Nasze porażki, klęski i rozczarowania

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Nasze porażki, klęski i rozczarowania

Post »

Przejrzałam forum i nie ma takiego tematu, więc postanowiłam założyć. Być może pogoda nastroiła mnie nieco pesymistycznie, a może widok mokrego ogrodu i pokładających roślin?
Zakładając ten wątek miałam na myśli zebranie niezbyt miłych doświadczeń, co może być nauką na cudzych błędach, a to jest dużo przyjemniejsze niż nauka na własnych.

Pisaliśmy o najgorszych roślinach w naszych ogrodach, o najbardziej lubianych i nielubianych, kłopotliwych i łatwych w uprawie, ale nie pisaliśmy i porażkach, czy niepowodzeniach. Mój ogród jest dobrym przykładem: planowanie, przesadzanie, zmiany wręcz rewolucyjne a potem oczekiwanie na wiosnę wyobrażając sobie jak to będzie pięknie. Przyszła wiosna, potem lato i ... rozczarowanie, katastrofa, klapa. Z przodu wysokie miotły, a miały być niskie, zaś te wysokie jak nieśmiałe maluchy próbują wyjrzeć zza pierwszego szeregu, a krzew, który miał być zdobą wiosennej rabaty, w ogóle nie zakwitł.
Albo inny przykład, przeglądam oferty, katalogi, starannie wybieram, zamawiam, sadzę np. różę, która jest doskonała pod każdym względem. Wiosną rośnie nędzny krzaczek, zakwita kilkoma kwiatami, ktore w ogóle nie przypominają mojej cudownej, wymarzonej ... oj, dużo takich przykładów, dużo.
Myślę, że każdy z nas ma się czym "pochwalić".
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Nasze porażki, klęski i rozczarowania

Post »

Nie dziwię Ci się, że nie znalazłaś. Ja wiedziałem, że jest, a też miałem problemy z odszukaniem :oops:
Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nasze porażki, klęski i rozczarowania

Post »

Krzysztof, znam ten wątek, ale niezupełnie to miałam na myśli.
Ale jeśli admin stwierdzi, że to jest dubel, to zamknie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”