadanie mnie przerosło nieco :wink:

Eklo pisze:Witam, a jest jakis inny sposob odkazania niz szybkowar lub autoklaw?
Pozdrawiam
Jeśli robisz pożywki w słoikach możesz Tyndalizować, sprawdzone, żadnych zakażeń, nawet dwukrotna pasteryzacja się sprawdza.
Pozdrawiam Tomek
benzulli
200p
200p
Posty: 310
Od: 30 kwie 2011, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola - podkarpacie
Kontakt:

Re: Mikrorozmnażanie roślin w domu

Post »

Ja kilka lat temu rozmnażałem rośliny i spośród bodajże 6 gatunków rozmnożyła się tylko muchołówka, ale z powodu zaniechania prac nad mikrorozmnażaniem muchołówka stała po tym, jak zlikwidowałem stanowisko doświetlania przez kilka dobrych tygodni na parapecie i "rosła" (pełno nowych roślin zaczęło się tworzyć na liściu), tak więc kwestia dokładności, sterylności i zakupu podstawowych urządzeń/odczynników.
Zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie, jak długo żyć, domowe pieczywo - bezchemii.info
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”