Tuje- żywotniki - rozmnażanie od podstaw

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dawid214
200p
200p
Posty: 235
Od: 16 lip 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

No to nie powinieneś się niczym niepokoić.
qba753i
50p
50p
Posty: 85
Od: 26 lip 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Dawidzie zrób zdjęcie tych twoich tegorocznych w jakich warunkach się ukorzeniają i jaki masz sprzęt do spryskiwania.
Awatar użytkownika
dawid214
200p
200p
Posty: 235
Od: 16 lip 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Ale ja pisałem wcześniej, że w tym roku nie sadzonkowałem z przyczyny tej, że mam pomidory w tunelu dopiero w przyszłym roku... a co do zraszaczy to używałem i będę używał tych: http://www.gardena.com/pl/water-managem ... -awiajaca/
Krzysiek2255
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 30 sie 2013, o 09:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Kolego Brawo 500 SC jest środkiem wycofanym więc nie dostaniesz go w sklepie Natomiast Gwarant 500 SC jest to środek o takiej samej sybstancji czynnej czyli to samo śmiało mozesz pryskać tylko dawkowanie odpowiednie dobierz żeby nie spalić
pozdrawiam
qba753i
50p
50p
Posty: 85
Od: 26 lip 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Wiemy o tym... zamykać inspekt na noc w chlodne dni z sadzonkami ?
Awatar użytkownika
szy---
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1923
Od: 31 sty 2013, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Raczej tak.
Balkon u Szymka Zapraszam :D
Szymon
grzegorz04
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 sie 2012, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Witam.Mam pytanko związane z sadzonkowaniem iglakow, czy mogę jeszcze teraz o tym czasie np. w wielodoniczce popikowac sadzonki i postawic na strychu przy oknie czy musza byc jakieś specjalne wymagania ?
Awatar użytkownika
dawid214
200p
200p
Posty: 235
Od: 16 lip 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Jeśli masz teraz sadzonkować to odpuść sobie. Proponuję wiosną lub w przyszłym roku w lipiec- sierpień. Ale jeśli bardzo chcesz to możesz spróbować na paru sadzonkach.
grzegorz04
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 sie 2012, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Dzięki Dawid za cenną informacje,to teraz posadze z 30 sadzonek ze swojego ogrodu a dopiero wiosną tak w marcu zacznę z większa iloscią bo planuję postawic kawałek tunelu i tam będe trzymal sadzonki a na zimowe dni kupiłem sobie książke "Szkółkarstwo ozdobne" Wiesława Szydło takze wezme się od teori .
qba753i
50p
50p
Posty: 85
Od: 26 lip 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Wszedłem na forum by uzyskać dalszych informacji. I nastąpiły mrozy... mam kilka pytań. Moje tegoroczne siewki drzewek leśnych są na otwartym polu i nwm czy mam je czymś przysypać czy przykryć lub może nic nie robić przed mrozami i zimą. Druga odrębna sprawa to taka: opiszę wszystko po kolei. W tym roku na wakacjach sadzonkowałem krzewy ozdobne: thuje jałowce i bukszpan. Opryskałem je preparatem (chyba bravo jeśli dobrze pamiętam.) Póżniej te sadzonki leżały na polu pod wiatą ;/... Teraz wiem że to był błąd bo długi czas tam leżały i były spryskiwane pistoletem ogrodowym 3 razy dziennie. Kilka tygodni póżniej a dokładniej 3 tyg temu około. zrobiłem inspekt... W związku z tym że mam dopiero 16 lat i zaczynam dopiero przygodę z sadzonkowaniem dopiero próbuję różnych rzeczy i wziąłem jakieś popruchniałe deski i zbiłem rozklekotany inspekt i nałożyłem folię. Na paletodoniczki z sadzonkami narzuciłem otulinę ( napiszcie mi czy dobrze zrobiłem, bo nwm. czy ta otulina ma dotykaż tych sadzonek czy to ma być taki tunel?) ii.. większość sadzonek już zgniło. Są już mrozy i nwm czy mam je zraszać jeszcze czy nie, bo jak zroszę je i przyjdę na nast. dzień o ta otulinka jest jeszcze mokra. Wiem że dużo błędów popełniłem ale proszę o porady i co powinienem poprawić itp. Na nast. rok kupię sklejkę i zbije porządny inspekt, bo nawet wstyd mi o tym pisać jaki zrobiłem w tym roku a dopiero zdjęcia wstawiać. Do tego sasieję drzewka leśne w inspekcie.
qba753i
50p
50p
Posty: 85
Od: 26 lip 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Mógłby mi ktoś odpowiedzieć bardzo mi na tym zależy.
Awatar użytkownika
dawid214
200p
200p
Posty: 235
Od: 16 lip 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Drzewka możesz troszkę podsypać ziemią. A roślin w inspekcje raczej już nie podlewaj. Okryj agrowłókniną (nie musi ona dotykać roślin) i obsyp, zabezpiecz wszystkie szpary. Możesz okryć roślinki lekko słomą.
qba753i
50p
50p
Posty: 85
Od: 26 lip 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

A to że dotykała otulina roś;linek w inspekcie to mogło spowodować to obumarcie ich?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”