Tuje- żywotniki - rozmnażanie od podstaw

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
qba753i
50p
50p
Posty: 85
Od: 26 lip 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Krissmisz nie rozumię czym ubijamy? Stemplem? Co to takiego? A Nie moga np stać na deskach?, tzn listwach tak w kratkę
Awatar użytkownika
dawid214
200p
200p
Posty: 235
Od: 16 lip 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Mogą oczywiście...
Awatar użytkownika
krismiszcz
500p
500p
Posty: 578
Od: 20 cze 2011, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Lublin

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

qba753i to taka ręczna zagęszczarka, jeśli utwardzimy i zniwelujemy podłoże to łatwiej będzie nam ściśliwe ustawiać doniczki i palety.

Pytanie, po co ustawiać na deskach czy styropianie? Należy unikać wolnych przestrzeni bo przy większych mrozach może nam załatwić naszą młodzież :) Najlepiej jest ustawiać bezpośrednio na ziemi, ponieważ gleba akumuluje temperaturę i oddaje z pozytywnym skutkiem - więc po co izolator ? Ja tak robię :)
Awatar użytkownika
dawid214
200p
200p
Posty: 235
Od: 16 lip 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Tyle, że my mówimy o czasie wiosna, lato, jesień. Czyli o czasie, kiedy się podlewa a wtedy sadzonki nie mogą stać w wodzie. Oczywiście na zimę można zestawić na ziemię te paletki bo zimą nie podlewamy więc...
Awatar użytkownika
krismiszcz
500p
500p
Posty: 578
Od: 20 cze 2011, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Lublin

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

dawid214 to Ty chcesz lać wodę czy podlewać? Podlewamy aby było lekko wilgotno w doniczce a nadmiar wody trafi do gruntu. Zraszacz czy zamgławiacz nie zaleje, szybciej ziemia wchłania wodę niż dostarcza - chyba ktoś nie umiejętnie leje wodę z węża 1'' w jednym miejscu :;230
Awatar użytkownika
dawid214
200p
200p
Posty: 235
Od: 16 lip 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Co chcecie to róbcie. Ja mówię, że to skończy się źle... Jeszcze jak sam nie umiałem i byłem w profesjonalnej szkółce, która zajmuje się tym od wielu wielu lat i jest kierowana przez człowieka wykształconego (mgr inż.) to widziałem co i jak bo chodziłem nawet po tunelach gdzie sadzonki są ukorzeniane i wiem, że pod spodem musi "coś" być... ale skoro macie większe doświadczenie.... no przecież nie musicie się stosować do moich rad jeśli są według was wyssane z palca.
Awatar użytkownika
szy---
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1923
Od: 31 sty 2013, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Witam ja prubuję rozmnożyć tuje z gałązek do miniszklarenki na parapecie w domu.
Jak często muszę zraszać te sadzonki.
Balkon u Szymka Zapraszam :D
Szymon
Awatar użytkownika
dawid214
200p
200p
Posty: 235
Od: 16 lip 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

W miniszlarence to myślę, że co 2-3 dni. Zależy czy to na parapecie wschodnim, zachodnim, północnym, południowym... Jak na południowym to musisz (w gorące dni) zwiększyć częstotliwość podlewania.
Awatar użytkownika
krismiszcz
500p
500p
Posty: 578
Od: 20 cze 2011, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Lublin

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

dawid214 z całym szacunkiem ale co? deski, palety? Pod wpływem temperatury i wilgotności to wszystko murszeje i produkuje pleśń i patogeny.
Miałem praktyki w niejednej szklarni i najczęściej chodziło się po agrotkaninie :)
Awatar użytkownika
szy---
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1923
Od: 31 sty 2013, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Rośliny stoją na parapecie zachodnim.
nie wiem czy nie będę ich wystawiał na dzień na balkon który jest po tej samej stronie.
Ukorzeniać będę
tuje:
Szmaragd
Brababt
cyprysik
jałowce i inne tuje.
Balkon u Szymka Zapraszam :D
Szymon
Awatar użytkownika
dawid214
200p
200p
Posty: 235
Od: 16 lip 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

krismiszcz pisze:dawid214 z całym szacunkiem ale co? deski, palety? Pod wpływem temperatury i wilgotności to wszystko murszeje i produkuje pleśń i patogeny.
Miałem praktyki w niejednej szklarni i najczęściej chodziło się po agrotkaninie :)
Multipalety odwrócone do góry nogami o numer mniejsze lub większe zależnie od profilu.

-- 20 sie 2013, o 21:59 --
szy--- pisze:Rośliny stoją na parapecie zachodnim.
nie wiem czy nie będę ich wystawiał na dzień na balkon który jest po tej samej stronie.
Ukorzeniać będę
tuje:
Szmaragd
Brababt
cyprysik
jałowce i inne tuje.
No to wystarczy co 2 dni.
qba753i
50p
50p
Posty: 85
Od: 26 lip 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Witam, pa skróceniu od góry tych thuji i po sadzonkowaniu troche brązowieją czubeczki tam gdzie były ucięte czy to normalne?
Awatar użytkownika
dawid214
200p
200p
Posty: 235
Od: 16 lip 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

qba753i pisze:Witam, pa skróceniu od góry tych thuji i po sadzonkowaniu troche brązowieją czubeczki tam gdzie były ucięte czy to normalne?
Raczej nie. Może mała wilgotność? Lub za dużo słońca. Pryskałeś przeciw chorobom grzybowym?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”