Przepisy dot. palenia ogniska w ogrodzie

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Palenie liści

Post »

A gdzie znajduje się Twoja działeczka? W ROD można palić (zgodnie z regulaminem) liście, trawę, chwasty od 1 października do 1 maja następnego roku, więc na spokojnie można posprzątać. :D
Awatar użytkownika
kropka75
100p
100p
Posty: 125
Od: 17 paź 2011, o 11:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Przepisy dot. zakazu palenia ogniska w ogrodzie

Post »

Gabriela pisze:W ROD trzeba pytać o zgodę na grilla sąsiadów... teoretycznie... :wink: ale nikt jednak nie robi żadnego problemu.
Robi albo nie robi.

Mam ogródek od gościa, który traktował działkę jako grillarnię. Ciągle były niego skargi, chciano mu ogródek zabrać. Pośpieszył się i "sprzedał" mnie. Wczoraj się dowiedziałam na działkach, dlaczego. :)

Są tacy, którym to mocno przeszkadza jednak.
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy dot. zakazu palenia ogniska w ogrodzie

Post »

Na prawdę trzeba o zgodę na grila pytać sąsiadów? To ciekawe, jeżeli u mnie nie wolno palić ognisk otwartych "na ziemi" ale można w paleniskach piecach itp to jeżeli mam grila murowanego a'la kominek to mogę robić kiedy i jak chce, a każdy mi może "nadmuchać"?
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Przepisy dot. zakazu palenia ogniska w ogrodzie

Post »

Mariolko ! Jak to skomentować ?
Wiem !
Idiotów nie sieja, nie orzą , sami się rodzą.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy dot. zakazu palenia ogniska w ogrodzie

Post »

No ale w sumie też mają rację, dym z palonych liści najczęściej ściele się nisko i jest gryzący, kominy elektrociepłowni są na dużej wysokości więc nie przeszkadzają tak :)
Awatar użytkownika
paulinka09
500p
500p
Posty: 586
Od: 18 sie 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przepisy dot. zakazu palenia ogniska w ogrodzie

Post »

Ruda2011 pisze:A ja mam działkę w pobliżu elektrociepłowni. Zaraz za ogrodzeniem ROD stoją sobie wypasione apartamentowce, których to mieszkańcy kochają wzywać straż miejską do " zadymiania okolicy przez ogniska ". Czujecie ? Kominy elektrociepłowni - nie, ale zapach palonych liści - bardzo przeszkadza :;230
W Warszawie tzw.nowobogaccy uwielbiają wzywać straż miejską z powodu byle czego,ale jak ich pieski s.... gdzie popadnie to nie potrafią nachylić się i po nich sprzątnąć.I tu idealnie pasuje przysłowie moich dziadków ''cudze to pod lasem zobaczą, a swego pod nosem nie widzą''.
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Przepisy dot. zakazu palenia ogniska w ogrodzie

Post »

Adrian89 pisze:Na prawdę trzeba o zgodę na grila pytać sąsiadów? To ciekawe, jeżeli u mnie nie wolno palić ognisk otwartych "na ziemi" ale można w paleniskach piecach itp to jeżeli mam grila murowanego a'la kominek to mogę robić kiedy i jak chce, a każdy mi może "nadmuchać"?
Nie wytrzymam :;230 A ja sama muszę dmuchać jeżeli nie chce mi się palić :;230

W Warszawie tzw.nowobogaccy uwielbiają wzywać straż miejską z powodu byle czego,ale jak ich pieski s.... gdzie popadnie to nie potrafią nachylić się i po nich sprzątnąć. I tu idealnie pasuje przysłowie moich dziadków ''cudze to pod lasem zobaczą, a swego pod nosem nie widzą''.[/quote]

:;230
Nowobogaccy w każdym zakątku świata są tacy sami. Kiedy mam do czynienia z takimi egzemplarzami przypomina mi się J. Tuwim :
" a ty, co mieszkasz dziś w pałacu
a s....c chodziłeś za chałupę
ty, wypasiony na IKC-u
całujcie mnie wszyscy w d...ę "

Czy kogoś zgorszyłam ? Jeżeli tak - ;:180
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Przepisy dot. zakazu palenia ogniska w ogrodzie

Post »

Znajomy z okolic Łodzi zapłacił mandat za palenie liści w swoim ogrodzie. Strażnicy miejscy przejeżdżając zobaczyli dym i się mocno zainteresowali. Okazało się, że miasto prowadzi zbiórkę odpadów organicznych i ich wypalanie jest karalne.
Na koniec wizyty pani strażnik powiedziała "niema pan obowiązku wpuszczać nas na teren posesji, gdyby pan tego nie zrobił (ognisko było za domem) nie byłoby podstaw do ukarania pana mandatem"
A z tego co słyszałem to strażnicy maja prawo nawet do kontroli opalu jaki ludziska używają w przydomowych kotłowniach i co pala w piecach. I tu jestem za, nieraz zima przejeżdżając przez mniejsze osady to drogi nie widać tak kopca, a smród, opony pala czy co ?
Ogniska i grill rozpalane z głową to chyba lekka przeginka żeby karać za coś takiego.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Przepisy dot. zakazu palenia ogniska w ogrodzie

Post »

Po to właśnie wybudowałam sobie grill
Pokraczny jak 100 nieszczęść ale spełnia swoja rolę - palę w nim wszystko ( oczywiście organiczne ) i jakby co - grill rozpalam :lol:
A to link do omawianego tematu
http://www.poznan.pl/mim/public/straz/p ... 17&lang=pl
wisteria
200p
200p
Posty: 235
Od: 30 lip 2011, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Halinów k/Wa-wy

Re: Palenie liści

Post »

Liście dębu przekompostują się szybciej gdy pojeździmy po nich kosiarką , albo przepuścimy przez rozdrabniacz, bo będzie lepszy dostęp dla mikroorganizmów. :uszy
Awatar użytkownika
wisienka82
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 kwie 2011, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Palenie liści

Post »

Witam mam pytanie,

czy to prawda, że liście trzeba teraz wyrzucać i nie można ich palić w ogrodzie? Tak mi sąsiadka powiedziała... Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Palenie liści

Post »

Przepisy dopuszczają palenie liści na własnej posesji pozostałości roślinnych, typu gałęzie i liście. Jednocześnie nie wolno nam powodować przy tym nadmiernej ilości dymu i uciążliwego zapachu.
Sąsiedzi mają bowiem prawo bronić się - nawet w sądzie - przed immisjami, czyli swądem i dymem z ogniska. Mogą też zażądać zaprzestania takich działań, a także usunięcia już zgromadzonych odpadów. Jeśli natomiast dym przedostaje się na ulicę w takiej ilości, że ogranicza widoczność kierowcom i zagraża bezpieczeństwu, to można spodziewać się interwencji policji lub straży miejskiej.

Wybór należy do Ciebie :)
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
roma333
100p
100p
Posty: 150
Od: 27 kwie 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Północna Wielkopolska

Re: Palenie liści

Post »

Witam
Ja za radą użytkowników tego forum postanowiłam zakompostować liście. Wiem, że źle kompostują się liście orzecha i dębu pozostałe natomiast już kompostowałam z innymi odpadkami i było ok, a jak się da aktywatora do kompostu to proces da się ładnie przyśpieszyć i już w przyszłym roku mamy wartościowy nawóz.
Pozdrawiam
Roma
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”