Co robimy w KWIETNIU na działkach i w naszych ogrodach ?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Co robimy w KWIETNIU na działkach i w naszych ogrodach ?

Post »

Co robimy w Kwietniu na działkach i w naszych ogrodach ?


Zapraszam do dyskusji


:idea: :arrow:
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Sądzę, że w tym roku będą miała trochę mniej pracy, niż zwykle w kwietniu. Zazwyczaj pierwsze siewy robiłam w ostatnich dniach marca, a w tym roku - w dniu dzisiejszym- jestem już dobrych kilka dni po wysianiu grochu, marchewki, pietruszki, rzodkiewki i kilku innych rzeczy. No chyba że pogoda będzie taka, że majowe prace można już będzie zacząć w kwietniu. Mam ogromną chęć wcześniej posiać ogórki i fasolę szparagową w tunelach foliowych.
Kilka lat temu musiałam wyjechać na przełomie kwietnia i maja na 3 tygodnie, więc posadziłam wcześniej dalie, poprzykrywałam włókniną, pięknie rosły.
Waleria
Awatar użytkownika
jolciajci
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1588
Od: 26 lut 2007, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Ja będę twraz wysiewać już astry i ogórki. Jeżeli chodzi o ogórki to ja je wysiewam i przykrywam dużymi butlami po wodzie- pięciolitrowymi . Zawsze mam wcześniej ogórki i to małosolne bo z moim M bardzo je lubimy. Nigdy nie sadzę ogórków w rzędzie tylko w małych kołach i dlatego butelki u mnie się sprawdzają. :lol:
Jestem jaka jestem - pozdrawiam serdecznie Jola
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja będę walczyć (i to dosłownie) z trawnikiem :wink:
W planach mam posadzenie kilku pnączy, może jakiś wiciokrzew i milin (miał być za dwa lata po remocie ale chyba jestem zbyt niecierpliwa).
tynia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 16 kwie 2007, o 13:21
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Posadziłam:
jabłoń (kosztelę)
gruszę
jałowce (chińskie variegata i old gold)
bzy i jaśminy
A w skrzynkach na balkonie pelargonie i kocanki (i teraz drżę, czy nie za wcześnie).


Mam jeszcze zamiar wsadzić jakieś pnącze, ale jeszcze nie wiem, czy to będzie winobluszcz, czy coś z kwiatkami, natomiast w kącie "użytkowym": malinę, porzeczki, agrest.

Z innymi, poważniejszymi zasadzeniami muszę niestety poczekać :x , bo w części ogrodu będziemy nawozić ziemię, by podwyższyć poziom gruntu.
Żeby zobaczyć księżyc, nie patrz w sadzawkę.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Na drzewach i krzewach owocowych pokazały się mszyce. Zalecam opryski. :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
Poohaty
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 16 kwie 2007, o 13:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Erazm pisze:Na drzewach i krzewach owocowych pokazały się mszyce. Zalecam opryski. :wink:
\

Czy masz na myśli opryski z coca-coli jak ktoś na tym forum zalecał??


W kwietniu posadziłem gruszę, 2 czereśnie, borówkę amerykańską. Rodzice zajęli się warzywami. W inspekcie rośnie sałata, w domu jakieś ogórki. Ogólnie tym się mniej interesuję. Po 2 latach walki zrobiłem kompostownik, w tym roku może jakoś działeczka będzie wyglądać.

Lipa jest u mnie na działce bo wodę puszczą dopiero 1 maja. Zarządca nawet nie chce słyszeć, żeby wodę puścić już w sobotę, jak wszyscy będą na długi weekend na działce. 1 maj to 1 maj a nie 3 dni wcześniej i koniec.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Jak nie chcesz stosować chemii to przeczytaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=253
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Ja mam zamiar posadzić borówkę amerykańską, trzy róże wielokwiatowe oraz wsadzić cebule mieczyków (zarówno te które rosną już w moim domu jak i te które jeszcze "odpoczywają"). Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jolanda
50p
50p
Posty: 71
Od: 20 kwie 2007, o 19:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post »

Posadzę mieczyki dalie wczoraj zasiliłam róże pierwszą dawką nawozu. cały czas niszczę mlecze i inne chwasty. wysypałam tez ścieżki korą. wycięłam wilki we wszystkich porzeczkach.
moje roślinki moja radośc
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja dopiero jutro biorę się za kopanie warzywniaka. Czy można już wsadzać siewki?
Awatar użytkownika
kasama
100p
100p
Posty: 164
Od: 9 wrz 2007, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

No to ja podobnie. :D Przygotowanie gruntu pod warzywa - w lesie. Potem sianie, ale jeszcze troszkę odczekam. Walka z trawnikiem też zostaje - cały we mchu. No i jeszcze nowy trawnik, którego jeszcze nie ma. :D Opielić rabaty, które niedawno oddzieliłam od trawnika (starego)....

A jak wszystko zrobię, to rozpalę grilla i będę odpoczywać. :D 8) :D (Chociaż wiem, że zawsze coś się znajdzie.... ) :wink:
Pozdrawiam
Kasia

"Zielonym do góry!"
barbarka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1005
Od: 16 maja 2007, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pdk

Post »

Kwiecień zapowiada się pracowicie , mam zamaiar poprawić co nie co wygląd ogrodu . Chcę posadzić żurawinę , minimum dwa krzaczki . Wysieje do gruntu kwiaty , rzodkiewkę , sałatę . Zacznę sadzić pierwsze mieczyki i byliny . Jeśli koniec miesiąca będzie ciepły to posadzę dalie .
Rozsypię nawóz .... i jeszcze pewnie wiele , wiele pracy się znajdzie do zrobienia .
Pozdrawiam cieplutko Basia
Moje ogródkowe kwiatki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”